Шабуылдағы сарбаз. Далалық оқу жиыны 12-сабақ

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Шабуылдағы сарбаз. Далалық оқу жиыны 12-сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Тактикалық дайындық 5. Шабуыл нысанын иелену тәсілдерін біледі. 6. Шабуыл барысында радиобелсенді заттармен зақымдалған жергілікті жерлердегі əрекеттерді біледі.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

    Сабақ тақырыбы: Шабуылдағы сарбаз

Бөлім:

Тактикалық дайындық

Педагогтің аты-жөні:

Абдикешов Д.А.

Күні:


Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Шабуылдағы сарбаз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5. Шабуыл нысанын иелену тәсілдерін біледі.

6. Шабуыл барысында радиобелсенді заттармен зақымдалған жергілікті жерлердегі əрекеттерді біледі.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Шабуыл нысанын иелену тәсілдерін, радиобелсенді заттармен зақымдалған жергілікті жерлердегі əрекеттерді біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

«Ұрысқа», «Тоқта», «Қысқа жүгіріспен – Алға», «Жербауырлап – Алға», «Газдар», «Газтұмылдырықты ШЕШ», «Әуе шабуылы», «Әуе шабуылы тоқтады», «Бөлімше, ізімнен, бір (екі) кісілік лекпен, минадан тазартылған өткел бойынша жүгіре – БАС», миналанған даланы басып өткеннен кейін «Бөлімше, ұрысқа Алға – БАС», Гранатамен – АТ», «Машина маңына», «Орындарыңа» командаларын дұрыс орындайды

Кейбір оқушылар:

Оқыс жағдайда жедел әрекет ете біледі



      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресур-р

Басы

3'

Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін, құрал-жабдықтардың дұрыс сәйкестігін тексеру.

Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды.



Ортасы

5'

Білу

Қорғанысының алдыңғы шебіндегі жаудың қарсыласуын басқаннан кейін сарбаздар қарсылас қорғанысының ішіне қарай енеді. Шабуыл бағытынан ауытқымастан және жергілікті жер бедерлерін пайдаланып, олар өз бөлімінің құрамында әлі шайқасып жатқан қарсыластың қапталына немесе тылына шығады және шешуші шабуылдар жасап, толық жояды.

Өзінің және көрші бөлімдегі танкінің, тіпті жалғыз сарбаздың сәтті қозғалысына өзге сарбаздар немесе тұтас бөлімше қолдау көрсетеді.

ЖҰМ шабуылдаушы бөлімше соңында немесе тізбек қатарында қозғалып, зеңбірегінен, танкіге қарсы басқарылатын ракета кешені немесе оқшашардан атып, оны ұрыста қолдайды.

Мерген шабуылдаушы тізбекте әрекет етеді және ұрыс даласын мұқият бақылап, алдымен аса қауіпті нысаналарды (жаудың танкіге қарсы басқарылатын ракета кешені немесе оқшашар атқылаушы сарбаздарын, қарсыластың офицерлерін) жояды.


  • Тыңдайды, сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа түседі.







Қ/Б



АӘТД оқулығы

6'


Түсіну

Жоғалтқан жағдайын қалпына келтіру үшін қарсылас қарымта шабуылға шығуы мүмкін. Күші басым қарсыластың қарымта шабуылын тойтару үшін сарбазар бөлімше командирінің командасы бойынша көрсетілген шепте позицияны иеленеді, сол жерде қарсыластың шабуылын тойтарып, одан әрі шабуылдауды жалғастырады.

Қарсыластың шегініп, ішкі шептерде жаңа қорғаныс ошағын қайта ұйымдастыруына мұрша бермеу үшін бөлімше дереу оларды қуалауға өтуі қажет. Қуалау күні-түні жалғасады. Сарбаздар қарсыластың ізіне түскенде, жергілікті жер бедерін, оның бүркемелеуші қасиеттерін шебер пайдаланады, қарсыластың шегіну жолына түсіп, оларды қоршауға алады, шешуші соққылар жасап, оларды толық жояды.

Диалог жалғасады








Қ/Б

АӘТД оқулығы

24'


Қолдану

«Бөлімше,... (бағытталған заттың атауы) бағытына –Ұрысқа», «Тоқта», «Қысқа жүгіріспен – Алға», «Жербауырлап – Алға», «Газдар», «Газтұмылдырықты ШЕШ», «Әуе шабуылы», «Әуе шабуылы тоқтады» «Бөлімше, ізімнен, бір (екі) кісілік лекпен, минадан тазартылған өткел бойынша жүгіре – БАС», миналанған даланы басып өткеннен кейін, «Бөлімше, ұрысқа Алға – БАС», «Гранатамен – АТ», «Машина маңына», «Орындарыңа» командаларын орындауға жаттықтырамын.

Дескриптор

-«Бөлімше,... (бағытталған заттың атауы) бағытына –Ұрысқа» командасы бойынша сарбаздар аралығы 6-8м болатын тізбекке дұрыс жазылады.

-«Тоқта», «Қысқа жүгіріспен – Алға», «Жербауырлап – Алға», «Газдар», «Газтұмылдырықты ШЕШ», «Әуе шабуылы», «Әуе шабуылы тоқтады» командалары бойынша дұрыс әрекет етеді.

-«Бөлімше, ізімнен, бір (екі) кісілік лекпен, минадан тазартылған өткел бойынша жүгіре – БАС» командасы бойынша оқшашаршы өткелге бірінші ұмтылады, оқ атып бөлімге қолдау көрсетеді. Басқа сарбаздар лекке тұрып, танкінің ізімен жалма-жан алға жүгіріп немесе жасалған өткелмен жаяу әскердің ұрыс машинасының қорғауымен миналанған даладан өтеді.

- Сарбаздар тізбекке дұрыс жазылады.

- Гранаталарын орға лақтырады және «УРА» деп айғайлап, жалма-жан ұмтылып, қорғаныстың алдыңғы шетіне қарай жүгіреді, қарсыласқа жақындап, оларды атып, жояды, тоқтамастан белгіленген бағытқа қарай шабуылдауды жалғастырады, «Машина маңына», «Орындарыңа» командаларын дұрыс орындайды

Дескриптор

арқылы бағаланады

АӘТД оқулығы

Аяқталуы

2'


Кері байланыс

Толық жауап беруге тырыс.

- Сабақта жаңадан не білдің?

- Сені не таңғалдырды?

- Сенің ойыңша, нені жасай аласың?

- Нені жасай алмайсың? Неге?

- Нені есте сақтау керек деп ойлайсың?

Үйге тапсырма беру §6

Оқушылар сөйлемді толықтырады.

Бөлімше командирлері жақсы жұмыс жасаған жас сарбаздар мен бөлімшелерді атап өтеді.


     




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.02.2025
57
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі