Материалдар / Сабақтың тақырыбы Разрядтан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу 109-сабақ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Сабақтың тақырыбы Разрядтан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу 109-сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың тақырыбы Разрядтан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу 109-сабақ Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану Сабақтың мақсаты Екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ашық сабақ жоспары Пәні: математика 109- сабақ

Бөлім:

Атақты тұлғалар

Педагогтің аты-жөні:

Түсіпова Г. С.

Күні:

15.02.2024 жыл

Сынып: 3

Қатысқандар: 13

Қатыспағандар:2

Сабақтың тақырыбы

Разрядтан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу 109-сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады.

Құндылықтар

Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5мин


Ұйымдастыру кезеңі

Топқа бөлу.

1-топ:Бір таңбалы сандар

2- топ:Екі таңбалы сандар

3-топ:Үш таңбалы сандар

Психологиялық дайындық.

Кел балалар, ойлайық,

Ойлайық та, ойнайық!

Қандай есеп болса да,

Шешпей оны қоймайық!

Үй тапсырмасын тексеру. «Айналмалы дөңгелек» әдісі арқылы орындалады.

5-тапсырма 62 бет

421*2=842 314*2=628 765-45=720

321*3=963 963:3=321 842:2=421

87+653=740 488:4=122 64:2=32

424*2=848 770-659=111 684:2=342

Сабақ тақырыбы және мақсатымен танысады

«Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту»

3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану.

Бүгінігі сабақта әр түрлі тапсырмаларды орындайсыңдар. Тапсырмаларды орындау белсенділіктеріңді бағалау мақсатында әр оқушыға бағалау парағы таратылады. Әр тапсырманы орындаған кезде өздерін бағалап отырады.


Бір таңбал, екі таңбалы, үш таңбалы сандар арқылы топқа бөлінеді.

Өлеңді хормен айтады.






Үй тапсырмасы тексеріледі.


Сабақ мақсатымен танысады










ҚБ:

Жарайсыңдар!


Керемет!


Жақсы!


Тамаша!


1, 2, 3 таңбалы сандар

жазылған жасыл, қызыл, сары асық суреттері











Слайд 1

Сабақтың ортасы

28мин

Жаңа сабақ Ой қозғау. ТЖ

1 мысал «Ойлан тап!» ойыны ойнатылады.

- Сендер жиын туралы білесіңдер. (Ол туралы

2 сыныпта өткен болатынбыз).

Ал қазір алдарыңда берілген геометриялық фигураларды жиындарға бөліп орналастырып көріңдерші. Егер дұрыс орналастырсаңдар, бұл диаграммаға аты берілген ғалымдардың фамилиясын біле аласыңдар.( А жиыны -Эйлер, В жиыны – Венн болатынын анықтайды).

Осы ғалымдар туралы білгілерің келе ме?

Олай болса тыңдап көрейік. Екі оқушы ғалымдар туралы түсінік береді.

ӨЖ. №2 Баған түрінде есепте.

323*2=646 482:2=241 124*2=248 231*3=693 844:2=422 663:3=221




ҰЖ. (Тақтада орындалады) №4

Кестені пайдалана отырып, тура теңдіктер мен теңсіздіктер құр

45*3=200-65 400-80=80*4 300+465> 90 -25 1000-250 > 65+125

ТЖ. № 7 Өрнектер бойынша есептер құрастырады. Шартын құрастырады, сұрағын анықтайды, шешуін табады, жауабын жазады.

1-топ 320*2 +120*3 (1000тг)

ГПрямая соединительная линия 4 үлдер туралы кітап-320тг- ден 2 д

Прямая соединительная линия 3 ? тг

Жапсырма кітапша -120 тг- ден 3д

ЖПрямая соединительная линия 1 : 1000 тг

2-топ 450 * 2 – 120 *3 (540 тг)

ЕПрямая соединительная линия 2 ртегі кітап - 450 тг –ден 2д ?тг артық

Жапсырма кітапша - 120 тг –ден 3д

Ж: 540 тг артық

3-топ 450 * 2 + 120 * 2 ( 1140тг)

ЕПрямая соединительная линия 5 ртегі кітап - 450 тг –ден 2д ? тг

ЖПрямая соединительная линия 7 апсырма кітапша - 120 тг –ден 2д

Ж: 1140тг

Әр топ алдарында берілген фигураларды жиындарға бөліп орналастырып, ғалымдардың атын табады.



Оқушылар Эйлер Венн диаграммасы жайлы мәліметпен танысады






Амалдар бойынша баған түрінде есептейді,

дұрыстығын тексереді.


Оқушылар тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрайды, 4 амалға берілген өрнектердің мәнін есептейді


Топтық жұмыс жасайды.

Өрнектер бойынша есептер құрастырып, шартын жазады. Сұрағын анықтап, шешуін табады.

Тақтаға шығып есептің шығаруын түсіндіреді.




ҚБ: «Шапалақ» әдісі
















Дескриптор:

Баған түрінде есептейді 1балл

Дұрыстығын тексереді

1 балл



Дескриптор:

- тура теңдіктер құрастырады

1 балл

-тура теңсіздіктер құрастырады.

1 балл


Дескриптор:

- Есеп құрастырып, шартын жазады;

1 балл

- Есептің сұрағын анықтайды;

1балл

-Есептің шешуін табады;1 балл

-Есептің жауабын жазады; 1 балл

Оқулық

Слайд 2

Эйлер Венн диаграммасы сызылған қағаздар А3, фигуралар












Слайд 3






Слайд 4









Слайд 5












А3 ламинатталған қағаздар,

маркерлер

Сергіту сәті

2мин

Сергіту сәті

Логикалық тапсырмалар

Логикалық тапсырмалар шешеді

Жарайсыңдар!

Слайд 6


«Менің орным қайда?» ойыны

5 а) бөлігі

32*2=64 41*2=82

232*2=464 82:2=41

64:2=32 341*2=682

464:2=232 682:2=341


ЖЖ. №6. Салыстыр.

19мм< 2см 47см=4дм 7см

3ц 50кг=350кг 15см =150мм

9ц>90кг 910кг>9ц 1кг

«Баскетбол» әдісі. №9 Амалдардың орындалу ретін анықта. Баған түрінде жазып, орында.

Әр топтан 3 оқушы тақтаға шығып орындайды.



ЕҚБ. №10 Зертте

8:4=6:3 4:1=8:2

Амалдардың орындалуы бойынша жауаптарын орналастырады



Өрнектерді салыстырады



Амалдардың орындалу ретін анықтап, баған түрінде орындайды.


Тура теңдік шығатындай бос орындарды толтырады


Дескриптор:Жа

уаптарын дұрыс орналастырады

1 балл




Өрнектерді салыстырады



Дескриптор:

- Амалдардың орындалу ретін анықтайды;

- баған түрінде орындайды.

2 балл

Дескриптор:

Тура теңдік шығатындай бос орындарды толтырады

1 балл

Мысалдар жазылған парақшалар А3,

Слайд 7



Слайд 8




«Баскетбол» әдісі

доп суреттері

Слайд 9





Слайд 10

Сабақтың соңы

10мин

Бекіту

Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы:

3- тапсырма; 8- тапсырма 63-64 бет

Кері байланыс: «Алақан» әдісі

Жасыл түс - бүгінгі сабақ қызықты,

әрі түсінікті болды;

Сары түс - сабақ қызықты болды, бірақ кей

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!