|
Бөлімі |
III бөлім. «Сөзбе - сөз (ортақ тақырыптары: «Менің мектебім», «Менің туған жерім») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Зерттеу жəне шығармашылық тапсырмалар |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.4.2.3 кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыру; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Мультфильмнің қалай жасалатынын, өзінің қай тақырыпта мультфильм жасағысы келетінін əңгімелейді. |
|
|
Оқушылардың көбі үшін: Scratch-те мультфильм жасау жолдарын біледі. Кейбір оқушылар үшін: Scratch-те кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыруды үйренеді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-əрекеті |
Оқушының іс-əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі (1-7 мин.) |
Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу. І. Қызығушылықты ояту «Жаңалық ашамыз» ойыны Заттардың негізгі қасиеттерімен қоса қосалқы қасиеттерін ашу үшін тапсырма беріледі. Бұл кəдімгі жеңіл ойдан арылу, айналаға сын көзбен қарау, жаңалық ашуға ұмтылу үшін керек. Мысалы, «Сіріңке жанып, жарық беріп қана қоймайды, бір жағынан салмағы мен ұзындығын жоғалтады; су – сұйық зат, бірақ оны қатырған кезде құрылыс материалы ретінде қолдануға болады (мұз қала салу) т.с.с. Оқушыларға қарапайым заттардың өзгеше қасиеттерін ашу тапсырылады. Мысалы, полиэтиленді қақпақ, қаламсаптың пайдаланылған өзекшесі, шеге, балмұздақ т.с.с. Бұл тапсырма талантты жəне дарынды балалардың қабілетін жан-жақты ашуға көмектеседі. Сонымен қатар оқушыларға психологиялық тұрғыдан жағымды əсер сыйлайды. |
||||
|
(МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» əдісі |
«Бір қадам алға...» əдісі Мұғалім есіктен кіргеннен өткен материалдарға байланысты сұрақтар қояды. Жауап дұрыс болса, бір қадам алға жылжиды, қате болса, бір қадам артқа шегінеді. Мұғалім үстеліне жеткенше, бірнеше сұрақ қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландырып алады. |
–Мультфильмнің қалай жасалатынын еске түсірейік. –Өткен сабақта Scratch-те мультфильм жасау кезінде сендерге қиындық туғызды ма? –Бүгін қай тақырыпта мультфильм жасағың келеді? |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Жұлдызша» əдісі бойынша бағалайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы (31 мин.) |
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін). 1-тапсырма. Спортшының жүгіру кезеңін сипаттайтын анимациялық (қозғалыс) көріністері берілген. Суреттерді боя. Суреттегі əр қозғалыстың сұлбасын қоршау ішіне қайталап сал. |
Берілген тапсырманы орындайды.
Дескриптор:
қайталап салады. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатынды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүргізеді. |
Жұмыс дəптері, оқулық. |
|
|
|
2-тапсырма. Мультфильмнің екі көрінісі берілген. Ұқсас суреттердегі айырмашылықтардың санын анықта. |
Берілген тапсырманы орындайды.
Дескриптор: |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүргізеді. |
Жұмыс дəптері, оқулық. |
|
|
|
|
санын анықтайды. |
|
|
|
|
|
3-тапсырма. «Келбет» блогындағы командалардың қызметін жаз. |
Берілген тапсырманы орындайды.
Дескриптор:
|
Оқушыларды ынталандыру мақсатында сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүргізеді. |
Жұмыс дəптері, оқулық. |
|
|
Сабақтың соңы (1-7 мин.) Сабақты бекіту. Рефлексия |
ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия Жеке жұмыс. «Аяқталмаған сөйлем» əдісі «Мұғалімге жеделхат» тақтасына оқушылар стикер жапсыру арқылы орындалады. Оқушылар өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырады: –Бүгінгі сабақта мен ... түсіндім, ... білдім, ... көзімді жеткіздім. –Бүгінгі сабақта қуантқаны ... .
–Сабақтан соң маған келді.
