Материалдар / Санау үиден оқыту ҚМЖ

Санау үиден оқыту ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Үиден оқыту Қмж санау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Тамыз 2024
229
9 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні:

Санау

Күні:

04.09.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

ӘНадпись 1

Тексерілді:




бдікәрім Салтанат

Сынып: 8

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

1-10 ға дейін санау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.1 10-ға дейін нөмірлеуді қайталау

Сабақтың мақсаты

10-ға дейін нөмірлеуді қайталау

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

Тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушы әуенмен сәлемдеседі.


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw



Сабақтың ортасы

(5 мин)















5 мин

«Ой қозғау» әдісі


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Диаграмманың не екенін білесің


1-тапсырма ФС

Ұжымдық жұмыс

«Диаграмма» әдісі

5 түрлі жемістің суретін тарату.

Достарың қандай жемістерді жақсы көреді? Диаграмма құр.


?

Сұраққа жауап береді








1. сүйікті жемістерінің суретін таңдайды

2.жемістің суретін тақтаға іледі

3.ілінген суреттер бойынша диаграмма құрады






Сұраққа жауап береді

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Лайктар салынған таратпа




Дескриптор:

-сүйікті жемістерінің суретін таңдайды

-жемістің суретін тақтаға іледі

-ілінген суреттер бойынша диаграмма құрады









Алма, алмұрт, анар,

апельсин,

шиенің қима суреттері

А4

Түрлі –түсті қарындаштар


10 мин
























Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Із кесуші» әдісі

Сұлба бойынша есептер құрастырып, оларды шығар.

ҚПрямая со стрелкой 1 арбыз – 5кг

Асқабақ - ? 3кг арт.

Барлығы - ?

Шешуі:5 + 3 = 8

5 + 8 = 11

БПрямая со стрелкой 2 арлығы – 8 кг

Асқабақ - ? кг

Қарбыз –? 3 кг кем

Шешуі: 8 – 3 = 5

5 – 3 = 2


Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»

Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,

Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.

Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,

Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

1. қысқаша шартын жазып, сұрағын анықтайды

2.өрнек құрады

3.өрнектің мәнін есептейді

4.жауабын жазады















Сұраққа жауап береді





Қол жаттығуын жасайды












Жарайсыңдар!

Керемет!


Оқулық

3, 119-бет

Дәптер

қаламсап















Сабақтың соңы


5 мин

Кері байланыс

«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

(9,10 лайк)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 лайк)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа

Көк қарын

даш



















ПНадпись 3

Тексерілді:


әні:

Санау

Күні:

07.09.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Әбдікәрім Салтанат

Сынып: 8

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.2 он бірлікті ондыққа (таяқшалар мен діңгектер бумасы) біріктіру




Сабақтың мақсаты

Он бірлікті ондыққа біріктіру

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушы сабаққа назар аударады.


Оқушы әуенмен сәлемдеседі.


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw



Сабақтың ортасы

(5 мин)















7 мин

«Ой қозғау» әдісі

Есепті оқы. Онда сандар жоқ. Cұраққа жауап беру үшін, есептің шарты бойынша кестеге «плюс» немесе «минус» таңбаларын қой.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Сәйкестендіруге есептер шығаруды үйренесің



1-тапсырма ФС

Ұжымдық жұмыс

«Кесте» әдісі

Есепті оқы.

Осындай кесте құрастыр. Оны есептің шарты бойынша толтыр. Сұраққа жауап бер.


Cұраққа жауап беру үшін, есептің шарты бойынша кестеге «плюс» немесе «минус» таңбаларын қояды










1. кесте құрастырады

2.есеп шарты бойынша сұраққа жауап береді

3.қыздардың әрқайсысы қандай спорт түрімен шұғылданатынын анықтайды





Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!




Лайктар салынған таратпа





Дескриптор:

-кесте құрастырады

-есеп шарты бойынша сұраққа жауап береді

-қыздардың әрқайсысы қандай спорт түрімен шұғылданатынын анықтайды













Оқулық

2, 121-бет








5 мин


















Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Із кесуші» әдісі

Есептің шартын және сұлбасын толықтыр. Есепті шығар.

Барлығы – 3 доп

Алынды – 1 доп

Қалды - ? доп

Ш: 3 – 1 =2

Талқылау сұрақтары:

1. Сұлба бойынша есептер құрастыруда кедергілер болды ма?


Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»

Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,

Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.

Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,

Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

1. қысқаша шартын жазып, сұрағын анықтайды

2.өрнек құрады

3.өрнектің мәнін есептейді

4.жауабын жазады










Қол жаттығуын жасайды


Дескриптор:

-қысқаша шартын жазып, сұрағын анықтайды

-өрнек құрады

-өрнектің мәнін есептейді

-жауабын жазады






Жарайсыңдар!

