Бекітемін:
Б.Момышұлы атындағы
№ 131 мектеп –лицей КММ
директоры:
--------------- Р.З Достанова
|
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мұғалімнің аты-жөні: Мажинова Жанар Карияновна Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||
|
Күні: 19.04.18 |
|||
|
Сынып: 3 «Ә» |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Сан есім жаттығулары. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Сан есім туралы түсініктерін кеңейту.Сан есімдердің ерекшеліктерін түсіндіру. |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Сан есімнің қандай сөз табы жайлы сипаттай алады. Көптеген оқушылар: Сан есімнің туралы толық айтады. Кейбір оқушылар: Өз жауаптарын дәлелдеп, түсіндіре алады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілік , белсенді азаматтық ұстаным таныту және өз елінің дамуына үлесін қосу. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиеттік оқу, математика пәнімен байланысты. |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта,оқулық, қоржын, тапсырма конверттері, бұршақ қапшығы. |
||
|
Бастапқы білім |
Сан есім сөз табы екенін біледі, сипаттай алады. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
1-қадам: Психолгиялық ахуал қалыптастыру: Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанамыз достарым, Арайлап атқан күнге! (Бір-біріне, қонақтарға жымию) |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
2-қадам: топқа бөлу Қима сандар бойынша топқа бөлінеді. 1-топ. 1 таңбалы сандар. 2-топ. 2 таңбалы сандар. 3-топ. 3 таңбалы сандар. 3-қадам: Өткен сабақты пысықтау. Үй тапсырмасын сұрау. «Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы топтағы оқушылар бұршағы бар қапшықты лақтыру арқылы өткен сабаққа байланысты бір-біріне сұрақтар қояды, басқа топ жауап береді. Бағалау парағында №1 тап. өздерін тиісті түспен бағалап кетеді.
4-қадам: « Жолдама қоржын» Данышпан қарғаның тапсырмаларын оқып, баларға тапсырма беріледі.
«РАФТ» әдісін қолданамын.
Бағалау парағынан №2 тап. Тиісті түспен бағалап өтеді. Қалыптастырушы бағалау: « Жарайсың!», «Тамаша!» деген мадақтау сөздері арқылы жүргізіледі. 5-қадам. Оқулықпен жұмыс.11-жаттығу. Сан есімдердің қай сөз табымен байланысып тұрғанын көрсету керек. (Тақтамен жұмыс) Бағалау парағынан №3 тап. Тиісті түспен бағалап өтеді 6-қадам. Сергіту сәті «Ойлан тап» әдісі арқылы жүргіземін.
Терісінен оқысаң, ол-сан. (Қырық)
Тұрар іште қамалып. Ашылғанда қос есік, Көрінеді ағарып. (Тіс)
7-қадам: Оқулықпен жұмыс. 13-жаттығу. (Ауызша жүргізіледі) Сан есімнің басқа да сөйлем мұшесі болатынын түсіндіру. Бағалау парағынан №4 тап. Тиісті түспен бағалап өтеді 8-қадам. Топтық жұмыс жүргізуде «4 бағыт-1 ұғым» әдісі арқылы оқушылар Сан есім жайлы білгендерін, өмірмен байланыстырып жазуы тиіс.
Нұсқаулық:
Қалыптастырушы бағалау: Данышпан қарғаның аудио жолдауын тыңдау. Бағалау парағынан №5 тап. Тиісті түспен бағалап өтеді |
Қима сандар. «Бұршақ» қапшығы
Интерак-тивті тақта, бейнеро-лик
А3 қағаздар түрлі-түсті маркер
Интерактивті тақтадан аудио тыңдату.
|
|
|
Сабақтың соңы
|
8-қадам: Рефлексия 30 % 70% 100% «Түсінгеніңді пайызда» әдісі арқылы жүргізіледі. Әр оқушы өзінің түсінгенін пйыздар жазылған қағаздардың тұсына барып тұру арқылы көрсетуі тиіс. 9-қадам. Үйге тапсырма беру. 14-жаттығу Құрамында сан есімі бар сөздерді сөзбен жазу. |
А4 қағазы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сан есім жаттығулары.
Сан есім жаттығулары.
Бекітемін:
Б.Момышұлы атындағы
№ 131 мектеп –лицей КММ
директоры:
--------------- Р.З Достанова
|
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мұғалімнің аты-жөні: Мажинова Жанар Карияновна Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||
|
Күні: 19.04.18 |
|||
|
Сынып: 3 «Ә» |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Сан есім жаттығулары. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Сан есім туралы түсініктерін кеңейту.Сан есімдердің ерекшеліктерін түсіндіру. |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Сан есімнің қандай сөз табы жайлы сипаттай алады. Көптеген оқушылар: Сан есімнің туралы толық айтады. Кейбір оқушылар: Өз жауаптарын дәлелдеп, түсіндіре алады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілік , белсенді азаматтық ұстаным таныту және өз елінің дамуына үлесін қосу. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиеттік оқу, математика пәнімен байланысты. |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта,оқулық, қоржын, тапсырма конверттері, бұршақ қапшығы. |
||
|
Бастапқы білім |
Сан есім сөз табы екенін біледі, сипаттай алады. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
1-қадам: Психолгиялық ахуал қалыптастыру: Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанамыз достарым, Арайлап атқан күнге! (Бір-біріне, қонақтарға жымию) |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
2-қадам: топқа бөлу Қима сандар бойынша топқа бөлінеді. 1-топ. 1 таңбалы сандар. 2-топ. 2 таңбалы сандар. 3-топ. 3 таңбалы сандар. 3-қадам: Өткен сабақты пысықтау. Үй тапсырмасын сұрау. «Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы топтағы оқушылар бұршағы бар қапшықты лақтыру арқылы өткен сабаққа байланысты бір-біріне сұрақтар қояды, басқа топ жауап береді. Бағалау парағында №1 тап. өздерін тиісті түспен бағалап кетеді.
4-қадам: « Жолдама қоржын» Данышпан қарғаның тапсырмаларын оқып, баларға тапсырма беріледі.
«РАФТ» әдісін қолданамын.
Бағалау парағынан №2 тап. Тиісті түспен бағалап өтеді. Қалыптастырушы бағалау: « Жарайсың!», «Тамаша!» деген мадақтау сөздері арқылы жүргізіледі. 5-қадам. Оқулықпен жұмыс.11-жаттығу. Сан есімдердің қай сөз табымен байланысып тұрғанын көрсету керек. (Тақтамен жұмыс) Бағалау парағынан №3 тап. Тиісті түспен бағалап өтеді 6-қадам. Сергіту сәті «Ойлан тап» әдісі арқылы жүргіземін.
Терісінен оқысаң, ол-сан. (Қырық)
Тұрар іште қамалып. Ашылғанда қос есік, Көрінеді ағарып. (Тіс)
7-қадам: Оқулықпен жұмыс. 13-жаттығу. (Ауызша жүргізіледі) Сан есімнің басқа да сөйлем мұшесі болатынын түсіндіру. Бағалау парағынан №4 тап. Тиісті түспен бағалап өтеді 8-қадам. Топтық жұмыс жүргізуде «4 бағыт-1 ұғым» әдісі арқылы оқушылар Сан есім жайлы білгендерін, өмірмен байланыстырып жазуы тиіс.
Нұсқаулық:
Қалыптастырушы бағалау: Данышпан қарғаның аудио жолдауын тыңдау. Бағалау парағынан №5 тап. Тиісті түспен бағалап өтеді |
Қима сандар. «Бұршақ» қапшығы
Интерак-тивті тақта, бейнеро-лик
А3 қағаздар түрлі-түсті маркер
Интерактивті тақтадан аудио тыңдату.
|
|
|
Сабақтың соңы
|
8-қадам: Рефлексия 30 % 70% 100% «Түсінгеніңді пайызда» әдісі арқылы жүргізіледі. Әр оқушы өзінің түсінгенін пйыздар жазылған қағаздардың тұсына барып тұру арқылы көрсетуі тиіс. 9-қадам. Үйге тапсырма беру. 14-жаттығу Құрамында сан есімі бар сөздерді сөзбен жазу. |
А4 қағазы |
|
шағым қалдыра аласыз















