Материалдар / Сайт дизайнын әзірлеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сайт дизайнын әзірлеу

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұйымдастыру кезеңі Ширату жаттығуы / Мюнстерберг әдісі/ 3 мин парштвасайтнорпедизайнстимвадыредакторнрмпваккщографикажбтируанстифайлдотрависыуweb. Қанша сөз құрай алдыңыз___________________ Оқушыларды топтастыру. /2топ/ 1-топ растрлық кескіндер/jpeg, gif. png, Jpeg16 млн түсті көтере алады, GIF 256 түс пайдаланады./ 2-топ векторлық кескіндер WMF, BMP. CDR, TIF, й тапсырмасын сұрау. Миға шабуыл. 1. Растрлық графика деген не?/ суреттердің нүкте немесе пиксель түрінде берілуі/ 2.Векторлық графика д/з /геометриялық примитивті пайдаланып компьютерлік графикада кескінді өрнектеу/
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Мамыр 2022
4865
7 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Сынып: 10 сынып

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сайт дизайнын әзірлеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.5.1.4 Практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмдерін іске асыру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Оқушылар графикалық редакторды қолданып, сайт дизайнын жасау жолдарын біледі.

Басым бөлігі:

Сайттың дизайн-макетін жасау жолдарын түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар:

Редактор көмегімен дизайн макетіне мысал келтіреді..

Бағалау критерийі

  • Оқушылар компьютерде сайт дизайнын әзірлеу жолдарын түсіндіре алады.

  • Сайттың дизайнын әзірлеп, талдайды.

Тілдік мақсаттар


Оқытудың тілдік мақсаты:

Оқушылар:

Сайт дизайнын әзірлеу ұғымдары мен терминдерді айта алады.

Пәнге қатысты лексика және терминология:

Сайт, дизайн, макет

Диалог/жазылымға қажетті сөз тіркестері:

.............. дегеніміз - дизайндары қайталанган web-парақтардың навигациялык. физикалық жэне магыналық жағынан да бір серверде біріккен жиынтыгы.

........................ құжат басы.

.............. құжат соңы.

Құндылықтарға баулу

өзгелердің пікіріне және көзқарастарына құрметпен қарау; ақпараттық мәдениеттілікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Математика, ағылшын пәндерімен байланысты.


Алдыңғы білім


Сайт, дизайн түрлерін білетіндіктен, құру жолдарын түсінеді деп ұйғарылады.

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы



5 мин






Ұйымдастыру кезеңі

Ширату жаттығуы / Мюнстерберг әдісі/

3 мин

парштвасайтнорпедизайнстимвадыредакторнрмпваккщографикажбтируанстифайлдотрависыуweb.

Қанша сөз құрай алдыңыз___________________

Оқушыларды топтастыру. /2топ/

1-топ растрлық кескіндер/jpeg, gif. png, Jpeg16 млн түсті көтере алады, GIF 256 түс пайдаланады./

2-топ векторлық кескіндер WMF, BMP. CDR, TIF,

й тапсырмасын сұрау.

Миға шабуыл.

1. Растрлық графика деген не?/ суреттердің нүкте немесе пиксель түрінде берілуі/

2.Векторлық графика д/з /геометриялық примитивті пайдаланып компьютерлік графикада кескінді өрнектеу/

Дк, тапсырма, кесте,

телефон, үлестірме







Информатика 10 сынып оқулығы АрманПВ


Сабақтың ортасы







5мин







Білу, түсіну





/10мин/









Қолдану


7 мин


































Талдау



8 мин

Зейінін шоғырландыруға арналған жаттығу.

Жаңа тақырыпты ашу, мақсатын тұжырымдау

Сыныптық жұмыс /2мин/

«Үш суретке бір түйін»




Жетелеу сұрақтар арқылы оқушылар осы үш суретке қатысты ортақ түйінді сөзді айтады.Табылған түйінді сөз (САЙТ) арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. /3мин/

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Белсенді оқу әдісі /Жұптық жұмыс/

"Кластер" құрастыру

Оқулықты және қосымша ақпарат көздерін пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жауап береміз.

1-топ

1. Веб сайт дегеніміз не?және оны кім құра алады?

2.Гипермәтін деген не?Ол қай жылы енгізілді?

3. HTML тілі қандай тіл?

4. HTML тілінің бастапқы мэтінді белгілейтін бұйрықтары қалай аталады?

5.Тэг неден тұрады?


2-топ

1. Барлық тэг қандай символмен белгіленеді?

2. Қос символ тізбегі қалай аталады?

3. Бұрыштық жақшадан соң не орналасады.

4.Тегтер нешеге бөлінеді.

5. HTML құжатының құрылымы нешеге бөлінеді?

Саралау тәсілі: " Тапсырма"АВ деңгейі

2. Сәйкестендіру кестесі:

А)


Web сайт


Құжат басы

Html тілі


Тақырып соңы

Тег


Құжат денесінің басы, соңы

<HTML>


HTML тілінің бастапқы мэтінді белгілейтін бұйрықтары

<Head>


ғаламтордағы мэтін бөліктерінін атқаратын қызметін анықтап, соларды эрбір тұтынушыға бейімдеп жеткізе алатын құжатты функционалды түрде белгілейтін тіл болып табылады.

<Body>


дизайндары қайталанган web-парақтардың навигациялык. физикалық жэне магыналық жағынан да бір серверде біріккен жиынтыгы.

В. Практикалық жұмыс компьютерде орындау.

  1. Блокнот қосымшасын ашамыз.

  2. Төмендегі кодты тереміз.

<HEADXTITLE> Менің алғашқы парағым.TITLE>

HEAD>

<BODY>

Құрметті достар, алғашқы web-парағыма қош келдіңдер!

  1. Кұжатты сақтаймыз.

  2. Браузерден қараймыз (27-сурет).

Бұл жұмыстың нэтижесін қарасақ, мэтініміз бір жақ шетінде орналасыпты. Ендігі келесі тапсырмада істейтін әрекетіміз, осы мэтінді тег атрибуттары арқылы жұмыс алаңының ортасына қарай орналастыру жэне эріп өлшемін өзгерту болады.

Дескриптор:

1. Кодтарды дұрыс жазады.

2. Сайт құра алады.

2 тапсырма

  1. Мәтіннің стилін өзгерту үшін <Н№>мәтін< /Н№> тегін пайдаланамыз. Мұндағы нөмір белгісінің орнына стиль нөмірін жазамыз. Ол нөмір 1-ден 6-га дейін болады.

Яғни, <Н1>Тақырып1Н1>

<Н2>Тақырып2Н2>

<НЗ>ТақырыпЗНЗ>

<Н4>Тақырып4Н4>

<Н5>Тақырып5Н5>

<Нб>ТақырыпбНб>

Мен "Құрметті достар, алғашқы web-парағыма қош келдіңдер!" мәтініне<Н2>Тақырып2Н2>стилін қолдандым. Сонда былай болады : <Н2> Құрметті достар, алғашқы web-парағыма қош келдіндер!Н2>


Сергіту сәті : көз жаттығулары







ҚБ

тапсырмасы


















Информатика 10 сынып оқулығы АрманПВ

2018 ж

Г.И.Салғараева, Г.Б.Илиясова, А.С.Маханова.

54-55 бет 

Сабақтың соңы

5 мин



Бағалау


Қ/Б "Мадақтау" әдісі арқылы іске асады.


"Бір айналым сұхбат" стратегиясы / 2мин/

1. Біз өмірде сайтты қай жерде кездестіреміз?

2. Қай салада қолданамыз?


Рефлексия ... /3мин/ ББҮ

Үй тапсырмасы.

Тақырыпты оқу.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!