|
Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2А бөлім – 20 көлеміндегі сандарды қосу және азайту Күні: |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: Мұғалім |
|
Сабақ тақырыбы |
№ 38. Қосу кестесі |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.4 бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін; 0 және 1-дің қасиетін қолдану |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы; “+”, “–”, “=” таңбасын қолдану; Көпшілік оқушылар: бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады, біледі және қолданады Кейбір оқушылар: қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауын өрнектерді оқу мен жазуда қолданады |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Дескрипторлар |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік: Жолдың нөмері, бағананың нөсері Терминология Қосылғыш, қосныдының мәні Диалогтық; Қосу кестесін құрастыра аласың ба? |
|
Құндылықтарды дарыту |
Топпен жұмыс жасау, жұмысын дәлелдеу, шығармашылыққа баулу |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, математика |
|
Бастапқы білім |
Масса көлем кесінді қғымдары |
|
кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3-5 мин |
Видеоролик қарау - Бұл не жайлы? Қандай пішіндер болғанын мұқият қараңдар. -Балалар, заттардың барлығын өлшеуге бола ма? -Барлық заттардың ұзындығы бірдей ме? -Үлкен заттардың ұзындығын қалай өлшеуге болады? -Заттардың ұзындығын қандай өлшеу құралдары арқылы өлшеуге болады?
/оқушылардың
жауаптарын тыңдау/ Қосу кестесінің атауларымен таныстыру |
Интерактивті тақта “Сандар » |
||
|
Сабақ ортасы 18 минут 5 минут |
(ТЖ)Суретпен жұмыс Қосу кестесімен танысу. Мақсаты: Қосылғыштардың баған , жол атауларымен таныстыру Нұсқаулық: Кестемен танысу Дәптерге жазу Қосындысын табу -Балалар, оқулықтағы кестені құрастырып көреміз? -Нені байқадың ? -Баған мен жолдың не айырмашылығы бар -Қосудың ауыстырымдылық заңы дегенде нені түсіндің? (ҚБ) Бірін-бірі тексеру. Мұғалімнің бақылауы. Ойлау дағдыларының Білу және түсіну деңгейі: Бағалау критерийлері: Білім алушы
1-тапсырма Суретке сәйкес өрнектер жазыңыз. 0 санының құрылу жолын түсіндіріңіз 2-тапсырма Қатарды белгісіз сандармен толықтырып жазыңыз Сергіту сәті: Қимыл-қозғалыс жаттығуларды орындау. (ЖЖ) Практикалық жұмыс ҚБ жұмыстарын бақылау. (Ө)Дәптермен жұмыс 77-78-беттер бойынша жұмыс жүргізіп, тапсырмаларды (ҚБ) Жұптар ауысып тексереді |
Сызғыш, өлшеуіш лента, ұзындық бірліктерінің атауы жазылған плакат. Сынып бөлмесіндегі заттар, көлемі үлкен геометриялық фигуралар. А4 парақтары Маркерлер. Жұмыс дәптерлері лар |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Мақсатқа қайта оралу. (Ұ)Бізді қоршаған әлемде осы фигураларды қай жерде көргенін талқылау. Оқушылардан осындай фигураларды үйлерінен тауып алып, қабырғаларының ұзындығын өлшеуді тапсыру. Кері байланыс: -
|
|
||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? «Қарқын» Жоғ деңгейдегі оқушыларға « Сынып бөлмесіндегі заттардан бірін өлще» Орта деңгей « кітап дәптердің ұзындығын өлше» |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Смайликтер арқылы бағалау Формативті бағалау |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
||
|
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сандарды қосу және азайту
Сандарды қосу және азайту
|
Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2А бөлім – 20 көлеміндегі сандарды қосу және азайту Күні: |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: Мұғалім |
|
Сабақ тақырыбы |
№ 38. Қосу кестесі |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.4 бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін; 0 және 1-дің қасиетін қолдану |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы; “+”, “–”, “=” таңбасын қолдану; Көпшілік оқушылар: бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады, біледі және қолданады Кейбір оқушылар: қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауын өрнектерді оқу мен жазуда қолданады |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Дескрипторлар |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік: Жолдың нөмері, бағананың нөсері Терминология Қосылғыш, қосныдының мәні Диалогтық; Қосу кестесін құрастыра аласың ба? |
|
Құндылықтарды дарыту |
Топпен жұмыс жасау, жұмысын дәлелдеу, шығармашылыққа баулу |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, математика |
|
Бастапқы білім |
Масса көлем кесінді қғымдары |
|
кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3-5 мин |
Видеоролик қарау - Бұл не жайлы? Қандай пішіндер болғанын мұқият қараңдар. -Балалар, заттардың барлығын өлшеуге бола ма? -Барлық заттардың ұзындығы бірдей ме? -Үлкен заттардың ұзындығын қалай өлшеуге болады? -Заттардың ұзындығын қандай өлшеу құралдары арқылы өлшеуге болады?
/оқушылардың
жауаптарын тыңдау/ Қосу кестесінің атауларымен таныстыру |
Интерактивті тақта “Сандар » |
||
|
Сабақ ортасы 18 минут 5 минут |
(ТЖ)Суретпен жұмыс Қосу кестесімен танысу. Мақсаты: Қосылғыштардың баған , жол атауларымен таныстыру Нұсқаулық: Кестемен танысу Дәптерге жазу Қосындысын табу -Балалар, оқулықтағы кестені құрастырып көреміз? -Нені байқадың ? -Баған мен жолдың не айырмашылығы бар -Қосудың ауыстырымдылық заңы дегенде нені түсіндің? (ҚБ) Бірін-бірі тексеру. Мұғалімнің бақылауы. Ойлау дағдыларының Білу және түсіну деңгейі: Бағалау критерийлері: Білім алушы
1-тапсырма Суретке сәйкес өрнектер жазыңыз. 0 санының құрылу жолын түсіндіріңіз 2-тапсырма Қатарды белгісіз сандармен толықтырып жазыңыз Сергіту сәті: Қимыл-қозғалыс жаттығуларды орындау. (ЖЖ) Практикалық жұмыс ҚБ жұмыстарын бақылау. (Ө)Дәптермен жұмыс 77-78-беттер бойынша жұмыс жүргізіп, тапсырмаларды (ҚБ) Жұптар ауысып тексереді |
Сызғыш, өлшеуіш лента, ұзындық бірліктерінің атауы жазылған плакат. Сынып бөлмесіндегі заттар, көлемі үлкен геометриялық фигуралар. А4 парақтары Маркерлер. Жұмыс дәптерлері лар |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Мақсатқа қайта оралу. (Ұ)Бізді қоршаған әлемде осы фигураларды қай жерде көргенін талқылау. Оқушылардан осындай фигураларды үйлерінен тауып алып, қабырғаларының ұзындығын өлшеуді тапсыру. Кері байланыс: -
|
|
||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? «Қарқын» Жоғ деңгейдегі оқушыларға « Сынып бөлмесіндегі заттардан бірін өлще» Орта деңгей « кітап дәптердің ұзындығын өлше» |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Смайликтер арқылы бағалау Формативті бағалау |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
||
|
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
||||
шағым қалдыра аласыз














