Бекітемін
мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары
___________
«13» ақпан 2025ж.
|
Пән |
Алгебра |
||||
|
Бөлім |
9.3А Тригонометрия |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Пернебай Айжан Сериккызы |
||||
|
Күні |
13.02.2025 жыл |
||||
|
Сынып: 9 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі бұрыштың қосындысы мен айырымының синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің формулалары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығарады |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
-оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту -жұмыс уақыты мен ресурстарды тиімді пайдалануға дағдыландыру |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сәлемдесу; Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру Үй жұмысын тексеру №679 Сұрақ-жауап
1) 2)Келтіру формуласының кез келгенін қандай ереже бойынша жазуға болады? |
Мұғаліммен сәлемдесу; Үй жұмысы ауызша тексеріледі Оқушылар сұрақтарға қол көтеріп жауап береді |
Мадақтау арқылы бағалау |
Тақта Оқулық |
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут
20 минут |
Жаңа сабақ Екі бұрыштың қосындысы мен айырмасының кез келген тригонометриялық функциясын осы бұрыштардың тригонометриялық функциялары арқылы өрнектеуге болады.
Оқулықтан есептер шығару №682 Қосу формулаларының көмегімен өрнекті түрлендіріңдер.
№683 Өрнекті екі бұрыштың қосындысы мен айырымының тригонометриялық функциясына түрлендіріп, оның мәнін табыңдар.
№684 Өрнектің мәнін табыңдар.(ауызша)
|
Оқушылар тақырыпты тақтаға қарап түсінеді, көмек керек болса мұғалім көмегіне жүгінеді
Қосу формулаларын қолданып, өрнекті түрлендіріп жазады
Қосу формулаларын қолданып, өрнектің мәнін табады
|
Мадақтау арқылы бағалау |
Тақта Оқулық |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Рефлексия. Үй тапсырмасын беру №685 |
Сабақ соңында оқушылар кері байланыс береді - тақырып бойынша не білемін? - тағы не білгім келеді? - не істей аламын? |
1-10 баллдық жүйеде бағаланады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сандар тізбегін тиімді тәсілмен шығару
Сандар тізбегін тиімді тәсілмен шығару
Бекітемін
мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары
___________
«13» ақпан 2025ж.
|
Пән |
Алгебра |
||||
|
Бөлім |
9.3А Тригонометрия |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Пернебай Айжан Сериккызы |
||||
|
Күні |
13.02.2025 жыл |
||||
|
Сынып: 9 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі бұрыштың қосындысы мен айырымының синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің формулалары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығарады |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
-оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту -жұмыс уақыты мен ресурстарды тиімді пайдалануға дағдыландыру |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сәлемдесу; Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру Үй жұмысын тексеру №679 Сұрақ-жауап
1) 2)Келтіру формуласының кез келгенін қандай ереже бойынша жазуға болады? |
Мұғаліммен сәлемдесу; Үй жұмысы ауызша тексеріледі Оқушылар сұрақтарға қол көтеріп жауап береді |
Мадақтау арқылы бағалау |
Тақта Оқулық |
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут
20 минут |
Жаңа сабақ Екі бұрыштың қосындысы мен айырмасының кез келген тригонометриялық функциясын осы бұрыштардың тригонометриялық функциялары арқылы өрнектеуге болады.
Оқулықтан есептер шығару №682 Қосу формулаларының көмегімен өрнекті түрлендіріңдер.
№683 Өрнекті екі бұрыштың қосындысы мен айырымының тригонометриялық функциясына түрлендіріп, оның мәнін табыңдар.
№684 Өрнектің мәнін табыңдар.(ауызша)
|
Оқушылар тақырыпты тақтаға қарап түсінеді, көмек керек болса мұғалім көмегіне жүгінеді
Қосу формулаларын қолданып, өрнекті түрлендіріп жазады
Қосу формулаларын қолданып, өрнектің мәнін табады
|
Мадақтау арқылы бағалау |
Тақта Оқулық |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Рефлексия. Үй тапсырмасын беру №685 |
Сабақ соңында оқушылар кері байланыс береді - тақырып бойынша не білемін? - тағы не білгім келеді? - не істей аламын? |
1-10 баллдық жүйеде бағаланады |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















