|
Мектеп: Мүткенов орта
мектебі
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Сатымбаева Райгуль Турсумбаевна
|
Сынып:
6
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Шәкәрім Құдайбердіұлы «Адамдық
борышың»
|
Осы сабақ арқылы жүзеге
асатын оқу мақсаттары
|
Шығарманың тақырыбы мен идесын
ашу. Өлеңді құрылысына қарай талдау. Шынайы өмірмен, өткен
тақырыптағы шығармалармен үндестігін, ерекшелігін айқындап
салыстыру.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Бaрлық oқушылaр oрындaй
aлaды: Шығарманың тақырыбы мен идесын
ашады. Өлеңді құрылысына қарай(шумақ, тармақ, буын) талдайды.
Шынайы өмірмен, өткен тақырыптағы шығармалармен үндестігін,
ерекшелігін айқындап салыстырады.
|
Oқушылaрдың көпшiлiгi
oрындaй aлaды :
Шығарманың тақырыбы мен идесын
ашады. Өлеңді құрылысына қарай талдайды.
|
Кeйбiр oқушылaр oрындaй
aлaды: Шынайы өмірмен, өткен
тақырыптағы шығармалармен үндестігін, ерекшелігін айқындап
салыстырады.
|
Бағалау
критерийлері
|
Шығарманың тақырыбы мен идесын
ашады.
Өлеңді құрылысына қарай(шумақ,
тармақ, буын) талдайды.
Шынайы өмірмен, өткен
тақырыптағы шығармалармен үндестігін, ерекшелігін айқындап
салыстырады.
|
Тілдік
мақсаттар
|
|
Сабақта қамтылатын
құндылықтар
|
|
Пәнаралық
байланыс
|
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
|
Осыған дейін меңгерілген
білім
|
С. Торайғыров «Мен – қазақ»,
«Шығамын тірі болсам адам болып»
|
Жоспар
|
Жоспарланатын
уақыт
|
Жоспар бойынша
орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың
басы
6
мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі. Сәлемдесу.
Үй тапсырмасын
тексеру: «Балмұздақ таяқшасы» әдісі
арқылы жүзеге асырылады. ҚБ:
«Смайлик»
Ширату: партадағы әріптер жазылған
парақтар арқылы топқа бөлінеді, сөз тіркесіне түсінік береді(Адам
борышы)
«Сократ стиліндегі әңгіме»
әдісі арқылы өз ойларын айтады.
Сабақ тақырыбы айтылады. Сабақ
мақсатын «9 ромб» әдісі арқылы анықтаймыз. Мақсаттарды
саралау.
|
Слайд
|
Сабақтың
ортасы
25
мин
|
«Билимленд кз» сайтынан Ш.
Құдайбердиев өмірі жөнінде мағлұмат алады, өлеңін тыңдайды.
Мұғаліммен бірлесіп талқылайды. Өздіктерінен жұмыс
жүргізеді
«Идеялар ұшағы» арқылы
топтарға тапсырмалар беріледі
1 - 2 топ – 1.Тақырыбы мен
идеясын анықтау(Балық сұлбасы, «Гүл суреті»
ҚБ:
«Бағларшам»
2. Өлең шумағы мен тармағын
анықтау (Кесте толтыру) ҚБ:
«Смайлик»
3.Салыстыру шынайы өмірмен
(«Қос диаграмма» әдісі. ҚБ: «2 жұлдыз, 1
тілек»
4.ПОПС формуласына
салу
1 Менің
ойымша...
2Себебі, мен оны былай
түсіндіремін...
3Оны мен мына
фактілермен, мысалдармен дәлелдей
аламын...
4Осыған байланысты мен
мынадай қорытынды шешімге келдім... ҚБ: «Бас
бармақ»
|
|
Сабақтың
соңы
9
мин
|
РАФТ әдісі авторға хат жазу,
тақырыбы: Менің адамдық борышым» ҚБ:
«Смайлик»
«3Қ» стратегиясы Не
қызық?
Не
қиындық?
Не
қажет?
Үй тапсырмасын беру: билимленд
кз тапсырмаларын орындау, жаттау
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Дифференциация –
Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп
отырсыз?
|
Бағалау –
Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай
тексересіз?
|
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік
элемент)
|
|
|
|
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге
асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және
неліктен?
|
Төменде берілген бөлімді
осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ
бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сәтті өткен екі нәрсені
атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың
одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1:
2:
Осы сабақ барысында сынып
немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін
қажет болуы мүмкін қандай ақпарат
алдым?
|