Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты
|
8 .А
2 . Түрлі жанрдағы көркем
мәтіндерге сүйене отырып, көңіл-күйді білдіруде ұлттық сөз әдебі
формалары мен сөйлеу этикетін қолдана
білу
8.ТБ1.1.Болжалдық
және бөлшектік сан есімдерді
жазба, ауызша жұмыстарда
орынды қолдану
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Барлық
оқушылар:
Түрлі жанрдағы көркем
мәтіндерге сүйене отырып, көңіл-күйді білдіруде ұлттық сөз әдебі
мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана
біледі.
Көбісі;Болжалдық және бөлшектік сан
есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды
қолданады.
Кейбіреуі; Болжалдық және
бөлшектік сан есімдерді пайдалана отырып, мәтін құра
алады
|
Сабақ
кезеңі/
Уақыты
|
Педагогтің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Айтылым алды
тапсырма:
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.
Оқушыларды жеміс
жидектер арқылы топқа
бөлу.алма.мандарин.алмұрт
Сөздікпен
жұмыс
Жаңа
сөздер: таразы, сатушы, жарамдылық,
арзан,қолма қол,сауда
орталығы,ақша,түбіртек
1. Жаңа сөздердің мағыналарын
түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп
оқиды;
|
Дескриптор
Суреттер
арқылы,мұғалімнің іс әрекеті арқылы тақырыпты
болжайды.
Жаңа сөздерді
түсінеді,қолданады.
Сөздерді сөздік дәптерге
жазады.
|
Ақша арқылы
бағалау
Толық жауап 1000
теңге
|
Слайд,
суреттер
Бағалау
парағы
Сөздік
слайд
|
Сабақтың
ортасы
|
Топпен
жұмыс
Жанр түрлеріне
қысқаша тоқталып
түсіндіру
Жанр
түрлеріне
Оқушыларға екі мәтін
беріледі.Мұғалім екі мәтінді оқиды.екі мәтіннің жанрын
түсіндіреді.
Топтық
жұмыс
Тапсырманы бастамас
бұрын сан есімдерге шолу
жасау.
Сан есімге
байланысты семантикалық карта
тарату.
Әр топқа үш түрлі
диалог беріледі.Сол диалогті ретімен
орналастыру.
|
Дескриптор
-екі мәтінді
салыстыру арқылы жанрын
түсінеді.
-Этикет сөздерді
анықтайды.
Мәтіннен сан
есімдерді табады.
Сан есімдердің
түрлерін анықтайды
Дескриптор
Диалогтегі
сөйлемдерді ретімен
орналастырады;
- Болжалдық және
бөлшектік сан есімдерді
табады;
Қарым қатынас
этикетіне байланысты сөздерді
табады;
Рөлдік ойынға
қатысады;
Барлығы
4
балл
|
Ақша арқылы
бағалау
|
Слайд жанр
түрлері
слайд
қағаз
қиындыларындағы сөйлемдер
слайд
|
Сабақтың
соңы
Кері
байланыс
Үйге
тапсырма:
|
Сабақтың барысы
бойынша алған білімін қорытындылау үшін,
«Аквариум» әдісін
қолдану.
«Құнды
пікір» әдісі
Оқушылар бүгінгі
сабақ бойынша өз пікірлерін жазып
қалдыру.
«Қарым қатынас
этикеті» тақырыбына шағын
мәтін
жазу
|
«Аквариум»
әдісі
Оқушыларға су толған ыдыс
беріледі.Сол ыдыстың ішіндегі балық пішінді қағаз қиындыларынан
сөздерді дұрыс айтып,сол сөзбен сөйлем құрау немесе сөздің
мағынасын ашу.
Дескриптор
Сөзді дұрыс
оқу;
Сөзбен сөйлем
құрастыру;
Оқушылар бүгінгі
сабақ бойынша өз пікірлерін жазып
қалдырады.
|
Ақша арқылы
бағалау
|
Аквариум
ақша
Слайд «Құнды
пікір»
әдісі
|
Саралау. Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына
қандай тапсырма
ұсынасыз?
|
Бағалау. Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
Қабілетті
оқушыларға:
Көбірек қолдауды қажет
ететін оқушыларға:
ЕҚБ оқушыларға
:
|
.
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақтың қандай екі
аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да
ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға
не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да
ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген
оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені
анықтадым?
Келесі сабақтарда неге назар аудару
керек?
1:
2:
|