Материалдар / "Сақтар туралы тарихи деректер"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

"Сақтар туралы тарихи деректер"

Материал туралы қысқаша түсінік
"Сақтар туралы тарихи деректер"
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Мамыр 2019
360
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мектеп: №89 мектеп-лицей

4 «Ә» сынып

Пәні: Математика

Пән мұғалімі: Юнусова Шынар, Ермаханбетова Жанар

Тақырыбы: Баланың білім деңгейін анықтауға берілген есептер

Мақсаты:

Білімділік: Баланың білімін, логикалық ойлау қабілетін, бөлу амалына есептеу дағдысын қалыптастыру.

Шеберлік: Есте сақтау қабілетін , сана сезімдерін, зейінін, ойлау қабілеттерін дамыту.Баланың есеп шығару шеберлігін дамыту.

Дағды: Еңбексүйгіштікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі: кіріктірілген, саяхат сабағы

Әдіс тәсілдері: сұрақ - жауап

Көрнекі құралдары: суреттер, қима қағаздар, плакат.

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, дүниетану, бейнелеу өнері.

Техникалық құралы: компьютер, интерактивті тақта



Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесіп кезекші арқылы сыныпты түгелдеу.

а) сыныпты топқа бөлу (геометриялық фигуралар арқылы ) (4 мин)

ә) психологиялық дайындық

2. Өтілген тақырыптарды пысықтау.

Ой қозғау арқылы сұрақтар беремін: (8 мин).

1.Ұзындықтың өлшем бірліктерін ата?

2 Жүз алпыс алты мың елу екі санын жаз?

3.Массаның өлшем бірліктерін ата?

4.Төрт дәптер 360 теңге тұрады. Осындай 7 дәптер қанша тұрады?

5.Уақыт өлшем бірліктерін ата?

6. 6 бір келкі жәшікте 72 кг алма бар. Сондай 5 жәшікте қанша кг алма бар?



3. Биік шыңға жету (ойыны)

Балалар көктем мезгілінде көпшілік қайда шығады?

Тауда біз не істейміз?

Жарайсыңдар, балалар!

Ендеше біз Қаншайымға гүл теруге көмектесейік. Егер гүлдегі есептерді дұрыс шығарсаңдар сол гүлді өздерің аласыңдар, шығара алмасаңдар гүлді қаншайымға бересіңдер



Ғылымдардың патшасы атанғасың

Евклид, Фалес, Пифогордан бата алғансың

Төзбейтін өтірікке,жалғандыққа!

Жасықтан емессің сен, қаталдансың

«Ақыл ойды тәртіпке» келтіретін

Нағыз пән математика атаңғасын!-дей отырып 1-ші турымызды бастаймыз.



I-тур

Ханшайымға көмектесу (5 мин)

Мықты болсаң –алдағыны басып оз,

Мықты болсаң-артыңдағыны жеткізбе!

Мықты болсаң-тайғанама құлама!

Мықты болсаң-бөгеттерді бұзып өт-деп 2-ші турымызды бастаймыз.



II-тур

Ал енді балалар тауда қандай жануарлар өмір сүреді?

Дұрыс айтасыңдар балалар аю,қоян, қасқыр,түлкі бұл аңдар қай топқа жатады?

Жабайы аңдар тобына жатады,ендеше осы аңдармен кездесіп олардың тапсырмасына жауап беріп олардан қорықпайтынымызды дәлелдейік. Қай топ тапсырманы орындай алмаса, сол топ аңға жем болады.

Қоянның тапсырмасы (5 мин).

Қоянның тапсырмасында геометриялық фигуралардан қалаған заттарыңды жасайсыңдар. Фигурадағы әріптерді пайдалана отырып сөз құрау керек.

Білім деген биік шың,

Бақытқа сені жетелер

Білім деген ақылшың

Қиындықтан өткізер –деп 3-ш.і турымызды бастаймыз



III-тур



Қасқырдың тапсырмасын орындау үшін мынадай мәселе есептің шешімін табу керек.

№1 Қасқырдың тапсырмасы:

Мектеп кітапханасындағы әр сөреге кітаптар саны бірдей жинаған. Кітап қоймасындағы 9 сөреге 2403 кітап қойылған. Егер оқу залында тағы 7 сөре болса, онда мектеп кітапханасында барлығынеше кітап бар? (2 мин)







№2 Түлкінің тапсырмасы:

Бос орынды толтыру (2 мин)



180-120 400:80 4 *40

? * 4 380: ? 210-?



? + ? + ?

?

№3 Аюдың тапсырмасы (2 мин)

56*7+(1000-539)=

208*4-(365+439=

846:(93:31)=

72:18*(732-539)=





Сергіту сәті



Оқушылардың үш тілде жүйріктігін тексереміз.



1. Қабат-қабат қаттама (кітап,книга,book)

2. ---------- теңгең болғанша

----------досың болсын (жүз,сто, one handred)

3. ----------жылда ел жаңа (елу,пятьдесят,faifti)

4. Нәрселерді санағанд,

Керек ол бізгеауадай,

Айтыңдаршы бұл қандай сан,

Жан-жағыңа қарамай (натурал сан, натуральные числа,real)

5. Екі қолға --------күрек (бір,один,one)

6. Айдағаны -------ешкі ,

ысқырығы жер жарады (бес,пять,fafe)

7. Өзі сөйлей білмейді,салған ізі сөйлейді.(қалам, ручка,pen)

8. Жоқ өзінде баста, қас та, мойын да,

ұзындығы жазулы тұр бойында (сызғыш, линейка,ruler)





IV -тур

Қытай әдісі (10 мин)

11*11=121

11*12=132

11*13=143

11*14=154

11*15=165

11*16=176

11*17=187

11*18=198

11*19=209

11*20=220





4. Бағалау Оқушыларды алған білімдеріне қарай бағалап, биік шыңға жеткен оқушыларды деңгейіне қарай марапаттау (5 мин)

6. Үйге тапсырма: тест есептері.2 (мин)

7. Қорытынды сөз.

























































Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!