|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әлиева А.К |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:27.01.2025 ж |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ.Есептеу. Қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептеудің үйренген тәсілдерін қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 6-тапсырма Қалдықпен бөлуді орындаңдар 50:12=5 ( 2) 21:4=5 (1) 18:4=4(2) 85:18=4 (13) 60:7=8(4) 3:6=0(3) 5:8=0(5) 74:7=10(4) 51:7=7(2)
Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Балет 7*(120:40)=7*3=21 Сәуле Драма (850-650):5=200:5=40 Балжан Опера 500-303:3=500-101=399 Жазира Пантамима (540+120):6=660:6=110 Асқар Қуыршақ театры (650-320):30=330:30=11 Мұрат
2-тапсырма Теңдеулерді шеш. Х*3=1000-340 Х*3=660 Х=660:3 Х=220 220*3=1000-340 660=660
Х:40=36:18 Х:40=2 Х=2*40 Х=80 80:40=36:18 2=2
3-тапсырма «Алтын сандық» әдісі Мысалдарды есептеп, жауаптарын сандықтан тап. 18*2=36 60*5=300 17*3=51 550:5=110 140:7=20 440:20=22
808:4=202 306:3=102 420:2=210 999:3=333 369:3=123 482:2=241
ЕҚБ 4-тапсырма Есепті шығар Ш: 1) 130*2=260 ( опера ж/е балет) 2) 130+260=390 3) 485-390=95 ( Драма т.) Ж: Драма театрына 95 оқушы барды.
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Қысқаша жазуы бойынша есеп құрастыр. Ш: 1) 160*2=320 ( 2-күні) 2) 160+320=480 ( 1,2 күні) 3) 810-480=330 ( 3-күні) Ж: 3-кнүі 330 билет сатылды
Ұжымдық жұмыс 6-тапсырма «Таза тақта» әдісі Есептеп, дұрыстығын тексер. 41*2=82 639:3=213 33*3=99 248:2=124 23*3=69 82:2=41
ЕБҚ 96:6=16 51:3=17 428:2=214 69:23=3
8-тапсырма Теңдеулерді шеш Х*30=1000-730 Х*30=270 Х=270:30 Х=9 9*30=1000-730 270=270
880:у=535-491 880:у=44 У=880:44 У=20 880:20=535-491 44=44
А-45=389-254 А-45=135 А=135+45 А=180 180-45=389-254 135=135
9-тапсырма Көбейтудің терімділік және ауыстырымдылық қасиеттерін қолданып, өрнектерді есепте. (25*5)*4=25*4+25*5=100+125=225 2*(48*5)=2*48+2*5=96+10=106 (4*6)*25=2=4*25+6*25=100+150=250 (20*8)*5=20*5+5*8=100+40=140 5*(6*20)=5*6+5*20=30+100=130 (2*7)*5=2*5+7*5=10+35=45
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз. Олардың мәнін тап
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Теңдеулерді шешеді
Мысалдарды есептейді
Жеке жұмыс жасайды
Есепті шығарады
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Теңдеулерді шешеді
Өрнектерді есептейді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б Балалардың қандай қойылымды ұнататынын атайды-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Дескриптор: Мысалдарды есептеп, жауаптарын сандықтан табады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Қысқаша жазуы бойынша есеп құрастырады-1б
Дескриптор: Есептеп, дұрыстығын тексереді-1б
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Көбейтудің терімділік және ауыстырымдылық қасиеттерін қолданып, өрнектерді есептейді-2б
Тамаша!
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Сандықша
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Есептеу. Қорытындылау
Сабақтың тақырыбы: Есептеу. Қорытындылау
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әлиева А.К |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:27.01.2025 ж |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ.Есептеу. Қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептеудің үйренген тәсілдерін қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 6-тапсырма Қалдықпен бөлуді орындаңдар 50:12=5 ( 2) 21:4=5 (1) 18:4=4(2) 85:18=4 (13) 60:7=8(4) 3:6=0(3) 5:8=0(5) 74:7=10(4) 51:7=7(2)
Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Балет 7*(120:40)=7*3=21 Сәуле Драма (850-650):5=200:5=40 Балжан Опера 500-303:3=500-101=399 Жазира Пантамима (540+120):6=660:6=110 Асқар Қуыршақ театры (650-320):30=330:30=11 Мұрат
2-тапсырма Теңдеулерді шеш. Х*3=1000-340 Х*3=660 Х=660:3 Х=220 220*3=1000-340 660=660
Х:40=36:18 Х:40=2 Х=2*40 Х=80 80:40=36:18 2=2
3-тапсырма «Алтын сандық» әдісі Мысалдарды есептеп, жауаптарын сандықтан тап. 18*2=36 60*5=300 17*3=51 550:5=110 140:7=20 440:20=22
808:4=202 306:3=102 420:2=210 999:3=333 369:3=123 482:2=241
ЕҚБ 4-тапсырма Есепті шығар Ш: 1) 130*2=260 ( опера ж/е балет) 2) 130+260=390 3) 485-390=95 ( Драма т.) Ж: Драма театрына 95 оқушы барды.
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Қысқаша жазуы бойынша есеп құрастыр. Ш: 1) 160*2=320 ( 2-күні) 2) 160+320=480 ( 1,2 күні) 3) 810-480=330 ( 3-күні) Ж: 3-кнүі 330 билет сатылды
Ұжымдық жұмыс 6-тапсырма «Таза тақта» әдісі Есептеп, дұрыстығын тексер. 41*2=82 639:3=213 33*3=99 248:2=124 23*3=69 82:2=41
ЕБҚ 96:6=16 51:3=17 428:2=214 69:23=3
8-тапсырма Теңдеулерді шеш Х*30=1000-730 Х*30=270 Х=270:30 Х=9 9*30=1000-730 270=270
880:у=535-491 880:у=44 У=880:44 У=20 880:20=535-491 44=44
А-45=389-254 А-45=135 А=135+45 А=180 180-45=389-254 135=135
9-тапсырма Көбейтудің терімділік және ауыстырымдылық қасиеттерін қолданып, өрнектерді есепте. (25*5)*4=25*4+25*5=100+125=225 2*(48*5)=2*48+2*5=96+10=106 (4*6)*25=2=4*25+6*25=100+150=250 (20*8)*5=20*5+5*8=100+40=140 5*(6*20)=5*6+5*20=30+100=130 (2*7)*5=2*5+7*5=10+35=45
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз. Олардың мәнін тап
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Теңдеулерді шешеді
Мысалдарды есептейді
Жеке жұмыс жасайды
Есепті шығарады
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Теңдеулерді шешеді
Өрнектерді есептейді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б Балалардың қандай қойылымды ұнататынын атайды-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Дескриптор: Мысалдарды есептеп, жауаптарын сандықтан табады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Қысқаша жазуы бойынша есеп құрастырады-1б
Дескриптор: Есептеп, дұрыстығын тексереді-1б
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Көбейтудің терімділік және ауыстырымдылық қасиеттерін қолданып, өрнектерді есептейді-2б
Тамаша!
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Сандықша
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















