|
САБАҚ: Математика |
Мектеп: Покровка орта мектебі |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жанибекова У. А. |
||||||
|
СЫНЫП: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Сандарды салыстыру |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.2** бір таңбалы сандарды сандарды оқу, жазу жəне салыстыру 1.5.1.2** сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану 1.5.2.2** «+», «-», «=»,«>», «<»таңбаларын, цифрларды қолдану |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: 10-ға дейін сандар қатарын біледі. |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сандардың қайсысы көп, қайсысы аз екенін ажырата алады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Сандарды салыстыру кезіндегі қолданылатын ұғымдарды біледі. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Сандар мәнінің сәйкестігін талқылау үшін салыстыру терминдерін пайдалана алады. |
||||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тең, сонша, тең емес. |
|||||||
|
|
|||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Мына заттарды салыстырғанда қандай айырмашылықты байқадыңдар? 3 саны 2-ден артық па? Не себепті олай ойлайсыз? смайлик, от шашу, бас бармақ |
|||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Күнделікті өмірде сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесі бар. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Сабақ барысы |
Ресурстар |
|||||
|
Басы
|
Ынтымақтастық ортаны құру: Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан, Математикаға орын берсең басыңнан. Барлық ғылым бізге үйір болады, Досың олар, табылатын қасыңнан. |
|
|||||
|
Ортасы Тапсырма 1
|
Оқушылар арасында жұппен жұмыс ұйымдастыру. Әрқайсысы бірнеше асық алады. Әр жұп қолдарындағы асықтарды салыстырады. Басқа жұптармен салыстырып, ең көп асық санының қай жұпта екенін табады. «Артық», «кем» ұғымдарын тексеру барысында «Сиқырлы сандық» әдісі арқылы сандарды салыстыруда демонстрациялық сандық түзуді қолдандым. Оқушылардың түсінгенін тексеріп, сұрақ қоямын: 3 саны 2-ден артық па? Мұны қалай түсіндіреміз? Салыстыру нәтижесін таңбалар арқылы қалай жазып көрсетуге болады деп ойлайсыздар? сұрақ қоямын. Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері Сандарды салыстыру арқылы «артық», «кем», «сонша» ұғымдарын меңгере алды. |
Дескрипторлар
Сандарды салыстырады.
|
||||||
|
Сергіту сәті |
«Ханталапай» ойынын ойнату. |
|
|||||
|
Тапсырма 2 |
Оқулықпен жұмыс. (топпен жұмыс) Суреттегі заттар қатарын салыстыру. От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері Суреттегі заттар қатарын салыстыра алады. |
Дескрипторлар Сұрақтарға жауап бере алады.
|
||||||
|
Соңы Рефлексия |
«Айға ұшу»
ойын |
|
|||||
|
Саралау Оқушылар берген жауаптары үшін бағалау түрлері арқылы мадақталады. Топпен жұмыс кезінде мәліметтерге қорытынды жасайды. |
Бағалау түрлері –басбармақ, от шашу.смайлик |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. Жеке, жұптық ,топтық жұмыстар |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сандарды салыстыру
|
САБАҚ: Математика |
Мектеп: Покровка орта мектебі |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жанибекова У. А. |
||||||
|
СЫНЫП: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Сандарды салыстыру |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.2** бір таңбалы сандарды сандарды оқу, жазу жəне салыстыру 1.5.1.2** сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану 1.5.2.2** «+», «-», «=»,«>», «<»таңбаларын, цифрларды қолдану |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: 10-ға дейін сандар қатарын біледі. |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сандардың қайсысы көп, қайсысы аз екенін ажырата алады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Сандарды салыстыру кезіндегі қолданылатын ұғымдарды біледі. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Сандар мәнінің сәйкестігін талқылау үшін салыстыру терминдерін пайдалана алады. |
||||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тең, сонша, тең емес. |
|||||||
|
|
|||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Мына заттарды салыстырғанда қандай айырмашылықты байқадыңдар? 3 саны 2-ден артық па? Не себепті олай ойлайсыз? смайлик, от шашу, бас бармақ |
|||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Күнделікті өмірде сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесі бар. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Сабақ барысы |
Ресурстар |
|||||
|
Басы
|
Ынтымақтастық ортаны құру: Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан, Математикаға орын берсең басыңнан. Барлық ғылым бізге үйір болады, Досың олар, табылатын қасыңнан. |
|
|||||
|
Ортасы Тапсырма 1
|
Оқушылар арасында жұппен жұмыс ұйымдастыру. Әрқайсысы бірнеше асық алады. Әр жұп қолдарындағы асықтарды салыстырады. Басқа жұптармен салыстырып, ең көп асық санының қай жұпта екенін табады. «Артық», «кем» ұғымдарын тексеру барысында «Сиқырлы сандық» әдісі арқылы сандарды салыстыруда демонстрациялық сандық түзуді қолдандым. Оқушылардың түсінгенін тексеріп, сұрақ қоямын: 3 саны 2-ден артық па? Мұны қалай түсіндіреміз? Салыстыру нәтижесін таңбалар арқылы қалай жазып көрсетуге болады деп ойлайсыздар? сұрақ қоямын. Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері Сандарды салыстыру арқылы «артық», «кем», «сонша» ұғымдарын меңгере алды. |
Дескрипторлар
Сандарды салыстырады.
|
||||||
|
Сергіту сәті |
«Ханталапай» ойынын ойнату. |
|
|||||
|
Тапсырма 2 |
Оқулықпен жұмыс. (топпен жұмыс) Суреттегі заттар қатарын салыстыру. От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері Суреттегі заттар қатарын салыстыра алады. |
Дескрипторлар Сұрақтарға жауап бере алады.
|
||||||
|
Соңы Рефлексия |
«Айға ұшу»
ойын |
|
|||||
|
Саралау Оқушылар берген жауаптары үшін бағалау түрлері арқылы мадақталады. Топпен жұмыс кезінде мәліметтерге қорытынды жасайды. |
Бағалау түрлері –басбармақ, от шашу.смайлик |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. Жеке, жұптық ,топтық жұмыстар |
|||||
шағым қалдыра аласыз








