Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім. Парасат пайымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
21.01.2025 |
|
|
Сынып: 10 «Ә,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әңгіменің көркемдік ерекшелігі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдайды |
|
|
Құндылықтар |
Тақырыпты түсіндіре отырып, талап бар жерде тәртіп бар екенін және құқықтық сауаттылықты бойына сіңіру. Өз мемлекетімізді,оның заңын,тілін,азаматтарын сыйлай білуге баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушыламен сәлемдесу, түгелдеу Үй тапсырмасын сұрауСұрақ- жауап1.Әңгіменің оқиғасы қандай елдімекенде болған? 2.Бала қандай жағдайда тұтқынға түсті? 3.Түрікпен елінің қыпшақ елінен қандай өзгешеліктері мен ұқсастықтары бар? 4. Кенжебек түрікпендердің тұтқынынан қашуға неге қорықты? 5.Жылқышы атаның жаны неге езілді? Шал ішіндегі шерін балаға қалай ақтарды? 6.Жылқышы ата баланың елге қашуына қалай көмектесті? 7.Атажан жылқышысын неліктен жазаламады? 8.Кенжебек еліне қалай жетті? 9.Не себепті баланы ауылында Шашты деп атады? Сабақтың тақырыбымен оқу мақсатымен таныстыру |
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен ортаға салады. Дескриптор -тақырып бойынша бір сұрақ дайындайды -Сұрақтарға нақты жауап береді. |
ҚБ |
|
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Жұптық жұмыс
2-тапсырма. өзінің үзіндісі бойынша толтырылған кестені өзара жұмыстарын талқылайды, автордың ерекшелігін атайды. Автордың тілдік қолданысындағы ерекше әсер еткен сөз тіркестерінің, тілдік құралдарының тізімін жасайды. |
Дескриптор -шығармада көтерілген құндылықтарды анықтайды; -шығармадан мысал келтіреді; - маңызын талдайды Дескриптор: Шығарма тіліне талдау жасайды. Көркем ауыстыру түрлерінің қолданылу мақсатын (5-6) айқындайды. Автордың тіл көркемдігіне баға береді. |
ҚБ ФБ |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия 3-2-1 стратегиясы бойынша Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 жағдай Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Үйге тапсырма: |
ФБ 1-10 балл |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"ШАШТЫ" 10.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдау;
"ШАШТЫ" 10.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдау;
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім. Парасат пайымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
21.01.2025 |
|
|
Сынып: 10 «Ә,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әңгіменің көркемдік ерекшелігі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдайды |
|
|
Құндылықтар |
Тақырыпты түсіндіре отырып, талап бар жерде тәртіп бар екенін және құқықтық сауаттылықты бойына сіңіру. Өз мемлекетімізді,оның заңын,тілін,азаматтарын сыйлай білуге баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушыламен сәлемдесу, түгелдеу Үй тапсырмасын сұрауСұрақ- жауап1.Әңгіменің оқиғасы қандай елдімекенде болған? 2.Бала қандай жағдайда тұтқынға түсті? 3.Түрікпен елінің қыпшақ елінен қандай өзгешеліктері мен ұқсастықтары бар? 4. Кенжебек түрікпендердің тұтқынынан қашуға неге қорықты? 5.Жылқышы атаның жаны неге езілді? Шал ішіндегі шерін балаға қалай ақтарды? 6.Жылқышы ата баланың елге қашуына қалай көмектесті? 7.Атажан жылқышысын неліктен жазаламады? 8.Кенжебек еліне қалай жетті? 9.Не себепті баланы ауылында Шашты деп атады? Сабақтың тақырыбымен оқу мақсатымен таныстыру |
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен ортаға салады. Дескриптор -тақырып бойынша бір сұрақ дайындайды -Сұрақтарға нақты жауап береді. |
ҚБ |
|
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Жұптық жұмыс
2-тапсырма. өзінің үзіндісі бойынша толтырылған кестені өзара жұмыстарын талқылайды, автордың ерекшелігін атайды. Автордың тілдік қолданысындағы ерекше әсер еткен сөз тіркестерінің, тілдік құралдарының тізімін жасайды. |
Дескриптор -шығармада көтерілген құндылықтарды анықтайды; -шығармадан мысал келтіреді; - маңызын талдайды Дескриптор: Шығарма тіліне талдау жасайды. Көркем ауыстыру түрлерінің қолданылу мақсатын (5-6) айқындайды. Автордың тіл көркемдігіне баға береді. |
ҚБ ФБ |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия 3-2-1 стратегиясы бойынша Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 жағдай Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Үйге тапсырма: |
ФБ 1-10 балл |
|
|
шағым қалдыра аласыз














