|
Бөлім: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||
|
Күні: |
|
||
|
Пән/Сынып: |
Математика, 6 «а» сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сан аралықтары |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.7 сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; 6.2.2.8 сан аралықтарды кескіндеу; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлемдесу,түгелдеу Смарт сағаттар арқылы үш топқа біріктіремін: Кесінді,интервал, сәуле Сен маған,мен саған әдісімен үй тапсырмасын экрандағы жауаптар арқылы тексереді
Өткен сабақты бекіту үшін: “ Қағып ал”әдісі арқылы өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді ≤ - бұл қандай белгі ≥ - бұл қандай белгі ∩ - бұл қандай белгі ∪- бұл қандай белгі ∅ - бұл қандай белгі < - бұл қандай белгі > - бұл қандай белгі │х│= 3, х тің мәні ? -│n│=-9 теңдеуінің шешімі бола ма ? │-m│=-8 теңдеуінің шешімі бола ма ? -5+5= -2,1-1,9= 1+(-10 )= Бүгін, Сан аралықтары тақырыбын қарастырамыз Жаңа сабақта меңгеретіндеріңіз: -сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; -сан аралықтарды кескіндеу. . |
Мұғаліммен амандасады. Топқа бірігу үшін смарт сағаттарды таңдайды. Оқушылар үй жұмысын бір-бірінің дәптерлерін ауыстырып, слайдта көрсетілген дұрыс жауабымен тексереді
Додекаэдрды қағып алып онда жазылған өткен тақырыпты пысықтау сұрақтарына жауап береді |
Дискриптор Теңсіздіктің мәнін бағалайды 1 балл «Басбармақ» әдісімен бағалау алады жүргізіледі Мақтау,мадақтау |
Оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин 10мин |
Жаңа сабақ |
Bilimclass арқылы жаңа сабақты меңгертемін https://bilimclass.kz/schedule/30.01.2024/lesson/ddc5c5ea-7ba4-4450-8fde-087259b26df3/lesson Координаталық түзуде а және в сандарына сәйкес нүктелерді белгілейік. Координаталық түзудегі а және в сандарына сәйкес нүктелердің аралығы а және в сандарының аралығын кескіндейді. Сан аралықтары.
С
Жартылай интервал ![]()
Сәуле
Интервал Кесінді
Ашық сәуле
Интервал. Мысал:
2
Белгіленуі: (2; 7). Оқылуы: 2 - ден 7-ге дейінгі аралық. Жартылай интервал. Мысал:
-2
Белгіленуі: [-2; 4). Оқылуы: -2 саны қоса алынған -2 ден 4-ке дейінгі аралық. Кесінді. Мысал:
-4
Белгіленуі: [-4; 3]. Оқылуы: -4 саны мен 3 саны қоса алынған -4 тен 3-ке дейінгі аралық. Сәуле. Мысал: х ≥ 8 теңсіздігі шешімдерінің жиынын сан аралығында белгілейік.
Белгіленуі: [8; +∞). Оқылуы: 8 саны қоса алынған 8- ден плюс шексіздікке дейінгі аралық. Ашық сәуле. Мысал: х < 5 теңсіздігінің шешімдерін сан аралығында белгілейік.
Белгіленуі: (-∞; 5). Оқылуы: минус шексіздіктен 5-ке дейінгі аралық.
Оқулықпен жұмыс жүргізіледі
№905 (ауызша)
№906,№907
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
Тапсырманы ауызша орындайды;
Әр топтан оқушылар тақтаға шығып , тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор: Сан аралығын координаталық түзуде кескіндейді 1балл Дескриптор: Сан аралығының белгіленуін жазады 1балл |
Оқулық, жұмыс дәптері Тақта Слайд Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6мин
5мин
2 мин |
Бекіту тапсыр масы |
«Біріміз бәріміз үшін» топтық жұмыс
«Білім шамдары» жұптық жұмыс
Оқушыларды сергіту мақсатында «математикалық фокус»көрсетемін
|
Топ мүшелерімен бірлесе отырып орындайды
Топ мүшелерімен жұптасып орындайды |
Дескриптор -теңсіздіктерді координаталық түзуде кескіндейді; -сан аралығын жазады; -белгіленуін жазады. 3балл
Дескриптор Сан аралығындағы ең үлкен, ең кіші бүтін сандарды жазады 1балл
|
Интернет ресурстары
Үлестірмелі жарық шамдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5мин |
Жеке жұмыс |
«Белгілерден жаңылма» жеке жұмыс «Біле бер, қанша білсең, - тағы тіле, Жетерсің мұратыңа біле, біле». Жүсіп Баласағұн
|
Әр оқушы өз жеке өзі орындайды
. |
Дескриптор сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; -сан аралықтарды кескіндеу. 3балл |
жұмыс дәптері Тақта слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут
|
|
Үйге тапсырма. №909, №910. Кері байланыс Білім шамдары
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сан аралықтары
Сан аралықтары
