Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Санды енгізу және шығару
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Санды енгізу және
шығару
(сабақтың
тақырыбы)
Бөлім: |
Python тілінде программалау |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Есетов Ә.Б. |
|
Күні: |
20.02.2023 |
|
Сынып: 6 Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Санды енгізу және шығару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|
Сабақтың мақсаты (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
2 мин
5 мин
|
Ұйымдастыру бөлімі:
Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «Сөзді тап» әдісі арқылы python тіліндегі мәліметтер типін жасырады
|
Мұғаліммен амандасу «Сөзді тап» тапсырмасын орындау Мұғалім жасырған терминдерді табу
|
ҚБ |
Оқулық |
Сабақтың ортасы
10 минут
5 мин
5 мин
8 мин
|
Жаңа сабақтың тақырыбы мен сабақтың мақсатын хабарлау Жаңа тақырыпты «Ойлан-Жұптас-Бөліс» әдісі YOUTUBE.COM сайтынан видеоролик көрсетіп , таныстыру
Қалыптастырушы бағалау
Деңгейлік тапсырмалар А - деңгейі Берілген математикалық өрнекті Python программалау тілінде жазыңыз.
Дескриптор: - санды енгізу функциясын қолданады; - математикалық өрнекті Python программалау тілінде жазады; - санды шығару функциясын пайдаланады
В – деңгейі Екі оқушы дүкеннен дәптерлер сатып алды. Бірінші оқушы Р дәптер сатып алды, ал екінші оқушы оған қарағанда К дәптер кем сатып алған болса, екі оқушы жалпы қанша дәптер сатып алған? Есептің программасын жаз Дескриптор: - санды енгізу функциясын қолданады; - есепті Python программалау тілінде жазады; - санды шығару функциясын пайдаланады
С – деңгейі Ғабиттың қолдында х теңге ақшасы бар. Бір алманың құны у-ға және бір алмұрттың құны z-ке тең. Ғабит қолындағы барлық ақшасына қанша алма немесе қанша алмұрт сатып алады? Есептің программасын құр.
Дескриптор: - сандарды енгізу функциясын қолданады; - амалдарды дұрыс есептейді; - санды шығару функциясын пайдаланады.
Функционалдық сауаттылық тапсырмасы
Тапсырма Суретте (1- сурет) ертедегі теңгелер көрсетілген.Мәтінді қолданып әр теңгеде бейнеленген тұлғаны айнымалы ретінде енгізіп(мысалы, Abai=20) сол кездегі барлық теңгелердің арифметикалық ортасын есептейтін программа құрыңыз.
1-сурет Дескриптор: - тұлға есімдерін айнымалы ретінде қолданады; - арифметикалық ортасын табады; - санды шығару функциясын пайдаланады. |
Терминдерді еске түсіру Сабақ мақсатын анықтау Видеороликті қарау
Берілген тапсырмаларды компьютерде орындау
|
ҚБ
А деңгейі – 3 балл
B деңгейі - 3 балл
С деңгейі – 3 балл
|
https://www.youtube.com/watch?v=DdcUo5A3KuY Қосымша 1
Қосымша 2
Қосымша 3
Материалды жүктеу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |