|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты |
Оспанова З.С |
|
|
Күні: |
19.02.2025 |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Санды енгізу және шығару (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python тілінде өрнек құру ережелерін қолдана отырып, өрнек мәндерін есептейтін бағдарламалар жазады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2) "3 ке дейін санау" әдісі арқылы оқушылар оң және кері санау жүргізеді. 3) Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау. "Миға шабуыл" әдісі. Төменде ұсынылған мәселелерді ұжымдық талқылау жүргізіледі. Input () және print () командаларының бағдарламасында қандай тапсырмалар шешіледі? Бағдарламада деректерді енгізудің қандай жолдары бар? Қайталауға арналған тапсырма: Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу. Жұмыс барысы:
Бүтін санды бөлуді орындау және бөлудің қалдығын есептеу әдістерін қолдана отырып есептеңіз
|
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді, әр оқушы өз пікірімен бөліседі. Тапсырмаларды орындайды |
Мақтау «Бес саусақ» әдісі бойынша бағалау |
Интербелсенді тақта, презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру "Мозаика" әдісімен оқушылар екі топқа біріктіріледі. 1-ші топ: Print. 2-ші топ: Input. Оқулықпен жұмыс. "Шеңбер бойынша тоқтату" әдісін қолдана отырып, екі топқа да оқулықтан мәтіндер беріледі. Оқушылар топтағы мәтіндерді оқиды және талқылайды, содан кейін келесі топтағы оқушылармен пікір алмасады. 1-ші топ: Print(). 2-ші топ: Input (). Жеке жұмыс
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс
|
Топтарға бөлінеді, тапсырманы топта орындайды Дескрипторлар: - сәйкестікті белгілейді - кестені толтырады - интерактивті тапсырманы орындайды; 2 балл Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Берілген тапсырманы орындайды -программасын жазады; -программаны тексереді; Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -Берілген тапсырманы орындайды -программасын жазады; -программаны тексереді; Көз жаттығуларын орындайды Дескриптор: - өрнектерді программалау тіліне аударып жазады; - бағдарлама жазады, нәтижесіне талдау жасайды 2 балл
|
«Шапалақтау» әдісі ФБ |
Презентация, оқулық Оқулық, Жұмыс дәптерлері, жұмыс парағы, компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Экранға сіздің атыңыз бен тегіңізді 6 рет көрсететін бағдарлама жасаңыз. Бағдарламаны дәптерге жазыңыз. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сандарды енгізу және шығару 6 сынып ҚМЖ информатика
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты |
Оспанова З.С |
|
|
Күні: |
19.02.2025 |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Санды енгізу және шығару (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python тілінде өрнек құру ережелерін қолдана отырып, өрнек мәндерін есептейтін бағдарламалар жазады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2) "3 ке дейін санау" әдісі арқылы оқушылар оң және кері санау жүргізеді. 3) Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау. "Миға шабуыл" әдісі. Төменде ұсынылған мәселелерді ұжымдық талқылау жүргізіледі. Input () және print () командаларының бағдарламасында қандай тапсырмалар шешіледі? Бағдарламада деректерді енгізудің қандай жолдары бар? Қайталауға арналған тапсырма: Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу. Жұмыс барысы:
Бүтін санды бөлуді орындау және бөлудің қалдығын есептеу әдістерін қолдана отырып есептеңіз
|
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді, әр оқушы өз пікірімен бөліседі. Тапсырмаларды орындайды |
Мақтау «Бес саусақ» әдісі бойынша бағалау |
Интербелсенді тақта, презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру "Мозаика" әдісімен оқушылар екі топқа біріктіріледі. 1-ші топ: Print. 2-ші топ: Input. Оқулықпен жұмыс. "Шеңбер бойынша тоқтату" әдісін қолдана отырып, екі топқа да оқулықтан мәтіндер беріледі. Оқушылар топтағы мәтіндерді оқиды және талқылайды, содан кейін келесі топтағы оқушылармен пікір алмасады. 1-ші топ: Print(). 2-ші топ: Input (). Жеке жұмыс
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс
|
Топтарға бөлінеді, тапсырманы топта орындайды Дескрипторлар: - сәйкестікті белгілейді - кестені толтырады - интерактивті тапсырманы орындайды; 2 балл Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Берілген тапсырманы орындайды -программасын жазады; -программаны тексереді; Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -Берілген тапсырманы орындайды -программасын жазады; -программаны тексереді; Көз жаттығуларын орындайды Дескриптор: - өрнектерді программалау тіліне аударып жазады; - бағдарлама жазады, нәтижесіне талдау жасайды 2 балл
|
«Шапалақтау» әдісі ФБ |
Презентация, оқулық Оқулық, Жұмыс дәптерлері, жұмыс парағы, компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Экранға сіздің атыңыз бен тегіңізді 6 рет көрсететін бағдарлама жасаңыз. Бағдарламаны дәптерге жазыңыз. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз









