Қысқа мерзімді жоспар
8-сынып
Сабақтың тақырыбы: Шалкиіз Тіленшіұлы, оның шығармалары.
|
Бөлім: |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шалкиіз Тіленшіұлы, оның шығармалары. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.2.1.1 – Шалкиіз шығармаларының негізгі тақырыптары мен идеяларын анықтау; 8.3.1.1 – Шалкиіз шығармаларының тілдік ерекшеліктерін зерттеу. |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Шалкиіз Тіленшіұлының өмірі мен шығармашылығы туралы ақпаратты жинақтайды және талдайды;Шалкиіз шығармаларының негізгі тақырыптары мен идеяларын анықтайды және талқылайды;Шалкиіз шығармаларының тілдік ерекшеліктерін зерттейді және мысалдар келтіреді. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларға ұлттық құндылықтарды, тарихи тұлғаларды құрметтеуді үйрету. Шалкиіз шығармалары арқылы отансүйгіштік сезімдерін арттыру.Осы сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу жылындағы құндылықтар:- тәуелсіздік және отансүйгіштік |
|||
|
ЖИ құралдары |
Copyleaks, Smodin, Turnitin, Gptzero - Тапсырма жазу кезінде ЖИ қолданылғанын анықтайтын платформалар - https://copyleaks.com/ https://app.smodin.io/ https://search.vaggar.com/ https://gptzero.me/ |
|||
|
Бағалау критерийлері |
✓ Шалкиіз шығармаларының негізгі тақырыптары мен идеяларын анықтай алады. ✓ Шалкиіз шығармаларының тілдік ерекшеліктерін сипаттай алады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар «шежіре», «жырау», «тақырып» сияқты терминдермен танысып, оларды өз жұмыстарында қолдана алады. |
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
– талдау, жинақтау, бағалау. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту – (3 минут) Ширату тапсырмалары – (4 минут) Жаңа сабаққа кіріспе (3 минут) |
Қызығушылықты ояту:- Сәлемдесу;- сыныпты түгелдеу;- оқушылардың назарын аударту;- Ширату тапсырмалары:- Шалкиіз Тіленшіұлының өмірі мен шығармашылығы туралы сұрақтар қою. - Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар аударады. |
|
Компьютер, проектор, презентация.Edint - ЖИ негізіндегі прокторинг платформасы - https://www.edint.io/ |
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс: Шалкиіз Тіленшіұлының өмірі мен шығармашылығы (5 минут)Мәтінді оқу және талдау. |
Оқушылар мәтінді оқып, талқылауға қатысады. |
|
Оқулық, дербес компьютер, интернет ресурс. |
|
1-тапсырма: Шалкиіз шығармаларының тақырыптары мен идеялары (5 минут)Берілген мәтіннен Шалкиіз шығармаларының негізгі тақырыптары мен идеяларын анықтау. |
Оқушылар мәтіннен қажетті ақпараттарды тауып, талқылайды. |
ҚБ «Ең үздік жауап» әдісімен бағалау. |
Оқулық, жазба дәптері. |
|
|
2-тапсырма: Шалкиіз шығармаларының тілдік ерекшеліктері (7 минут)Берілген шығармадан тілдік ерекшеліктерді анықтау және мысалдар келтіру. |
Оқушылар шығармадан тілдік ерекшеліктерді анықтап, мысалдар келтіреді. |
ҚБ «Өзін-өзі бағалау» әдісімен бағалау. |
Оқулық, жазба дәптері. |
|
|
3-тапсырма: Шалкиіз шығармаларын талдау (8 минут)Шалкиіз шығармаларын талдау және олардың өмірмен байланысын анықтау. |
Оқушылар шығармаларды талдап, өмірмен байланысын анықтайды. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісімен бағалау. |
Оқулық, жазба дәптері. |
|
|
Сабақтың соңы (10 минут) , Қорытынды, |
Кері байланысЖалғастырыңыз:Маған ... қызықты болдыБұл ... қиындық туғыздыОсы ... мені ойландырды |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
Кері байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау мақсатында мұғалім үй тапсырмасын береді. |
Оқушылар үй жұмысын орындайды. |
Кері байланыстың бар екендігі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шалкиіз Тіленшіұлы, оның шығармалары
Шалкиіз Тіленшіұлы, оның шығармалары
Қысқа мерзімді жоспар
8-сынып
Сабақтың тақырыбы: Шалкиіз Тіленшіұлы, оның шығармалары.
