Шабуылдағы сарбаз. Далалық оқу жиыны 11-сабақ

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Шабуылдағы сарбаз. Далалық оқу жиыны 11-сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Тактикалық дайындық 3. Кедергі-тосқауылдардан жасанды өткел жасап өтуді және шабуылдауды біледі. 4. Ордағы қарсыласты атып, граната лақтырып, жекпе-жек шайқасып жою тәсілдерін біледі.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

    Сабақ тақырыбы: Шабуылдағы сарбаз

Бөлім:

Тактикалық дайындық

Педагогтің аты-жөні:

Абдикешов Д.А.

Күні:


Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Шабуылдағы сарбаз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3. Кедергі-тосқауылдардан жасанды өткел жасап өтуді және шабуылдауды біледі.

4. Ордағы қарсыласты атып, граната лақтырып, жекпе-жек шайқасып жою тәсілдерін біледі.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Минадан тазартылған өткел бойынша жүгіріп өтуді, тосқауылдардан асып өту әдістерін, ор немесе жертасадағы жүру жолдарында ұрыс жүргізу тәсілдерін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

«Бөлімше, ізімнен, бір (екі) кісілік лекпен, минадан тазартылған өткел бойынша жүгіре – БАС» командасын, миналанған даланы басып өткеннен кейін «Бөлімше, ұрысқа Алға – БАС» командасын, Гранатамен – АТ» командаларын дұрыс орындайды

Кейбір оқушылар:

Оқыс жағдайда жедел әрекет ете біледі



      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресур-р

Басы

3'

Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін, құрал-жабдықтардың дұрыс сәйкестігін тексеру.

Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды.



Ортасы

5'

Білу

Тұрақты қорғанысты қамтамасыз ету үшін қарсылас миналық жарылғыш және жарылмайтын тосқауылдар қояды. Тосқауылдардан асып өту түрлі әдіспен орындалады. Шабуыл кезінде өткелдер шайқас барысында, мысалы, минадан тазалау үшін минатырма орнатылған танкілермен орындалады. Сарбаздар осы минатырма жүріп өткен ізбен жүру керек.


  • Тосқауылдардан асып өту әдістерін біледі.







Дескриптор

арқылы бағаланады



АӘТД электронды оқулығы

6'


Түсіну

Егер сарбаздар ор немесе жертасадағы жүру жолдарында ұрыс жүргізуге мәжбүр болса, ол қарсыласты тікелей атып, граната лақтырып, сүңгі сұғып, қаруының дүмімен немесе күрегімен соғып жоюы мүмкін.

Ордың бұрылыстарына немесе өту жолына кіру кезінде сарбаз граната лақтырады және автоматтан 1-2 оқ кезегін жібереді.

Қарсылас орда немесе өту жолында алдын ала орналастырылған «кірпі», «айыр», сияқты сымды тосқауылдарды сүңгімен жоғары көтереді немесе гранатамен жарады. Егер бұл мүмкін болмаса, мұндай тосқауылдың үстінен жасырын асып өту қажет. Қарсыластың жертасасында әрекет еткенде, тосын миналарға немесе басқа да жарылғыш заттарға тап болмау үшін мұқият (абайлап), қозғалу қажет.

Дескриптор

  • Ор немесе жертасадағы жүру жолдарында ұрыс жүргізу тәсілдерін біледі






Дескриптор

арқылы бағаланады

АӘТД оқулығы

24'


Қолдану

  • «Бөлімше, ізімнен, бір (екі) кісілік лекпен, минадан тазартылған өткел бойынша жүгіре – БАС» командасын беремін.

  • Миналанған даланы басып өткеннен кейін

«Бөлімше, ұрысқа Алға – БАС» командасын беремін.

  • «Гранатамен – АТ» командасын беремін.


Дескриптор

-Оқшашаршы өткелге бірінші ұмтылады, оқ атып бөлімге қолдау көрсетеді. Басқа сарбаздар лекке тұрып, танкінің ізімен жалма-жан алға жүгіріп немесе жасалған өткелмен жаяу әскердің ұрыс машинасының қорғауымен миналанған даладан өтеді.

- Сарбаздар тізбекке дұрыс жазылады.

- Гранаталарын орға лақтырады және «УРА» деп айғайлап, жалма-жан ұмтылып, қорғаныстың алдыңғы шетіне қарай жүгіреді, қарсыласқа жақындап, оларды атып, жояды, тоқтамастан белгіленген бағытқа қарай шабуылдауды жалғастырады.

Дескриптор

арқылы бағаланады

АӘТД оқулығы

Аяқталуы

2'


Кері байланыс

Толық жауап беруге тырыс.

- Сабақта жаңадан не білдің?

- Сені не таңғалдырды?

- Сенің ойыңша, нені жасай аласың?

- Нені жасай алмайсың? Неге?

- Нені есте сақтау керек деп ойлайсың?

Үйге тапсырма беру §6

Оқушылар сөйлемді толықтырады.

Бөлімше командирлері жақсы жұмыс жасаған жас сарбаздар мен бөлімшелерді атап өтеді.


     




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.02.2025
65
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі