Материалдар / Саптық жүріс
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Саптық жүріс

Материал туралы қысқаша түсінік
саптық жүріс туралы түсінік
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Қаңтар 2021
809
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: "Баскетбол" бөлімі; Ойын кезінде допты иелену

Мектеп № 47 ЖОББМ ҚММ

Күні: 13.10.2020

Машықкердің аты-жөні: Сыбанов Жасулан

Сыныбы: 8

Қатысқаны: 16

Қатыспағаны: жоқ

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.1.1.1. Аздаған ауқымдағы арнайы спорттық спецфикалық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесілімділікті дамытуға арналған қимыл - қозғалыс дағдыларын білу және түсіну.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар ойын кезінде қимыл - қозғалыс дағдыларын біледі және түсінеді, допты дұрыс жетелейді.

Көпшілігі орындай алады: Оқушылар жылдамдықты өзгерту арқылы допты алып жүре алады және бір - біріне дәлдікпен жеткізе алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Оқушылар допты бұрылу, секіру арқылы, қолына ауыстыра отырып 360 градус бұрыла алады және үйлестіреді.

Бағалау критериі

Қозғалыс әрекеттерін бақылайды. Қимыл - қозғалыс үйлесімділігін сақтайды.

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік пен терминдер:

Доп - мяч - ball

Шығыршық - кольцо - ring

Ойынға қосу - разыграть - play

Стратегия, композиция, тактика, идея


Талқылауға арналған сұрақтар

Ойын неше кезеңнен тұрады?

Алаңда неше ойыншы орналасады?

Алдыңғы оқу

Ойын - сауық ойындарын құру.

Жоспарланған уақыт: 40

Жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар


Сабақтың басы:10






Ұйымдастыру кезеңі, зейін шоғырландыру

Бой сергіту жаттығулары:

  1. - сапқа тұрғызу, түгендеу,спорт сектор рапорт беру,саптық жаттығулар (түзулен, тік тұр,оңға,солға айнал)

- оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын немесе оқу мақсатын анықтау;

  1. - оқушылардың «жақын арадағы даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау

- жүру, жүгіру жаттығулары;

- жалпы және арнайы дамыту жаттығулары;

Спорт алаңы

ысқырық

Уақыт өлшегіш

Сабақтың ортасы: 25

Жаңа сабақ


Тапсырмаларды оқушылар қажеттіліктеріне ескеріп үшке бөлдім.

Мұғалім түсіндірмесі

1-тапсырма. Тапсырма «Жекелей» әдісі арқылы жүзеге асады.

Оқушыларды сапқа тұрғызып, оларға жекелей допты алып жүру және әріптесіне жеткізу әдісін түсіндіру және үйрету.


Дескриптор

- Алға жылжу арқылы допты жетелейді.

- Допты әріптесіне жеткізу.


Дескриптордың нәтижесінде «Мадақтама бес жұлдыз» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.



2-тапсырма. «Жұптастыру» әдісі арқылы тапсырма орындалады.


Оқушыларды сапқа тұрғызып, оларға допты қарсыласынан алу әдісін көрсету. Кеудеден беру және қабылдауды көрсету, үйрету.


Дескриптор

- допты ептілік арқылы қарсыластан алады.

- допты кеуде тұсынан екі қолмен әріптеске бере алады.


Дескриптордың нәтижесінде «Бас бармақ» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.




3-тапсырма. Тапсырма «Топтастыру» әдісі арқылы орындалады.


Оқушыларды сапқа тұрғызып, оларға допты жоғарыдан ұстап, әріптесіне жеткізу және қабылдауды көрсету, үйрету.



Дескриптор

- допты жоғарыдан екі қолмен әріптеске бере алады.

- допты әріптесі қабылдай алады.


Дескриптордың нәтижесінде «Бағдаршам» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі



Сабақтын белсенділігін арттыру үшін, жарыс түрінде өткіземін.































Сабақтың соңы: 5




Оқушыларды сапқа тұрғызу қайта денені қалпына келтіру жаттығуларын жасау. Жаймен жүріп, қолды биікке көтеріп төмен түсіріп дем алып, дем шығару.

«Күлегештер» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс аламын.




Саралау әдісі

Қарқын тәсілі

Қосымша тапсырмаларды көп күш жұмсауды талап ететін оқушылар үшін қолданамын.

DrawObject1

Дескриптордың нәтижесінде «Бас бармақ», «Мадақтама», «Күлегештер» әдістері арқылы оқушылар арасында қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.


Допты кеудеден қабырғаға 10 рет лақтыру және қабылдауы.


Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтар мен байланыс

(тәрбие элементі)


АӘД, геометрия, физика.

Денсаулық және қауіпсіздік ережесі сақталады.

Тапсырма тәсілі

ОDrawObject2 қушылардың қажеттіліктеріне қарай(көмек керек пе, əлде күрделі тапсырмалар беру керек пе) түрлі кестелерді немесе жаттығулар мен тапсырмаларды жасау.


Оқушыларға сабақ барысында педагогикалық көмек беру.


Оқушыларды жекелей отырып әдіс тәсілдерін орындауына байланысты, қателерін анықтап, оны жетілдіруге және қатесін түзетуге арнап жаңа тапсырмалар береміз.

А) Арнайы дамыту жаттығулары.

Б) Допты беру және қабылдау барысындағы икемділікті дамыту.



Жаттығуларды орындау кезінде қандай қиындықтар туындады? Не себепті?

Рефлексия

  1. Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

  2. Бүгін оқушылар не үиренді ?

  3. Уақытты қалай пайдаландым?


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!