Керемет!


Дәптер

қаламсап















5 мин




3 – тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Бинокль» әдісі

Сен көгөністерді жеу не үшін маңызды екенін білесің.

Көгөністер туралы есепті шығар.








1. қызанақты қандай түсті тәрелкеге салғанын анықтайды

2.қырыққабатты қандай түсті тәрелкеге салғанын анықтайды

3.қызылшаны қандай түсті тәрелкеге салғанын анықтайды








«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-қызанақты қандай түсті тәрелкеге салғанын анықтайды

-қырыққабатты қандай түсті тәрелкеге салғанын анықтайды

-қызылшаны қандай түсті тәрелкеге салғанын анықтайды


Дәптер

қаламсап

Сабақтың соңы


2 мин

Кері байланыс

«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

(9,10 лайк)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 лайк)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа

Көк қарын

даш















































ПНадпись 4 әні:

Санау

Күні:

11.09.2023

Педагогтің аты-жөні:

Әбдікәрім Салтанат

Сынып: 8

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

1-10ға дейін санау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.3 «ондық» сөзін санау бірлігі ретінде қолдану

Сабақтың мақсаты

«Ондық» сөзін санау бірлігі ретінде қолдану

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

Тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушы әуенмен сәлемдеседі.


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw



Сабақтың ортасы

(5 мин)








5 мин






8 мин










Сергіту сәті

2 минут

«Ой қозғау» әдісі

Дұрыс пікірді және қате пікірді анықта.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Дұрыс және дұрыс емес пікірді анықтауды үйренесің.


1-тапсырма ФС

Ұжымдық жұмыс

«Кесте» әдісі

Заттарды тап.


2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Із кесуші» әдісі

Ақиқат пікірлерді ата




Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»

Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,

Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.

Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,

Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

Дұрыс пікірді анықтайды

Қате пікірді анықтайды









1. бірінші суреттегі заттарды табады

2.екінші суреттегі заттарды табады






Қол жаттығуын жасайды

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!



Лайктар салынған таратпа


Дескриптор:

-бірінші суреттегі заттарды табады

-екінші суреттегі заттарды табады

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-ақиқат пікірді анықтайды

-жалған пікірді анықтайды





Жарайсыңдар!

Керемет!


Таратпа

қаламсап


https://qrmedia.kz/ISinO












5 мин


3 – тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Бинокль» әдісі

Есепті шығар.










1. Сәуленің тосапты қандай жидектерден қайнатқанын анықтайды

2.Таңшолпанның тосапты қандай жидектерден қайнатқанын анықтайды

3.Айгүлдің тосапты қандай жидектерден

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-Сәуленің тосапты қандай жидектерден қайнатқанын анықтайды

-Таңшолпанның тосапты қандай жидектерден қайнатқанын анықтайды


Таратпа

қаламсап

Сабақтың соңы


5 мин

Кері байланыс

«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

(9,10 лайк)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 лайк)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа

Көк қарын

даш

Тексерілді:













Shape5 Shape4 Shape3 Shape2 Shape1

Shape9 Shape8 Shape7 Shape10 Shape6

Shape14 Shape13 Shape12 Shape15 Shape11

































ПНадпись 5 әні:

Санау

Күні:

18.09.2023

Педагогтің аты-жөні:

Әбдікәрім Салтанат

Сынып: 8

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

11-20ға дейін санау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.4 11-ден 20-ға дейінгі сандарды заттық-практикалық

әрекетте әртүрлі әдіспен алу (бірлікті алдындағы

санға қосу, бірді келесі саннан алу, ондыққа

бірнеше бірлікті қосу)

Сабақтың мақсаты

11-ден 20-ға дейінгі сандарды заттық-практикалық

әрекетте санау

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушы сабаққа назар аударады.


Оқушы әуенмен сәлемдеседі.




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw



Сабақтың ортасы

(5 мин)








5 мин

«Ой қозғау» әдісі

Әлия мен Сырымға бөлмелеріндегі заттарды жинастыруға көмектес. Қайсысын қайда жинау- ға болады?

Балалардың әрбір сөреге жинағанын бір сөзбен қалай атауға болады? Мұнда ыдыстың суреті бар ма?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Жиындарды салыстыруды үйренесің.

1-тапсырма ФС

Ұжымдық жұмыс

«Анықта» әдісі

Жиындардың атауын дәптеріңе жаз.

Әрбір жиын үшін тағы да бір элементтен ойластыр, оларды жаз.

Бұл жиындардың қайсысында.


Сұрақтарға жауап береді

Суреттегі ойыншықтарды топтастырады






1. жиындардың атауын жазады

2.элемент ойластырып жазады

3.саны тең жиындарды анықтайды




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Лайктар салынған таратпа


Дескриптор:

-жиындардың атауын жазады

-элемент ойластырып жазады

-саны тең жиындарды анықтайды

Доптар,

ойыншықтар,тек

шелер,көліктер,кітаптардың суреті А4















5 мин

















Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Із кесуші» әдісі

Сырым мен Әлияның қорабындағы және көк қораптағы заттар жиынын қалай атауға болады? Сырым мен Әлияның заттарын сана. Салыстыр


Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»

Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,

Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.

Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,

Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

1. көк қораптағы жиынды атайды

2.Сырымның қорабындағы жиынды атайды

3.Әлияның қорабындағы жиынды атайды

4.жиындарды салыстырады








Қол жаттығуын жасайды

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-көк қораптағы жиынды атайды

-Сырымның қорабындағы жиынды атайды

-Әлияның қорабындағы жиынды атайды

-жиындарды салыстырады



Жарайсыңдар!

Керемет!


-бет

Дәптер

қаламсап















5 мин




3 – тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Бинокль» әдісі

Әрбір жиынды қалай атауға болады?

Әрбір жиынның элементтерін ата. Олардың атауын дәптеріңе жаз.



1. бірінші жиынға ат қояды

2.екінші жиынға ат қояды

3.бірінші жиынның элементтерін атайды

4.екінші жиынның элементтерін атайды





«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-бірінші жиынға ат қояды

-екінші жиынға ат қояды

-бірінші жиынның элементтерін атайды

-екінші жиынның элементтерін атайды

Дәптер

қаламсап

Сабақтың соңы


5 мин

Кері байланыс

«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

(9,10 лайк)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 лайк)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа

Көк қарын

даш

Тексерілді:

























































ПНадпись 6 әні:

Санау

Күні:

21.09.2023

Педагогтің аты-жөні:

Әбдікәрім Салтанат

Сынып: 8

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

1-20ға дейін санау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.6 1-ден 20-ға дейінгі сандардың жазуын танып, оқу


Сабақтың мақсаты

1-ден 20-ға дейінгі сандардың жазу және оқу


Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушы сабаққа назар аударады.


Оқушы әуенмен сәлемдеседі.




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw



Сабақтың ортасы

(5 мин)












5 мин

«Ой қозғау» әдісі

Жарысқа түсуші жолда қанша уақыт болды? Суреттегі кесінділердің ұзындығын өлше.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Кесінді сызуды үйренесің.

Кесінділер сызып, ұзындықтарын салыстырасың.

1-тапсырма ФС

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Жарысқа түсуші жолда қанша уақыт болғанын анықтайды

Суреттегі кесінділердің ұзындығын өлшеп, айтады














Ұяшықта көрсетілген сандарды атайды




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!








Лайктар салынған таратпа




















Ұяшықтар




5 мин














Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Із кесуші» әдісі

Ұзынды ғы қандай кесінділер бейнеленген? Өлше.




Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»

Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,

Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.

Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,

Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.









Қол жаттығуын жасайды

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-бірінші кесіндінің ұзындығын анықтайды

-екінші кесіндінің ұзындығын анықтайды

-үшінші кесіндінің ұзындығын анықтайды



Жарайсыңдар!

Керемет!
















8 мин




3 – тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Бинокль» әдісі

Өзіңе белгілі шамаларды және олардың өлшем бірліктерін ата.

Өлшеу құралдарын ата.


1. шамаларды атайды

2.өлшем бірліктерін жазады

3.өлшеу құралдарын атайды




«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-шамаларды атайды

-өлшем бірліктерін жазады

-өлшеу құралдарын атайды



Таратпа

қаламсап

Сабақтың соңы


2 мин

Кері байланыс

«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

(9,10 лайк)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 лайк)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа

Көк қарын

даш

Тексерілді:











Shape24 Shape23 Shape22 Shape21 Shape20 Shape19 Shape18 Shape17 Shape16













































ПНадпись 7 әні:

Санау

Күні:

25.09.2023

Педагогтің аты-жөні:

Әбдікәрім Салтанат

Сынып: 8

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

1-20ға дейін санау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.7 11-ден 19-ға дейінгі сандарды ондық пен бірлікке

салу, ал 20 санын көрнекі материалды қолдана отыра екі

ондыққа бөлу


Сабақтың мақсаты

11-ден 19-ға дейінгі сандардыондық пен бірлікке

салу, ал 20 санын көрнекі материалды қолдана отыра анықтау


Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушы сабаққа назар аударады.


Оқушы әуенмен сәлемдеседі.




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw



Сабақтың ортасы

(5 мин)














5 мин

«Ой қозғау» әдісі

Балалар құрастырған екі әріптен тұратын буын- дар дауыссыз дыбыстан басталады.

Қандай буындар шығуы мүмкін?

