№ орта мектеп МКМ
(білім беру ұйымының атауы)
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне Қазақ тілі пәніне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: «Саяхат» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспаған саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
132 – сабақ. «Сан есімді қайталау» ( Қазақ тілі 2 -бөлім. Оқулық 119 – 120 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2022ж. ) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.3.1.1 мұғалім көмегімен жеке сурет, сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу; 2.2.5.1* дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
|
Оқушылар бір-біріне жылы лебіздер айтады |
Керемет! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Алдыңғы білім 5 минут Білу
Сабақтың ортасы Түсіну Жаңа сабақ 5 минут
Жұптық жұмыс 10 минут Талдау
Жеке жұмыс Жинақтау 6 минут |
«Ой қозғау» бөлімі https://learningapps.org/display?v=p96a1r6wj23 сан есім туралы өткендерін тиянақтау тапсырмаларын орындайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
49-жаттығуда
Жауабы: 3 қызыл,3 көк, 3 сары тотықұс. Барлығы 9 тотықұс. ЕББҚЕО мұғалмінің көмегімен дәптерге жазып,еептейді.
50-жаттығу
ЕББҚЕО – өз көшесі туралы айтады.
51-жаттығу
Жоспар:
48-жаттығу
|
Оқушылар ұяшықтарды таңдап, сұрақтарға жауап береді. Сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады Бейнесабақты көре отырып, мұғаліммен бірге жаңа сабақты түсініп алады.
Оқушылар 49-жаттығуды түсініп оқып, орындайды.
Оқушылар жаттығуды жұбымен бірге орындайды.
Жоспар бойынша әңгіме құрап жазады.
Әр топ оқушылары сурет бойынша әңгіме құрап жазады. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады.
ФБ-4 балл Дескриптор -жұмбақты түсініп оқиды; - көк тотықұстың санын табады; -сары тотықұсты табады -барлық санын есептейді. ФБ-2 балл Дескриптор -көшесінің атын біледі; -ерекше нысандар туралы айтады; -сан есімдерді қолданады;
ФБ-2 балл Дескриптор -Қазақстан жері туралы біледі; -Қазақстан халқы туралы біледі; - Қазақстанның көрікті жерлерін біледі; -ойларын жүйелі жеткізеді. ФБ-2 балл Дескриптор -Топ ережесін сақтайды; - жеуге жарамды саңырауқұлақтар жолын табады. |
Интерактивті тақта
Оқулық 117-118 бет дәптер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау ҚБ тапсырмасы 8 минут
|
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары: 1-тапсырма Жұмбақтың шешуін тап. Күрделі сан есімді анықта. Екі атасы бар, Он сегіз анасы бар. Он сегіз анасының әрқайсысында Тоғыз-тоғыздан баласы бар. (Тоғызқұмалақ) 2-тапсырма Жұмбақтың шешуін тап. Сан есімдердің түрін анықта. Бір шаhар жаратылды бітеу қақпа, Жүргізіп патша отыр алтын тақта. Уәзірі он екіден - жиырма төрт, Әр уәзір алыс жерде әр уақытта (Дойбы) 3-тапсырма Жаңылтпашты оқы. Сан есімнің түрін анықта. Жүз бала жүгірді: Жартылай ұл бала жүгірді, Жартылай қыз бала жүгірді. Жарыста Гүл-дала дүбірлі, Гүл – дала дүбірлі. |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасын өз беттерімен орындайды. |
ФБ-2 балл Дескриптор 1-сұраққа дұрыс жауап береді 2-сұраққа дұрыс жауап береді 3-сұраққа дұрыс жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Ережелерді қайталау
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Барлық оқушы:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия 1 минут |
“Аяқталмаған сөйлемдер” Бүгін мен…………………. білдім …………….. қызықты болды. …………………….. қиын болды. ……………………. екенін түсіндім. Мен енді………………….. білемін. Мен………………………………. білім алдым. Мен………………………………….. үйрендім.
…………………………… менің қолым Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз № орта мектеп
МКМ (білім беру ұйымының
атауы) Орта білім беру ұйымдарының педагогіне Қазақ
тілі пәніне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар Бөлім: Ортақ тақырып:
«Саяхат» Педагогтің Т.А.Ә. Күні: Сынып: Қатысушылар саны: Қатыспаған саны Сабақтың тақырыбы
132 – сабақ. «Сан есімді
қайталау» ( Қазақ тілі 2 -бөлім.
Оқулық 119 – 120 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2022ж.
) Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары: 2.3.1.1 мұғалім көмегімен жеке сурет, сюжетті
суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап
жазу; 2.2.5.1* дереккөздерден (сөздік, анықтамалық,
энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген
тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу Сабақтың
мақсаты: Барлық оқушы: Дереккөздерден қажетті мәліметтерді
табады; Жоспар бойынша мәтін
құрастырады; Сан есімді ажыратады; Дара және күрделі сан есімдерді
ажыратады. Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі\уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы 1 минут Жылы
лебіздер айтқызу
Сәлем,досым!
(амандасады)
Сен
қалайсың? (иықтарынан қағады)
Қайда
болдың? ( құлақтарынан тартады)
Мен сені
сағындым (қолдарын жүректеріне қояды)
Сен келдің?
(қолдарын жаяды)
Сені
көргеніме қуаныштымын (құшақтайды)
Оқушылар бір-біріне жылы
лебіздер айтады Керемет! Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Алдыңғы
білім 5
минут Білу Сабақтың ортасы Түсіну Жаңа сабақ 5
минут Жұптық
жұмыс 10
минут
Талдау Жеке
жұмыс Жинақтау 6
минут
«Ой қозғау»
бөлімі
https://learningapps.org/display?v=p96a1r6wj23
сан есім туралы өткендерін
тиянақтау тапсырмаларын орындайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
танысады.
https://onlinemektep.org/schedule/10.05.2023/lesson/dcf73db1-cc96-4816-af51-8760c67291a3/lesson
бейнесабақты көрсете
отырып, жаңа тақырыпты түсіндіремін.
Жеке жұмыс
Оқулықпен жұмыс
49-жаттығуда
Жұмбақ мәтінді түсініп
оқиды;
Ойланып, жауабын
табады;
Сан есімнің астын
сызады;
Жауабы: 3 қызыл,3 көк, 3 сары
тотықұс.
Барлығы 9 тотықұс.
ЕББҚЕО
мұғалмінің көмегімен
дәптерге жазып,еептейді.
Жұптық жұмыс
ұйымдастырамын
Дәптермен жұмыс
50-жаттығу
Жұбымен бірге өз көшелерін
таныстырады;
ЕББҚЕО
– өз көшесі туралы
айтады.
Жеке жұмыс
51-жаттығу
Жоспар бойынша мәтін құрастырып
жазады.
Жоспар:
Қазақстан жері.
Қазақстан халқы.
Қазақстанның көрікті
жерлері.
Функционалдық сауаттылық
тапсырмасы
Топтық жұмыс
48-жаттығу
Әр топ Айманға жеуге
жарайтын саңырауқұлақтарды тере алатындай жолды
көрсетеді.
Оқушылар ұяшықтарды таңдап, сұрақтарға жауап
береді. Сабақ тақырыбымен,
мақсатымен танысады Бейнесабақты көре отырып, мұғаліммен бірге
жаңа сабақты түсініп алады.
Оқушылар 49-жаттығуды
түсініп оқып, орындайды.
Оқушылар
жаттығуды
жұбымен бірге
орындайды.
Жоспар бойынша әңгіме құрап
жазады.
Әр топ оқушылары сурет
бойынша әңгіме құрап жазады.
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп
отырады.
ФБ-4
балл
Дескриптор
-жұмбақты түсініп
оқиды;
- көк тотықұстың санын
табады;
-сары тотықұсты
табады
-барлық санын
есептейді. ФБ-2 балл
Дескриптор
-көшесінің атын
біледі;
-ерекше нысандар туралы
айтады;
-сан есімдерді
қолданады;
ФБ-2 балл Дескриптор -Қазақстан жері туралы
біледі;
-Қазақстан халқы туралы
біледі;
- Қазақстанның көрікті жерлерін
біледі;
-ойларын
жүйелі жеткізеді.
ФБ-2 балл Дескриптор -Топ
ережесін сақтайды;
- жеуге жарамды саңырауқұлақтар жолын
табады.
Интерактивті тақта
Оқулық 117-118
бет дәптер
Бағалау ҚБ тапсырмасы 8 минут Қалыптастырушы бағалау
тапсырмалары:
1-тапсырма
Жұмбақтың шешуін
тап.
Күрделі сан есімді
анықта.
Екі атасы бар,
Он сегіз анасы бар.
Он сегіз анасының
әрқайсысында
Тоғыз-тоғыздан баласы
бар.
(Тоғызқұмалақ)
2-тапсырма
Жұмбақтың шешуін тап. Сан есімдердің түрін
анықта.
Бір шаhар жаратылды бітеу
қақпа,
Жүргізіп патша отыр алтын
тақта.
Уәзірі он екіден - жиырма
төрт,
Әр уәзір алыс жерде әр
уақытта (Дойбы)
3-тапсырма
Жаңылтпашты оқы. Сан
есімнің түрін анықта.
Жүз бала жүгірді:
Жартылай ұл бала
жүгірді,
Жартылай қыз бала
жүгірді.
Жарыста
Гүл-дала дүбірлі,
Гүл – дала дүбірлі. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасын өз
беттерімен орындайды.
ФБ-2
балл
Дескриптор 1-сұраққа дұрыс жауап
береді 2-сұраққа дұрыс жауап
береді 3-сұраққа дұрыс жауап
береді
Қалыптастырушы бағалау Үйге тапсырма Ережелерді қайталау
Бағалау критерийлері Барлық оқушы: Дереккөздерден қажетті мәліметтерді
табады; Жоспар бойынша мәтін
құрастырады; Сан есімді ажыратады; Дара және күрделі сан есімдерді
ажыратады.
Рефлексия 1 минут
“Аяқталмаған
сөйлемдер”
Бүгін мен…………………. білдім
…………….. қызықты болды.
…………………….. қиын болды.
……………………. екенін түсіндім.
Мен енді…………………..
білемін.
Мен………………………………. білім
алдым.
Мен…………………………………..
үйрендім.
…………………………… менің қолым | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