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай «Қошеметтеу» əдісі арқылы бағалайды. Мақсаты: оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды; жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы "Зерттеу жəне шығармашылық тапсырмалар"
Сабақтың тақырыбы "Зерттеу жəне шығармашылық тапсырмалар"
|
Бөлімі |
III бөлім. «Сөзбе - сөз (ортақ тақырыптары: «Менің мектебім», «Менің туған жерім») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Зерттеу жəне шығармашылық тапсырмалар |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.4.2.3 кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыру; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Мультфильмнің қалай жасалатынын, өзінің қай тақырыпта мультфильм жасағысы келетінін əңгімелейді. |
|
|
Оқушылардың көбі үшін: Scratch-те мультфильм жасау жолдарын біледі. Кейбір оқушылар үшін: Scratch-те кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыруды үйренеді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-əрекеті |
Оқушының іс-əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі (1-7 мин.) |
Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу. І. Қызығушылықты ояту «Жаңалық ашамыз» ойыны Заттардың негізгі қасиеттерімен қоса қосалқы қасиеттерін ашу үшін тапсырма беріледі. Бұл кəдімгі жеңіл ойдан арылу, айналаға сын көзбен қарау, жаңалық ашуға ұмтылу үшін керек. Мысалы, «Сіріңке жанып, жарық беріп қана қоймайды, бір жағынан салмағы мен ұзындығын жоғалтады; су – сұйық зат, бірақ оны қатырған кезде құрылыс материалы ретінде қолдануға болады (мұз қала салу) т.с.с. Оқушыларға қарапайым заттардың өзгеше қасиеттерін ашу тапсырылады. Мысалы, полиэтиленді қақпақ, қаламсаптың пайдаланылған өзекшесі, шеге, балмұздақ т.с.с. Бұл тапсырма талантты жəне дарынды балалардың қабілетін жан-жақты ашуға көмектеседі. Сонымен қатар оқушыларға психологиялық тұрғыдан жағымды əсер сыйлайды. |
||||
|
(МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» əдісі |
«Бір қадам алға...» əдісі Мұғалім есіктен кіргеннен өткен материалдарға байланысты сұрақтар қояды. Жауап дұрыс болса, бір қадам алға жылжиды, қате болса, бір қадам артқа шегінеді. Мұғалім үстеліне жеткенше, бірнеше сұрақ қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландырып алады. |
–Мультфильмнің қалай жасалатынын еске түсірейік. –Өткен сабақта Scratch-те мультфильм жасау кезінде сендерге қиындық туғызды ма? –Бүгін қай тақырыпта мультфильм жасағың келеді? |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Жұлдызша» əдісі бойынша бағалайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы (31 мин.) |
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін). 1-тапсырма. Спортшының жүгіру кезеңін сипаттайтын анимациялық (қозғалыс) көріністері берілген. Суреттерді боя. Суреттегі əр қозғалыстың сұлбасын қоршау ішіне қайталап сал. |
Берілген тапсырманы орындайды.
Дескриптор:
қайталап салады. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатынды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүргізеді. |
Жұмыс дəптері, оқулық. |
|
|
|
2-тапсырма. Мультфильмнің екі көрінісі берілген. Ұқсас суреттердегі айырмашылықтардың санын анықта. |
Берілген тапсырманы орындайды.
Дескриптор: |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүргізеді. |
Жұмыс дəптері, оқулық. |
|
|
|
|
санын анықтайды. |
|
|
|
|
|
3-тапсырма. «Келбет» блогындағы командалардың қызметін жаз. |
Берілген тапсырманы орындайды.
Дескриптор:
|
Оқушыларды ынталандыру мақсатында сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүргізеді. |
Жұмыс дəптері, оқулық. |
|
|
Сабақтың соңы (1-7 мин.) Сабақты бекіту. Рефлексия |
ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия Жеке жұмыс. «Аяқталмаған сөйлем» əдісі «Мұғалімге жеделхат» тақтасына оқушылар стикер жапсыру арқылы орындалады. Оқушылар өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырады: –Бүгінгі сабақта мен ... түсіндім, ... білдім, ... көзімді жеткіздім. –Бүгінгі сабақта қуантқаны ... .
–Сабақтан соң маған келді.
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай «Қошеметтеу» əдісі арқылы бағалайды. Мақсаты: оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды; жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
|||
шағым қалдыра аласыз
















