|
Ұйым түрі: |
Дене шынықтыру саласындағы балаларға қосымша білім беру ұйымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Спорт түрі: |
Үстел теннисі |
|
|
Күні: |
21.10.2025 |
|
|
Жас ерекшелігі: |
7–14 жас |
|
|
Ұзақтығы: |
(45 мин) |
|
|
Сабақ формасы: |
топтық және жеке жұмыс |
|
|
Сынып: 2 / екінші жыл / |
Қатысушылар саны: -12 |
Қатыспағандар саны: -0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шабуыл тактикасы |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға үстел теннисіндегі шабуылдау тактикасының негізгі элементтерін үйрету және оларды ойын барысында тиімді қолдануға дағдыландыру. |
|
Күтілетін нәтиже: |
Шабуылдау соққыларының түрлерін ажырата алады; Допты шабуылмен қарсыластың алаңына дәл бағыттайды; Ойын кезінде шабуыл тактикасын қолдана алады; Қимыл-қозғалыс жылдамдығы мен үйлесімділігі дамиды. |
|
Құрал-жабдықтар |
Үстел теннисі үстелі, ракеткалар (әр оқушыға), доптар, қыздыру үшін скакалка немесе конустар |
|
Өткізілетін орыны: |
спорт зал |
|
|
№ |
Сабақтың бөлімі және уақыты |
Сабақтың мазмұны |
Уақыт мөлшері |
Ұйымдастыру және әдістемелік нұсқаулар |
|
1. |
Ұйымдастыру кезеңі |
1.Сапқа тұрғызу. Сәлемдесу /сапқа тұр, тұзел! тік тұр!/ Қауіпсіздік ережелері. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. 3.Саптық жаттығулар. Жүгіру жаттығулары: /спорттық жүгіріспен жүгіру, бірқалыпты жүріспен жүгіру, қарама қарсы жүгіру, оң және сол қапталмен жүгіру. Аяқты қайшылап жүгіру, қол белде, аяқты артқа сермеп жүгіру, артымен артқа қарап жүгіру, алға қарап жүгіру. ЖДЖ дамыту. |
5 мин
7 мин |
Кезекші рапорт береді. Оқушылардың спорттық киімдерін қадағалау. Бұрылу командаларын орындайды. Дене қыздыру жаттығуларын орындайды. Жас ерекшелігіне сай ұйымдастыру нұсқаулары мен үстел теннисі құралдарының (ракетка, доп) қауіпсіз қолданылуы түсіндіріледі. Орынында тұрып жаттығу жасау. |
|
|
Негізгі бөлім (түсіндіру) |
Шабуылдау тактикасы: форхенд соққысына арналған жаттығу : «Қабырғаға соғу»
«Нысанаға дәл соғу»
|
|
Жаттығуларды ойын түрінде өткізу. |
|
2.