|
Бөлім: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||
|
Күні: |
|
||
|
Пән/Сынып: |
Математика, 6 «а» сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сан аралықтары |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.7 сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; 6.2.2.8 сан аралықтарды кескіндеу; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлемдесу,түгелдеу Смарт сағаттар арқылы үш топқа біріктіремін: Кесінді,интервал, сәуле Сен маған,мен саған әдісімен үй тапсырмасын экрандағы жауаптар арқылы тексереді
Өткен сабақты бекіту үшін: “ Қағып ал”әдісі арқылы өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді ≤ - бұл қандай белгі ≥ - бұл қандай белгі ∩ - бұл қандай белгі ∪- бұл қандай белгі ∅ - бұл қандай белгі < - бұл қандай белгі > - бұл қандай белгі │х│= 3, х тің мәні ? -│n│=-9 теңдеуінің шешімі бола ма ? │-m│=-8 теңдеуінің шешімі бола ма ? -5+5= -2,1-1,9= 1+(-10 )= Бүгін, Сан аралықтары тақырыбын қарастырамыз Жаңа сабақта меңгеретіндеріңіз: -сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; -сан аралықтарды кескіндеу. . |
Мұғаліммен амандасады. Топқа бірігу үшін смарт сағаттарды таңдайды. Оқушылар үй жұмысын бір-бірінің дәптерлерін ауыстырып, слайдта көрсетілген дұрыс жауабымен тексереді
Додекаэдрды қағып алып онда жазылған өткен тақырыпты пысықтау сұрақтарына жауап береді |
Дискриптор Теңсіздіктің мәнін бағалайды 1 балл «Басбармақ» әдісімен бағалау алады жүргізіледі Мақтау,мадақтау |
Оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин 10мин |
Жаңа сабақ |
Bilimclass арқылы жаңа сабақты меңгертемін https://bilimclass.kz/schedule/30.01.2024/lesson/ddc5c5ea-7ba4-4450-8fde-087259b26df3/lesson Координаталық түзуде а және в сандарына сәйкес нүктелерді белгілейік. Координаталық түзудегі а және в сандарына сәйкес нүктелердің аралығы а және в сандарының аралығын кескіндейді. Сан аралықтары.
С
Жартылай интервал ![]()
Сәуле
Интервал Кесінді
Ашық сәуле
Интервал. Мысал:
2
Белгіленуі: (2; 7). Оқылуы: 2 - ден 7-ге дейінгі аралық. Жартылай интервал. Мысал:
-2
Белгіленуі: [-2; 4). Оқылуы: -2 саны қоса алынған -2 ден 4-ке дейінгі аралық. Кесінді. Мысал:
-4
Белгіленуі: [-4; 3]. Оқылуы: -4 саны мен 3 саны қоса алынған -4 тен 3-ке дейінгі аралық. Сәуле. Мысал: х ≥ 8 теңсіздігі шешімдерінің жиынын сан аралығында белгілейік.
Белгіленуі: [8; +∞). Оқылуы: 8 саны қоса алынған 8- ден плюс шексіздікке дейінгі аралық. Ашық сәуле. Мысал: х < 5 теңсіздігінің шешімдерін сан аралығында белгілейік.
Белгіленуі: (-∞; 5). Оқылуы: минус шексіздіктен 5-ке дейінгі аралық.
Оқулықпен жұмыс жүргізіледі
№905 (ауызша)
№906,№907
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
Тапсырманы ауызша орындайды;
Әр топтан оқушылар тақтаға шығып , тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор: Сан аралығын координаталық түзуде кескіндейді 1балл Дескриптор: Сан аралығының белгіленуін жазады 1балл |
Оқулық, жұмыс дәптері Тақта Слайд Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6мин
5мин
2 мин |
Бекіту тапсыр масы |
«Біріміз бәріміз үшін» топтық жұмыс
«Білім шамдары» жұптық жұмыс
Оқушыларды сергіту мақсатында «математикалық фокус»көрсетемін
|
Топ мүшелерімен бірлесе отырып орындайды
Топ мүшелерімен жұптасып орындайды |
Дескриптор -теңсіздіктерді координаталық түзуде кескіндейді; -сан аралығын жазады; -белгіленуін жазады. 3балл
Дескриптор Сан аралығындағы ең үлкен, ең кіші бүтін сандарды жазады 1балл
|
Интернет ресурстары
Үлестірмелі жарық шамдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5мин |
Жеке жұмыс |
«Белгілерден жаңылма» жеке жұмыс «Біле бер, қанша білсең, - тағы тіле, Жетерсің мұратыңа біле, біле». Жүсіп Баласағұн
|
Әр оқушы өз жеке өзі орындайды
. |
Дескриптор сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; -сан аралықтарды кескіндеу. 3балл |
жұмыс дәптері Тақта слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут
|
|
Үйге тапсырма. №909, №910. Кері байланыс Білім шамдары
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз























