Материалдар / “Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті” 2 сынып

“Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті” 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі пәнінен 2 сыныпқа арналған “Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті” тақырыбындағы ашық сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Ақпан 2023
633
5 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті”

Пәні:

Қазақ тілі

Күні:

14.02.23

Педагогтің аты-жөні:

Жусупбаева Ж.Б.

Сынып:2 А

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Зат есім.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату

2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап бер

2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу

Сабақтың мақсаты

Зат есімнің сөз табы екенін білесің.

Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қүрастырып ,жауап бересің.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтыңбасы

(3мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

Үлкенгеде сіз,

Кішшігеде сіз,

Баршаңызға құрметпен

Бас иеміз біз!

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал

-Біздің дене мүшелеріміз қалай сөйлейді ?

Басымыз қалай сөйлейді ?

(ия,ия,жоқ.жоқ)

Иығымыз қалай сөйлейді ?

(білмеймін ,білмеймін)

Ал, қолымыз қалай сөйлейді?

(сәлем ,сәлем ,сау бол, сау бол)

Аяқтарымыз қалай сөйлейді?

(топ,топ,топ)

Бас бармағымыз қалай сөйлейді?

(жақсы ,жарайсың, ойлан )






Оқушылар бірге қимыл жасап айтады





Баспен қимыл

Иықпен қимыл

Қолмен қимыл



Аяқпен қимыл



Бас бармағын көрсетеді







Қолдау

Психологиялық ахуал орнату










Әуен қосылып тұрады

Сабақтың ортасы

(5 мин)














10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Өткен тақырыпты пысықтай отырып,топқа бөлу.

«Сиқырлы қалам»әдісі арқылы сөз таптарын анықтайды.

«Мюсенберг» әдәсі тақырыпты анықтау.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Зат есімнің сөз табы екенін білесің.

Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қүрастырып ,жауап бересің.

Жаңа сабақты түсіндіреді .

Зат есім туралы біледі


ҰЖ :1-тапсырма

Оқылым.Айтылым.

Мәтінмен жұмыс ұйымдастырылады.

Мәтінді «Спираль»әдісі арқылы тізбектеп түсініп оқиды

Мәтін не туралы екенін анықтайды .

Мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастырып , сұраққа жауап береді .

Мәтінге ат қояды .

Неге сол атауды таңдағанын айтады .


Сөз таптарын еске түсіреді.

Топқа бөлінеді.



Сабақтың мақсатымен танысады .


Жаңа сабақты түсінеді






Мәтінді тізбектеп оқиды .Мәтін не туралы екенін айтады .Сұрақ құрастырады .Бір-бірінің сұарақтарына жауап береді .


Дескриптор:

-сөз таптарын табады .



Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!


Бағалау : көңіл-күй смайликтер





Дескриптор:

-мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастырады(1б)

-Сұрақтарға жауап береді (1б)

-мәтінге ат қояды(1б)

Бағалау : көңіл-күй смайликтер

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!


Сөз таптары жазылған парақтар,қарындаштар.







Слайд түсіндірме


Бейнежазба








Оқулық

6–жаттығу

43-бет


Көрнекілік

тер


8 мин











Сергіту сәті

2 минут

Жеке жұмыс

2- тапсырма Жазылым

«Көркем жазу» әдісі

«Мнемотехника» әдісі

Өлеңді сурет арқылы жатқа жазады

Өлеңнен зат есімдерді сұрақ қоя отырып табады .

Зат есімнің сұрақтарын біледі .

Ойыңмен бөліс

Неліктен атан-аналар балаларын ботам ,құлыным,құлыншағым деп атайды .

Оқушыға тапсырма :

Өлеңді көшіріп жазады .

Сергіту сәті ұйымдастырылады .

«Нейро жаттығулар»


Өлеңді жатқа жазады

Өлеңнен зат есімдерді сұрақ қоя отырып табады .

Зат есімнің сұрақтарын біледі


ботам ,құлыным,құлыншағым деп атау себебін айтады .



Жаттығулар жасайды



Әуен қосылып тұрады

Дескриптор:

Көркем жазады ,жазу емлесін сақтайды . (1б)

-зат есімдерді табады(1б)

-Өз ойларымен бөліседі (1б)


Бағалау : көңіл-күй смайликтер


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Оқулық

7–жаттығу

44-бет


Жазу дәптері

10 мин


Бекіту





Топтық тапсырма

Зат есімге байланысты топтық тасырмалар беріледі.

Қорытындылау :

-Зат есім дегеніміз не ?

Қандай сұрақтарға жауап береді ?

Жұптық жұмыс

«Сәйкестендір»

Кім? кімдер? Не? Нелер?


Топпен жұмыс

Зат есімдердің астын сызады .



Кері байланыс беріледі .


Балалар жұбымен бірге жекеше-көпше зат есімдерді байланыстырады.

Дескриптор:

Зат есімдерді табады.

Бағалау : көңіл-күй смайликтер

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Қызықты тапсырмалар

Плакат

Түрлі-түсті қағаздар

Сабақтыңсоңы

Рефлекция

5 мин

«Білім заряды » әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

8 –жаттығу 44 -бет

Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды

Кері байланыс :

Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ?

Бүгінгі сабақта не үйрендің ?

Қорытынды бағалау .


Қорытынды бағалау






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