3. |
Практикалық жұмыс |
Бэкхенд соққысына арналған жаттығулар 4.«Жұппен алмасу»
5. «Қабырға + бэкхенд»
6.«Шабуылмен аяқтау»
Пайдалану: QR кодты сканерлеп, визуалды жаттығулар мен әдістемелік нұсқауларды көріп орындау. |
10 мин 15 мин |
7–10 жас: баяу, 10–15 рет 11–14 жас: жылдамдық пен дәлдікке Қарапайымнан күрделіге көшу. Жеке түзету жасау. Қарапайымнан күрделіге көшу, жеке түзету жасау. |
|
4. |
Ойын элементі |
Шағын ойын (шабуыл арқылы ұпай алу) |
5 мин |
Ережені сақтау, белсенділікке ынталандыру |
|
5. |
Қорытынды бөлім 5 мин |
Сапқа тұрғызу. Сабақты қорытындылау. Кері байланыс. |
3 мин |
Мадақтау, қателіктерді айту, кері байланыс. |
Тексерген:____________/директордың орынбасары/
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шабуыл тактикасы / үстел теннисі КМЖ/
Шабуыл тактикасы / үстел теннисі КМЖ/
|
Ұйым түрі: |
Дене шынықтыру саласындағы балаларға қосымша білім беру ұйымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Спорт түрі: |
Үстел теннисі |
|
|
Күні: |
21.10.2025 |
|
|
Жас ерекшелігі: |
7–14 жас |
|
|
Ұзақтығы: |
(45 мин) |
|
|
Сабақ формасы: |
топтық және жеке жұмыс |
|
|
Сынып: 2 / екінші жыл / |
Қатысушылар саны: -12 |
Қатыспағандар саны: -0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шабуыл тактикасы |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға үстел теннисіндегі шабуылдау тактикасының негізгі элементтерін үйрету және оларды ойын барысында тиімді қолдануға дағдыландыру. |
|
Күтілетін нәтиже: |
Шабуылдау соққыларының түрлерін ажырата алады; Допты шабуылмен қарсыластың алаңына дәл бағыттайды; Ойын кезінде шабуыл тактикасын қолдана алады; Қимыл-қозғалыс жылдамдығы мен үйлесімділігі дамиды. |
|
Құрал-жабдықтар |
Үстел теннисі үстелі, ракеткалар (әр оқушыға), доптар, қыздыру үшін скакалка немесе конустар |
|
Өткізілетін орыны: |
спорт зал |
|
|
№ |
Сабақтың бөлімі және уақыты |
Сабақтың мазмұны |
Уақыт мөлшері |
Ұйымдастыру және әдістемелік нұсқаулар |
|
1. |
Ұйымдастыру кезеңі |
1.Сапқа тұрғызу. Сәлемдесу /сапқа тұр, тұзел! тік тұр!/ Қауіпсіздік ережелері. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. 3.Саптық жаттығулар. Жүгіру жаттығулары: /спорттық жүгіріспен жүгіру, бірқалыпты жүріспен жүгіру, қарама қарсы жүгіру, оң және сол қапталмен жүгіру. Аяқты қайшылап жүгіру, қол белде, аяқты артқа сермеп жүгіру, артымен артқа қарап жүгіру, алға қарап жүгіру. ЖДЖ дамыту. |
5 мин
7 мин |
Кезекші рапорт береді. Оқушылардың спорттық киімдерін қадағалау. Бұрылу командаларын орындайды. Дене қыздыру жаттығуларын орындайды. Жас ерекшелігіне сай ұйымдастыру нұсқаулары мен үстел теннисі құралдарының (ракетка, доп) қауіпсіз қолданылуы түсіндіріледі. Орынында тұрып жаттығу жасау. |
|
|
Негізгі бөлім (түсіндіру) |
Шабуылдау тактикасы: форхенд соққысына арналған жаттығу : «Қабырғаға соғу»
«Нысанаға дәл соғу»
|
|
Жаттығуларды ойын түрінде өткізу. |
|
2.
3. |
Практикалық жұмыс |
Бэкхенд соққысына арналған жаттығулар 4.«Жұппен алмасу»
5. «Қабырға + бэкхенд»
6.«Шабуылмен аяқтау»
Пайдалану: QR кодты сканерлеп, визуалды жаттығулар мен әдістемелік нұсқауларды көріп орындау. |
10 мин 15 мин |
7–10 жас: баяу, 10–15 рет 11–14 жас: жылдамдық пен дәлдікке Қарапайымнан күрделіге көшу. Жеке түзету жасау. Қарапайымнан күрделіге көшу, жеке түзету жасау. |
|
4. |
Ойын элементі |
Шағын ойын (шабуыл арқылы ұпай алу) |
5 мин |
Ережені сақтау, белсенділікке ынталандыру |
|
5. |
Қорытынды бөлім 5 мин |
Сапқа тұрғызу. Сабақты қорытындылау. Кері байланыс. |
3 мин |
Мадақтау, қателіктерді айту, кері байланыс. |
Тексерген:____________/директордың орынбасары/
шағым қалдыра аласыз