|
Бөлім: |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шалкиіз Тіленшіұлы, оның шығармалары. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.2.1.1 – Шалкиіз шығармаларының негізгі тақырыптары мен идеяларын анықтау; 8.3.1.1 – Шалкиіз шығармаларының тілдік ерекшеліктерін зерттеу. |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Шалкиіз Тіленшіұлының өмірі мен шығармашылығы туралы ақпаратты жинақтайды және талдайды;Шалкиіз шығармаларының негізгі тақырыптары мен идеяларын анықтайды және талқылайды;Шалкиіз шығармаларының тілдік ерекшеліктерін зерттейді және мысалдар келтіреді. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларға ұлттық құндылықтарды, тарихи тұлғаларды құрметтеуді үйрету. Шалкиіз шығармалары арқылы отансүйгіштік сезімдерін арттыру.Осы сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу жылындағы құндылықтар:- тәуелсіздік және отансүйгіштік |
|||
|
ЖИ құралдары |
Copyleaks, Smodin, Turnitin, Gptzero - Тапсырма жазу кезінде ЖИ қолданылғанын анықтайтын платформалар - https://copyleaks.com/ https://app.smodin.io/ https://search.vaggar.com/ https://gptzero.me/ |
|||
|
Бағалау критерийлері |
✓ Шалкиіз шығармаларының негізгі тақырыптары мен идеяларын анықтай алады. ✓ Шалкиіз шығармаларының тілдік ерекшеліктерін сипаттай алады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар «шежіре», «жырау», «тақырып» сияқты терминдермен танысып, оларды өз жұмыстарында қолдана алады. |
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
– талдау, жинақтау, бағалау. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту – (3 минут) Ширату тапсырмалары – (4 минут) Жаңа сабаққа кіріспе (3 минут) |
Қызығушылықты ояту:- Сәлемдесу;- сыныпты түгелдеу;- оқушылардың назарын аударту;- Ширату тапсырмалары:- Шалкиіз Тіленшіұлының өмірі мен шығармашылығы туралы сұрақтар қою. - Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар аударады. |
|
Компьютер, проектор, презентация.Edint - ЖИ негізіндегі прокторинг платформасы - https://www.edint.io/ |
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс: Шалкиіз Тіленшіұлының өмірі мен шығармашылығы (5 минут)Мәтінді оқу және талдау. |
Оқушылар мәтінді оқып, талқылауға қатысады. |
|
Оқулық, дербес компьютер, интернет ресурс. |
|
1-тапсырма: Шалкиіз шығармаларының тақырыптары мен идеялары (5 минут)Берілген мәтіннен Шалкиіз шығармаларының негізгі тақырыптары мен идеяларын анықтау. |
Оқушылар мәтіннен қажетті ақпараттарды тауып, талқылайды. |
ҚБ «Ең үздік жауап» әдісімен бағалау. |
Оқулық, жазба дәптері. |
|
|
2-тапсырма: Шалкиіз шығармаларының тілдік ерекшеліктері (7 минут)Берілген шығармадан тілдік ерекшеліктерді анықтау және мысалдар келтіру. |
Оқушылар шығармадан тілдік ерекшеліктерді анықтап, мысалдар келтіреді. |
ҚБ «Өзін-өзі бағалау» әдісімен бағалау. |
Оқулық, жазба дәптері. |
|
|
3-тапсырма: Шалкиіз шығармаларын талдау (8 минут)Шалкиіз шығармаларын талдау және олардың өмірмен байланысын анықтау. |
Оқушылар шығармаларды талдап, өмірмен байланысын анықтайды. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісімен бағалау. |
Оқулық, жазба дәптері. |
|
|
Сабақтың соңы (10 минут) , Қорытынды, |
Кері байланысЖалғастырыңыз:Маған ... қызықты болдыБұл ... қиындық туғыздыОсы ... мені ойландырды |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
Кері байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау мақсатында мұғалім үй тапсырмасын береді. |
Оқушылар үй жұмысын орындайды. |
Кері байланыстың бар екендігі. |
|
шағым қалдыра аласыз













