|
Бөлім: |
Python (пайтон) тілінде программалау |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Бірлікбаева Т.Е |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Санды енгізу және шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 – Python (пайтон) тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
Python (пайтон) тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазады, сандарды енгізеді, шығарады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Психологиялық жағымды ахуал орнату. «Сәлемдесу» Оқушылармен амандасып ұшақ билеттерін ұсыну 2.Оқушыларды түгендеу 3. Өткенді пысықтау «Менің планшетім»
4. Мұғалім бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын оқушыларға айтады |
Оқушылар суретте көрсетілген қимылдардың бірін орындай отырып мұғаліммен амандасып, ұшақ билерін алып орындарына отырады.
Оқушылар планшетте берілген анықтамаға сәйкес термин сөзді сәйкестендіру арқылы өткен тақырыпты пысықтайды.
«Өзіңді тексер» әдісі арқылы оқушылар кеткен кемшіліктерін жөндейді
Дәптерлерін ашып сабақтың тақырыбын жазып алады. |
Оқушыларды мадақтау
«Жарайсың!» «Тамаша!» |
Ұшақ билеттері,
Планшеттер
Дәптер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин
|
Жаңа сабаққа кіріспе. Мұғалім оқушылармен бірге ұшаққа мінудің сызықтық алгоритмін құрастырады.
1-тапсырма. Көбейтіндісін тап. A,b,c және d бүтін сандары берілген. A және b сандарының қосындысы мен c және d сандары айырмасының соңғы цифрларының көбейтіндісін табатын программа құрастыр.
2-тапсырма. Жеке жұмыс Сынып бөлмесінің ауданын есептеу Сынып бөлмесінің ұзындығы (а) және ені(б) берілген. Осы бөлменің периметрі (Р) мен ауданын (S) есептейтін сызықтық программасын жазып, блок-схемасын құр.
Есепті шығару үшін математикалық формулаларды қолданамыз: P=2(a+b) S=ab
3-тапсырма. Жұптық жұмыс Программа коды берілген. Осы кодты блок-схемаға салып, атауларын жазып шық.
Бекіту тапсырмасы. Жеке жұмыс. X,y,z айнымалылары бар өрнек берілген. Айнымалылардың кез-келген мәдерінде осы өрнектің мәнін есептейтін программа құрастыр
|
Мұғаліммен бірлесе отырып ұшаққа мінудің сызықтық алгоритмін құрастырады
Мұғаліммен бірлесе отырып 1 тапсырманың программалық кодын құрастырып, блок-схемасын сызып алады
Берілген тапсырманы дескрипторға байланысты орындайды
Берілген тапсырманы дескрипторға байланысты жұбымен бірге орындайды
Берілген тапсырманы дескрипторға байланысты орындайды
|
Оқушыларды мадақтау
«Жарайсың!» «Тамаша!»
Жұлдызша арқылы өзін-өзі бағалау
Дескриптор: 1.Есептің программасын жазады 2. Сыныптың периметрі мен ауданын табады 3.Блок-схемасын сызады
Жұлдызша арқылы өзін-өзі бағалау
Дескриптор: 1.Блоктарды ретімен қояды 2.Блоктарының атауларын жазады 3.Программаның блок-схемасын құрады
Жұлдызша арқылы өзін-өзі бағалау
Дескриптор:
2.Өрнектің мәнін есептейтін программа құрады 3.Берілген мәндерді енгізеді 4.Өрнектің мәнін шығарады |
АКТ Презентация
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бірлікбаева Таңшолпан ЕрмуханбетқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Санды енгізу және шығару
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Санды енгізу және шығаруМатериал туралы қысқаша түсінік
Python (пайтон) тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















