жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
Тексерілді:
ДОІЖО:
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 54-сабақ
|
Бөлім |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шамалардың мәндерін қосу және азайту |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.3.Ұзындық(см,дм,м)/салмақ(кг, ц).ыдыс көлемі (л).уақыт(сағ,мин,тәул., ай, жыл) өлшем бірліктерін мәндерін салыстырып,шама мәндеріне қосу|алу амалдарын қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға шамалармен жұмыс істеу дағдыларын меңгерту Шамалардың қосу және азайту тәсілдерін меңгерту Өлшем бірліктерін арақатысына сүйеніп түрлендіреді |
|||
|
Құндылықты дарыту |
Ынтымақтастық, құрмет |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Сәлемдесу 2.Оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру Миға шабуыл әдісі Нейрожаттығу жасайды Қораптар әдісі (сөз арқылы ) 3 топтан бір-бір оқушы шығады. Жасырылған сөзді ашады,шыққан сөз топтарының атауларына беріледі 1-топ. Киллограмм 2-топ. Сағат 3-топ. Метр Үй тапсырмасын тексеру
Сұрақ-жауап әдісі: "Аптада неше күн бар?" "1 тәулікте неше сағат бар?" "Қандай айларды білесіңдер?" Салмақты немен өлшейді? Сабақтың тақырыбы: 54-сабақ «Шамалардың мәндерін қосу және азайту » Сабақтың мақсаты түсіндіріледі. Кинометофора әдісі Мұғалім түсіндіреді |
Психологиялық ахуалға қатысады.. Нейрожаттығуларын жасайды
Топ атауларын анықтайды
Үй жұмыстарын тексеріп,
салыстырады Сабақтың мақсаты мен танысады Жаңа сабақты түсінеді |
Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы!
Дескриптор: -Үй тапсырмасы барлығы дұрыс болса 1б |
Слайд
Wordwall программасы
Слайд Оқулық Интерактивті тақта |
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс,Дәптермен жұмыс 1- тапсырма.Жеке жұмыс 3-топ 2 есептен шығарады
1-топ оқушылары 5сағ−(87 мин−27мин) 87мин−27 мин=60мин=1сағ 5 сағ−1 сағ=4 сағ Жауабы: 4 сағ. 2) 2тәул.+(35 сағ−11сағ) 35сағ−11сағ=24сағ=1 тәул. 2тәул.+1тәул.=3 тәул. Жауабы: 3 тәулік.
2-топ оқушылары 3) 3 м−(37см+63 см) 37см+63см=100 см=1м 3 м−1м=2м Жауабы: 2 м. 4) 9ц−(72кг+28 кг) 72 кг+28кг=100 кг=1 ц 9 ц−1 ц=8ц Жауабы: 8 ц.
3-топ оқушылары 5) 50 л−(9л-7 л) 9 л−7 л=2л 50л−2 л=48 л Жауабы: 48 л. 6) 400 кг+(8 ц−300кг) 8ц=800 кг 800 кг−300кг=500 кг 400кг+500 кг=900кг Жауабы: 900 кг Ережемен жұмыс Жасанды интеллект 3-топқа 2-3-4 тапсырмаларды бөліп беремін Тапсырма: Әр топ берілген шамалармен мәтіндік есеп құрастырып, оны шешеді. 1-топ: Салмақ шамасы (кг ) 2-топ: Уақыт шамасы (сағат, минут) 3-топ: Уақыт шамасы (сағат, апта) Тақтамен жұмыс Теңдеуді шеш Сергіту сәті Оркестр әдісі Топтық жұмыс ұйымдастырамын 7-тапсырманы топпен орындайды Жауаптарын Лампа әдісімен тексереді |
Есептерді шығарады Жеке жұмыс жасайды Ережемен еске түсіреді Тыңдалым,оқылым дағдысын орындайды Теңдеуді шешеді Сергіту сәтін орындайды Оқушылар топпен тапсырма орындайды |
Дескриптор: Шамаларды анықтайды және дұрыс амал қолданады. Серіктесімен тиімді жұмыс жасайды. Нәтижені дұрыс есептейді. Бағалау: Әр топ өзара тексеру арқылы бағалайды. 2б Дескриптор: Есептің шартын дұрыс түсінеді. Дұрыс математикалық амал қолданады. Нәтижені дұрыс жазады. Бағалау: Әр дұрыс жауапқа. 2б Дескриптор: Теңдеуді шешеді Бағалау: Әр дұрыс жауапқа. 1б Дескриптор: Есептің шартын дұрыс түсінеді. Шамаларды анықтайды және дұрыс амал қолданады 2б |
Жасанды интеллект Оқулық дәптер Оқулық дәптер Оқулық дәптер Плакат Қосымша
тапсырма |
|
Сабақтың соңы |
Қортынды БекітуЖұптық жұмыс
Үй тапсырмасы 8-есептер Рефлексия: «ОЮ» әдісі бойынша өтеді. |
Жұптық жұмыс орындайды Жинаған балдарын санайды Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Өлшем бірліктерін таниды,салыстырады, сәйкестендіреді 2б
|
Оқулық Слайд
|
|
Саралау |
|
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шамалардың мәндерін қосу және азайту
жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
Тексерілді:
ДОІЖО:
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 54-сабақ
|
Бөлім |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шамалардың мәндерін қосу және азайту |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.3.Ұзындық(см,дм,м)/салмақ(кг, ц).ыдыс көлемі (л).уақыт(сағ,мин,тәул., ай, жыл) өлшем бірліктерін мәндерін салыстырып,шама мәндеріне қосу|алу амалдарын қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға шамалармен жұмыс істеу дағдыларын меңгерту Шамалардың қосу және азайту тәсілдерін меңгерту Өлшем бірліктерін арақатысына сүйеніп түрлендіреді |
|||
|
Құндылықты дарыту |
Ынтымақтастық, құрмет |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Сәлемдесу 2.Оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру Миға шабуыл әдісі Нейрожаттығу жасайды Қораптар әдісі (сөз арқылы ) 3 топтан бір-бір оқушы шығады. Жасырылған сөзді ашады,шыққан сөз топтарының атауларына беріледі 1-топ. Киллограмм 2-топ. Сағат 3-топ. Метр Үй тапсырмасын тексеру
Сұрақ-жауап әдісі: "Аптада неше күн бар?" "1 тәулікте неше сағат бар?" "Қандай айларды білесіңдер?" Салмақты немен өлшейді? Сабақтың тақырыбы: 54-сабақ «Шамалардың мәндерін қосу және азайту » Сабақтың мақсаты түсіндіріледі. Кинометофора әдісі Мұғалім түсіндіреді |
Психологиялық ахуалға қатысады.. Нейрожаттығуларын жасайды
Топ атауларын анықтайды
Үй жұмыстарын тексеріп,
салыстырады Сабақтың мақсаты мен танысады Жаңа сабақты түсінеді |
Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы!
Дескриптор: -Үй тапсырмасы барлығы дұрыс болса 1б |
Слайд
Wordwall программасы
Слайд Оқулық Интерактивті тақта |
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс,Дәптермен жұмыс 1- тапсырма.Жеке жұмыс 3-топ 2 есептен шығарады
1-топ оқушылары 5сағ−(87 мин−27мин) 87мин−27 мин=60мин=1сағ 5 сағ−1 сағ=4 сағ Жауабы: 4 сағ. 2) 2тәул.+(35 сағ−11сағ) 35сағ−11сағ=24сағ=1 тәул. 2тәул.+1тәул.=3 тәул. Жауабы: 3 тәулік.
2-топ оқушылары 3) 3 м−(37см+63 см) 37см+63см=100 см=1м 3 м−1м=2м Жауабы: 2 м. 4) 9ц−(72кг+28 кг) 72 кг+28кг=100 кг=1 ц 9 ц−1 ц=8ц Жауабы: 8 ц.
3-топ оқушылары 5) 50 л−(9л-7 л) 9 л−7 л=2л 50л−2 л=48 л Жауабы: 48 л. 6) 400 кг+(8 ц−300кг) 8ц=800 кг 800 кг−300кг=500 кг 400кг+500 кг=900кг Жауабы: 900 кг Ережемен жұмыс Жасанды интеллект 3-топқа 2-3-4 тапсырмаларды бөліп беремін Тапсырма: Әр топ берілген шамалармен мәтіндік есеп құрастырып, оны шешеді. 1-топ: Салмақ шамасы (кг ) 2-топ: Уақыт шамасы (сағат, минут) 3-топ: Уақыт шамасы (сағат, апта) Тақтамен жұмыс Теңдеуді шеш Сергіту сәті Оркестр әдісі Топтық жұмыс ұйымдастырамын 7-тапсырманы топпен орындайды Жауаптарын Лампа әдісімен тексереді |
Есептерді шығарады Жеке жұмыс жасайды Ережемен еске түсіреді Тыңдалым,оқылым дағдысын орындайды Теңдеуді шешеді Сергіту сәтін орындайды Оқушылар топпен тапсырма орындайды |
Дескриптор: Шамаларды анықтайды және дұрыс амал қолданады. Серіктесімен тиімді жұмыс жасайды. Нәтижені дұрыс есептейді. Бағалау: Әр топ өзара тексеру арқылы бағалайды. 2б Дескриптор: Есептің шартын дұрыс түсінеді. Дұрыс математикалық амал қолданады. Нәтижені дұрыс жазады. Бағалау: Әр дұрыс жауапқа. 2б Дескриптор: Теңдеуді шешеді Бағалау: Әр дұрыс жауапқа. 1б Дескриптор: Есептің шартын дұрыс түсінеді. Шамаларды анықтайды және дұрыс амал қолданады 2б |
Жасанды интеллект Оқулық дәптер Оқулық дәптер Оқулық дәптер Плакат Қосымша
тапсырма |
|
Сабақтың соңы |
Қортынды БекітуЖұптық жұмыс
Үй тапсырмасы 8-есептер Рефлексия: «ОЮ» әдісі бойынша өтеді. |
Жұптық жұмыс орындайды Жинаған балдарын санайды Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Өлшем бірліктерін таниды,салыстырады, сәйкестендіреді 2б
|
Оқулық Слайд
|
|
Саралау |
|
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
шағым қалдыра аласыз
















