Қазақстан Республикасы Оқу –ағарту министірі
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп»КММ
Сабақтың тақырыбы: Ағамның иісі
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министірлігі
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп»КММ
Сабақтың тақырыбы; С.Мұратбеков.»Жусан иісі»
|
Бөлім: |
Мен балаң жарық күнде сәуле қуған |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 31.01.2025 |
Мұғалімнің аты-жөні: Канапьяева Ж.С |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
С.Мұратбеков. «Жусан иісі» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 -эпикалық, поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
эпикалық, поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Cабақтың басы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. 1.Сыныпқа жағымды атмосфералық ахуал қалыптастыру. «Жусан иісі»әні караоке Қызығушылықты ояту. «Телевидение» әдісі .Суреттер арқылы шығарманың қысқаша мазмұнын баяндау. 2.Сабақтың тақыры мен оқу мақсатын хабарлау. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылар сұрақтарға жауап береді, |
Мадақтау сөздер |
Караоке «Телевидение» әдісі А4 форматты қағаз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. «Бетпе-бет» айдары Сұраққа жауап берейік! 1.Автор повесті неге жусан иісі деп атады? 2.Аян ертегісінің бір жетім бала болыпты деп басталуының себебі неде? 3.Қазіргі таңда Аяндай алғыр ертегі айтатын оқушылар араларыңда бар ма? 2-тапсырма. Топтық тапсырма. І –топ: Кесте арқылы автор бейнесіне талдау. ІІ –топ: Повестен көрініс . ІІІ-топ: Кесте арқылы кейіпкер бейнесіне талдау 3-тапсырма. «5 ЖОЛДЫҚ ӨЛЕҢ» әдісі арқылы авторды сипаттап жазу («Бес жолдық өлең» әдісі арқылы автор бейнесін сипаттап жазу)
4-тапсырма .Ж.Ж «Голосағат» әдісі. Жусан иісін сипаттап жазыңыздар.
Сабақты бекіту. Платформа «Interacty» Оқушылар таңдаған ұяшықтарындағы сұрақтарға жауап береді.
|
1-тапсырма. «бетпе-бет айнасы Сұрақтарға жауап береді.Пікірлерін бөліседі.
2-тапсырма. Топтық тапсырмаларды орындайды. І топ: Кесте арқылы автор бейнесін талқылайды ІІ топ: Повестен көрініс дайындайды. ІІІ топ: Кесте арқылы кейіпкер бейнесіне талдау жасайды.
3-та 3-тапсырма.Жалпы тапсырма. «5 жолды өлең»әдісі авторды сипаттап жазады.
4-тапсырма. Жұптық тапсырма. «Голосағат» әдісі .Жусан өсімдігін сипаттап жазады.
|
Дескриптор: 2 балл. Сұраққа жауап береді. Мысалдар келтіреді,пікірін дәлелдейді.
Дескриптор:3 балл Әңгімедегі автор бейнесіне талдау жасайды. Әңгімеден үзініді дайындап,көрініс көрсетеді. Әңгімедегі кейіпкер бейнесіне талдау жасайды.
Дескриптор: 2 балл Шығармадағы автор идеясын ескереді; Автор бейнесін сипаттайды
Дескриптор: 3 балл «Голосағат» әдісін қолданады. Жусанның иісін сипаттайды. |
Жасанды интелект
Кесте
«5» жолды өлең
«Голосағат»
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
Рефлекция: WhatsApp желісі:
Өте жақсы түсіндім Мен жақсы түсіндім Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек
Авторға хат жазып келу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сайын Мұратбеков. «Жусан иісі»
Сайын Мұратбеков. «Жусан иісі»
Қазақстан Республикасы Оқу –ағарту министірі
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп»КММ
Сабақтың тақырыбы: Ағамның иісі
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министірлігі
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп»КММ
Сабақтың тақырыбы; С.Мұратбеков.»Жусан иісі»
|
Бөлім: |
Мен балаң жарық күнде сәуле қуған |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 31.01.2025 |
Мұғалімнің аты-жөні: Канапьяева Ж.С |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
С.Мұратбеков. «Жусан иісі» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 -эпикалық, поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
эпикалық, поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Cабақтың басы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. 1.Сыныпқа жағымды атмосфералық ахуал қалыптастыру. «Жусан иісі»әні караоке Қызығушылықты ояту. «Телевидение» әдісі .Суреттер арқылы шығарманың қысқаша мазмұнын баяндау. 2.Сабақтың тақыры мен оқу мақсатын хабарлау. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылар сұрақтарға жауап береді, |
Мадақтау сөздер |
Караоке «Телевидение» әдісі А4 форматты қағаз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. «Бетпе-бет» айдары Сұраққа жауап берейік! 1.Автор повесті неге жусан иісі деп атады? 2.Аян ертегісінің бір жетім бала болыпты деп басталуының себебі неде? 3.Қазіргі таңда Аяндай алғыр ертегі айтатын оқушылар араларыңда бар ма? 2-тапсырма. Топтық тапсырма. І –топ: Кесте арқылы автор бейнесіне талдау. ІІ –топ: Повестен көрініс . ІІІ-топ: Кесте арқылы кейіпкер бейнесіне талдау 3-тапсырма. «5 ЖОЛДЫҚ ӨЛЕҢ» әдісі арқылы авторды сипаттап жазу («Бес жолдық өлең» әдісі арқылы автор бейнесін сипаттап жазу)
4-тапсырма .Ж.Ж «Голосағат» әдісі. Жусан иісін сипаттап жазыңыздар.
Сабақты бекіту. Платформа «Interacty» Оқушылар таңдаған ұяшықтарындағы сұрақтарға жауап береді.
|
1-тапсырма. «бетпе-бет айнасы Сұрақтарға жауап береді.Пікірлерін бөліседі.
2-тапсырма. Топтық тапсырмаларды орындайды. І топ: Кесте арқылы автор бейнесін талқылайды ІІ топ: Повестен көрініс дайындайды. ІІІ топ: Кесте арқылы кейіпкер бейнесіне талдау жасайды.
3-та 3-тапсырма.Жалпы тапсырма. «5 жолды өлең»әдісі авторды сипаттап жазады.
4-тапсырма. Жұптық тапсырма. «Голосағат» әдісі .Жусан өсімдігін сипаттап жазады.
|
Дескриптор: 2 балл. Сұраққа жауап береді. Мысалдар келтіреді,пікірін дәлелдейді.
Дескриптор:3 балл Әңгімедегі автор бейнесіне талдау жасайды. Әңгімеден үзініді дайындап,көрініс көрсетеді. Әңгімедегі кейіпкер бейнесіне талдау жасайды.
Дескриптор: 2 балл Шығармадағы автор идеясын ескереді; Автор бейнесін сипаттайды
Дескриптор: 3 балл «Голосағат» әдісін қолданады. Жусанның иісін сипаттайды. |
Жасанды интелект
Кесте
«5» жолды өлең
«Голосағат»
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
Рефлекция: WhatsApp желісі:
Өте жақсы түсіндім Мен жақсы түсіндім Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек
Авторға хат жазып келу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













