|
Сабақ: |
Мектеп: |
|||||||||||
|
Пән: қазақ әдебиеті |
|
|||||||||||
|
Күні : 10.01.23 |
Мұғалім: А.А.Даутова |
|||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жастарға» өлеңіндегі шығармадағы материалдық және рухани құндылықтар |
|||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
11.3.2.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Ш. Құдайбердіұлының «Жастарға» өлеңіндегі материалдық жіне рухани құндылықты анықтайды;заманауи тұрғыдан салыстырады; баға береді. . |
|||||||||||
|
ОДД |
Білу, түсіну,қолдану |
|||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Дереккөздер |
||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
«Блум түймедағының» әр күлтешесі ретімен cұрақтар қояды. 1. Қарапайым сұрақтар. «Не?..», «Қашан?..», «Қайда?..», «Қалай?..» сұрауларына жауап бередіі.
|
1. Қарапайым сұрақтар. «Не?..», «Қашан?..», «Қайда?..», «Қалай?..» сұрауларына жауап бере отырып, оқушылар шығарма мазмұнын қаншалықты меңгергендерін танытады. |
Мұғалімнің тарапынан ауызша бағалау |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Мағынаны тану. «Ізкешуші» әдісі негізінде іске асырылады. ЖЖ/Т. Кейіпкерлер әлемін анықтау. Қандай кейіпкерлер бар? Дәлелдер келтіреді. Қашан болды? Не деді? Н , а, ө,б,ж,қ,р,т,с,о,
Неге олай айтты?
2. Анықтаушы сұрақ. «Сонда сіз солай демекшісіз ғой ..?», «Менің түсінуімше, сіз ...», «Менің қателесуім мүмкін, бірақ, меніңше, сіз былай айтқан сияқты болдыңыз...» деген сияқты сұрақтар қойып, анықтау мақсатында бір-бірімен пікірлеседі. 3. Интерпретациялық (түсіндіруші) сұрақ.«Неліктен?» деп басталатын жауабын оқушылар білетін сұрақ. 4. Шығармашылық сұрақтар: «егер», «болса», «қалай болар еді» деген сұрақтарды қояды. 5. Бағалау сұрақтары. «Неліктен бұл былай, ал...?», «.. несімен ерекшеленеді?» деген сұрақтар бағалау критерийлерін түсіндіруге бағытталады. 6. Тәжірибелік сұрақтар. «Күнделікті өмірде қай жерде байқайсыз?», «Кейіпкердің орында болсаңыз, не істер едіңіз?» деген сипаттағы сұрақтар теория мен практиканы ұштастыратын сұрақтар қояды. |
|
||||||||||
|
|
Кері байланыс «5-5-1» Оқушылар сабақ кезінде нені меңгергендері жайлы 5 сөйлем жазады. Одан кейін сол 5 сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады. Соңында 5 сөзді 1 сөзге қысқартады. Оқушылар өздерінің түйінді сөзін бүкіл сыныппен бөліседі. |
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шәкәрім Құдайбердіұлы «Жастарға» өлеңіндегі шығармадағы материалдық және рухани құндылықтар
Шәкәрім Құдайбердіұлы «Жастарға» өлеңіндегі шығармадағы материалдық және рухани құндылықтар
|
Сабақ: |
Мектеп: |
|||||||||||
|
Пән: қазақ әдебиеті |
|
|||||||||||
|
Күні : 10.01.23 |
Мұғалім: А.А.Даутова |
|||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жастарға» өлеңіндегі шығармадағы материалдық және рухани құндылықтар |
|||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
11.3.2.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Ш. Құдайбердіұлының «Жастарға» өлеңіндегі материалдық жіне рухани құндылықты анықтайды;заманауи тұрғыдан салыстырады; баға береді. . |
|||||||||||
|
ОДД |
Білу, түсіну,қолдану |
|||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Дереккөздер |
||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
«Блум түймедағының» әр күлтешесі ретімен cұрақтар қояды. 1. Қарапайым сұрақтар. «Не?..», «Қашан?..», «Қайда?..», «Қалай?..» сұрауларына жауап бередіі.
|
1. Қарапайым сұрақтар. «Не?..», «Қашан?..», «Қайда?..», «Қалай?..» сұрауларына жауап бере отырып, оқушылар шығарма мазмұнын қаншалықты меңгергендерін танытады. |
Мұғалімнің тарапынан ауызша бағалау |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Мағынаны тану. «Ізкешуші» әдісі негізінде іске асырылады. ЖЖ/Т. Кейіпкерлер әлемін анықтау. Қандай кейіпкерлер бар? Дәлелдер келтіреді. Қашан болды? Не деді? Н , а, ө,б,ж,қ,р,т,с,о,
Неге олай айтты?
2. Анықтаушы сұрақ. «Сонда сіз солай демекшісіз ғой ..?», «Менің түсінуімше, сіз ...», «Менің қателесуім мүмкін, бірақ, меніңше, сіз былай айтқан сияқты болдыңыз...» деген сияқты сұрақтар қойып, анықтау мақсатында бір-бірімен пікірлеседі. 3. Интерпретациялық (түсіндіруші) сұрақ.«Неліктен?» деп басталатын жауабын оқушылар білетін сұрақ. 4. Шығармашылық сұрақтар: «егер», «болса», «қалай болар еді» деген сұрақтарды қояды. 5. Бағалау сұрақтары. «Неліктен бұл былай, ал...?», «.. несімен ерекшеленеді?» деген сұрақтар бағалау критерийлерін түсіндіруге бағытталады. 6. Тәжірибелік сұрақтар. «Күнделікті өмірде қай жерде байқайсыз?», «Кейіпкердің орында болсаңыз, не істер едіңіз?» деген сипаттағы сұрақтар теория мен практиканы ұштастыратын сұрақтар қояды. |
|
||||||||||
|
|
Кері байланыс «5-5-1» Оқушылар сабақ кезінде нені меңгергендері жайлы 5 сөйлем жазады. Одан кейін сол 5 сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады. Соңында 5 сөзді 1 сөзге қысқартады. Оқушылар өздерінің түйінді сөзін бүкіл сыныппен бөліседі. |
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз















