|
Бөлім |
Өзім туралы |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Майлиева Бибажар Женисовна |
|
||||
|
Сынып:2 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сандыбірнешебірліккеарттыруғажәнекемітуге берілген есептер |
|
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
2.5.1.8. Барлық арифметикалық амалдарға берілгенжайесептердіңшешуінсандыөрнектержәнетеңдеулер түріндемодельдеу. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық арифметикалық амалдарға берілгенжайесептердіңшешуінсандыөрнектержәнетеңдеулер түріндемодельдеуді үйренеді |
|
||||
|
Құндылықтар |
Құзыреттілік: ұлттық мүддені дамыту |
|
||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтыңбасы (3-5мин) |
Сабақ алдындағы жағымды көңіл-күй
1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол
бұлғау)
2.Сабаққа дайындықтарың қалай?
(шапалақтау)
3.Сабаққа ынталарың қандай?
(басбармақ көрсету) Қонақтарға қарап: Мейірімді жүрекпен Ақ жүректі тілекпен Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық Топқа бөліну: 1,2,3топ «Зерек математиктер» «Тапқырлар» «Ақылдылар» Квест-ойынның басталуыӘр топ кезекпен әр түрлі станцияларға барады, оларды табу үшін тапсырмаларды орындап, дұрыс жауаптарды табу керек. Тапсырмалардың әрқайсысы белгілі бір арифметикалық амалдарға негізделген және шешімін өрнек немесе теңдеу түрінде көрсету керек. Квест картасы беріледі
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Жағымды көңіл-күймен тапсырманы орындайды |
ҚБ : «Жарайсың» «Бәрекелді» Өзін-өзі бағалау «Домбыра »
|
Математика оқулығы «Атамұра баспасы» 2022 ж |
||
|
Жаңа сабақ 30 мин |
Станция 1: "Теңдеу әлемі"Үй тапсырмасын тексеру №7, 51-бет Қысқаша жазбаны пайдаланып, есеп құрастыр. Теңдеу құрып шығар х – 28 = 14 х = 28 + 14 х = 42 42 – 28 = 14
Станция 2: "Санды арттыру және кеміту"«Кім жылдам?» әдісі Кесте бойынша өрнек құр. Олардың мәнін тап. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Бір амалмен шығарылатын есептерді модельдеу және шығару
Топтық жұмыс Станция 3: "Карталар ойыны"Әр топқа карталар беріледі, олардың әрқайсысында есептер жазылған. Есепті шығар 1 – топ М Досымда - ? 2-уі кем Ш: 12 – 2 = 10 2 –топ Д Менде - ? 2-уі арт Ш: 10 + 2 = 12 3 –топ
Ж Тор көз дәп. - ? а –ғ арт. Ш: 37 + а
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есептің амал таңбасын таңдауда нені басшылыққа алдың? |
Есепті теңдеу құрып шығарады Оқушылар теңдеуді шешіп, дұрыс жауапты табуы тиіс.
Топтарға бірдей есеп
беріледі. Топ мүшелері есепті шешіп, дұрыс жауапты көрсетеді. Әр
дұрыс жауапқа 1 ұпай
беріледі. 1. қысқаша шартын жазады 2.өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады
1. қысқаша шартын жазады 2.сұрағын анықтайды 3.амал таңбасын таңдайды 4.өрнек құрады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -есепті теңдеу құрып шығарады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Домбыра Дескриптор: - қысқаша шартын жазады(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -қысқаша шартын жазады(1б) -сұрағын анықтайды(1б) -амал таңбасын таңдайды(1б) -өрнек құрады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап Оқулық №2,3 52-бет Ламинат маркер |
||
|
Сергіту сәті |
Станция 4: "Есеп құрастыр"Ұжымдық жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар Т Жол дәп. - ? 16 –сы арт. Ш: 29 + 16 = 45 «Әке толғауы» әуеніне ритмикалық қимылдар жасайды |
1.қысқаша шартын жазады 2.өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қысқаша шартын жазады(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №4 503-бет Ламинат маркер |
||
|
Сабақтыңсоңы 5 мин |
Станция 5: "Кері есеп құрастыр"Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар. Т Жол дәптер -45 16-сы кем Ш: 45- 16 = 29 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырманы орындауда не оңай, не қиын болды? Learningapps платформасы арқылы ойын ойнап, сабақты қорытындылайды.
|
1. есепті шығарады Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - есепті шығарады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №4 53-бет Дәптер Қаламсап https://learningapps.org/view14572950 |
||
|
Кері байланыс 5 мин |
«Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма № 6,53-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай домбыра перделерін жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра Жылжымалы перне |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Санды бірнеше бірлікке арттыруға және кемітуге берілген есептер
Санды бірнеше бірлікке арттыруға және кемітуге берілген есептер
|
Бөлім |
Өзім туралы |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Майлиева Бибажар Женисовна |
|
||||
|
Сынып:2 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сандыбірнешебірліккеарттыруғажәнекемітуге берілген есептер |
|
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
2.5.1.8. Барлық арифметикалық амалдарға берілгенжайесептердіңшешуінсандыөрнектержәнетеңдеулер түріндемодельдеу. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық арифметикалық амалдарға берілгенжайесептердіңшешуінсандыөрнектержәнетеңдеулер түріндемодельдеуді үйренеді |
|
||||
|
Құндылықтар |
Құзыреттілік: ұлттық мүддені дамыту |
|
||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтыңбасы (3-5мин) |
Сабақ алдындағы жағымды көңіл-күй
1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол
бұлғау)
2.Сабаққа дайындықтарың қалай?
(шапалақтау)
3.Сабаққа ынталарың қандай?
(басбармақ көрсету) Қонақтарға қарап: Мейірімді жүрекпен Ақ жүректі тілекпен Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық Топқа бөліну: 1,2,3топ «Зерек математиктер» «Тапқырлар» «Ақылдылар» Квест-ойынның басталуыӘр топ кезекпен әр түрлі станцияларға барады, оларды табу үшін тапсырмаларды орындап, дұрыс жауаптарды табу керек. Тапсырмалардың әрқайсысы белгілі бір арифметикалық амалдарға негізделген және шешімін өрнек немесе теңдеу түрінде көрсету керек. Квест картасы беріледі
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Жағымды көңіл-күймен тапсырманы орындайды |
ҚБ : «Жарайсың» «Бәрекелді» Өзін-өзі бағалау «Домбыра »
|
Математика оқулығы «Атамұра баспасы» 2022 ж |
||
|
Жаңа сабақ 30 мин |
Станция 1: "Теңдеу әлемі"Үй тапсырмасын тексеру №7, 51-бет Қысқаша жазбаны пайдаланып, есеп құрастыр. Теңдеу құрып шығар х – 28 = 14 х = 28 + 14 х = 42 42 – 28 = 14
Станция 2: "Санды арттыру және кеміту"«Кім жылдам?» әдісі Кесте бойынша өрнек құр. Олардың мәнін тап. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Бір амалмен шығарылатын есептерді модельдеу және шығару
Топтық жұмыс Станция 3: "Карталар ойыны"Әр топқа карталар беріледі, олардың әрқайсысында есептер жазылған. Есепті шығар 1 – топ М Досымда - ? 2-уі кем Ш: 12 – 2 = 10 2 –топ Д Менде - ? 2-уі арт Ш: 10 + 2 = 12 3 –топ
Ж Тор көз дәп. - ? а –ғ арт. Ш: 37 + а
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есептің амал таңбасын таңдауда нені басшылыққа алдың? |
Есепті теңдеу құрып шығарады Оқушылар теңдеуді шешіп, дұрыс жауапты табуы тиіс.
Топтарға бірдей есеп
беріледі. Топ мүшелері есепті шешіп, дұрыс жауапты көрсетеді. Әр
дұрыс жауапқа 1 ұпай
беріледі. 1. қысқаша шартын жазады 2.өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады
1. қысқаша шартын жазады 2.сұрағын анықтайды 3.амал таңбасын таңдайды 4.өрнек құрады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -есепті теңдеу құрып шығарады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Домбыра Дескриптор: - қысқаша шартын жазады(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -қысқаша шартын жазады(1б) -сұрағын анықтайды(1б) -амал таңбасын таңдайды(1б) -өрнек құрады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап Оқулық №2,3 52-бет Ламинат маркер |
||
|
Сергіту сәті |
Станция 4: "Есеп құрастыр"Ұжымдық жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар Т Жол дәп. - ? 16 –сы арт. Ш: 29 + 16 = 45 «Әке толғауы» әуеніне ритмикалық қимылдар жасайды |
1.қысқаша шартын жазады 2.өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қысқаша шартын жазады(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №4 503-бет Ламинат маркер |
||
|
Сабақтыңсоңы 5 мин |
Станция 5: "Кері есеп құрастыр"Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар. Т Жол дәптер -45 16-сы кем Ш: 45- 16 = 29 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырманы орындауда не оңай, не қиын болды? Learningapps платформасы арқылы ойын ойнап, сабақты қорытындылайды.
|
1. есепті шығарады Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - есепті шығарады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №4 53-бет Дәптер Қаламсап https://learningapps.org/view14572950 |
||
|
Кері байланыс 5 мин |
«Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма № 6,53-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай домбыра перделерін жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра Жылжымалы перне |
||
шағым қалдыра аласыз