Дауысты дыбыстан басталатын буындар құрастыр.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

«Екі­ екіден» комбинациялар нұсқасын құрастыруды үйренесің.


Дауыссыз дыбыстан басталатын буын құрастырады

Дауысты дыбыстан басталатын буын құрастырады







1. жеміс таңдайды

2.шыққан нұсқаларды атайды




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!










Лайктар салынған таратпа


Дескриптор:

-жеміс таңдайды

-шыққан нұсқаларды атайды




Оқулық

1,130-бет














Дәптер

қаламсап




5 мин
















Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Із кесуші» әдісі

Есепті шығар.







Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»

Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,

Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.

Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,

Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

1. ойыншылар жұбын таңдап, жазады

2.нұсқалар мүмкіндігін айтады

3.кестеге сүйеніп,есепті шығарады










Қол жаттығуын жасайды

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-ойыншылар жұбын таңдап, жазады

-нұсқалар мүмкіндігін айтады

-кестеге сүйеніп,есепті шығарады



Жарайсың!

Керемет!
















5 мин




3 – тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Бинокль» әдісі

Есептердің қысқаша жазылуын таңда. Есептердің шешуін жаз.

Қыз – 16

Ұл - ? 3-еуі кем

Ш:16 – 3 = 13



1. қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды

2.өрнек құрастырады

3.мәнін есептейді

4.жауабын жазады



«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды

-өрнек құрастырады

-мәнін есептейді

-жауабын жазады

Дәптер

қаламсап

Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс

«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

(9,10 лайк)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 лайк)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа

Көк қарын

даш

Тексерілді:



























































ПНадпись 8 әні:

Санау

Күні:

09.10.2023

Педагогтің аты-жөні:

Әбдікәрім Салтанат

Сынып: 8

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

1-20ға дейін санау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.11 20-ға дейінгі заттардың санын «Қанша?» деген

сұраққа жауап бере отыра анықтау


Сабақтың мақсаты

20-ға дейінгі заттардың санын «Қанша?» деген

сұраққа жауап беру


Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(5 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw



Сабақтың ортасы

(5 мин)









5мин

«Ой қозғау» әдісі

Оқушы таңдаған көгөністер мен жеміс тердің атауын айта отырып санайды.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хаб

арлау

«Екі­ екіден» комбинациялар нұсқасын құрастыруды үйренесің.


1-тапсырма ФС

«Біліміңді қолдан» әдісі

Анам тек екі көгөністен салат жасамақшы. Таңдаудың қандай нұсқалары бар?


Көгөністер мен жеміс терді санайды











1.көгөністі таңдайды

2.шыққан нұсқаларды атайды





Сұраққа жауап береді

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!






Лайктар салынған таратпа


Дескриптор:

-көгөністі таңдайды

-шыққан нұсқаларды атайды




Қима қағаздар










Дәптер

қаламсап




5 мин
















Сергіту сәті

5 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Із кесуші» әдісі


Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»

Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,

Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.

Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,

Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

суретке сүйеніп, жеміс санын анықтайды










Қол жаттығуын жасайды



Жарайсыңдар!

Керемет!















Сабақтың соңы


5 мин

Кері байланыс

«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

(9,10 лайк)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 лайк)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа

Көк қарын

даш

Тексерілді:





ПНадпись 9 әні:

Санау

Күні:

12.10.2023

Педагогтің аты-жөні:

Әбдікәрім Салтанат

Сынып: 8

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

1-20ға дейін санау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.12 11-ден 20-ға дейінгі сандарды калькуляторда салу

Сабақтың мақсаты

11-ден 20-ға дейінгі сандарды калькуляторда салу

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушы сабаққа назар аударады.


Оқушы әуенмен сәлемдеседі.




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw



Сабақтың ортасы

(5 мин)









5 мин

«Ой қозғау» әдісі

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырма ФС

«Біліміңді қолдан» әдісі

Суретке қарап оқушы өз ойын айтады











Калькуляторға салып есептейді








Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!









Лайктар салынған таратпа



Сурет













Таратпа қағаздар




5 мин




















Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

«Із кесуші» әдісі


Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»

Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,

Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.

Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,

Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

Калькуляторды пайдалана отырып лабиринтте берілген есептерді шешу















Қол жаттығуын жасайды

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

- жұбын таңдап, жазады

-нұсқалар мүмкіндігін айтады

-суреттегі артық нұсқаны табады









Жарайсыңдар!

Керемет!















5 мин




3 – тапсырма

«Лабиринт» әдісі




Есептерді шешу арқылы баланы велосипедке жеткізеді








Жарайсыңдар!

Керемет!

Сен мықтысың

Лабиринт

Сабақтың соңы


5 мин

Кері байланыс

«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

(9,10 лайк)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 лайк)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа

Көк қарын

даш

Тексерілді:































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