Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім.Парасат пайымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
23.01.2025 |
|
|
Сынып: 10 «Ә,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Шашты» әңгімесін қорытындылау БЖБ-1 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.1.1 шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау; |
|
|
Құндылықтар |
Тақырыпты түсіндіре отырып, талап бар жерде тәртіп бар екенін және құқықтық сауаттылықты бойына сіңіру. Өз мемлекетімізді,оның заңын,тілін,азаматтарын сыйлай білуге баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушыламен сәлемдесу, түгелдеу
«2 шындық, 1 өтірік»
әдісі
|
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен ортаға салады. Дескриптор -тақырып бойынша бір сұрақ дайындайды -Сұрақтарға нақты жауап береді. |
ҚБ |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. 1.Мәтін мағынасына қойылатын сұрақтар: Сіздің ойыңызда не сақталып қалды? Оқып отырғанда не туралы ойладыңыз? Шығарма оқиғасындағы ең маңызды мәселе қандай ? Осы шығармада қандай сұраққа жауап жоқ? 2.Шығарманың тақырыбына байланысты қойылатын сұрақтар: Егер сіз осы шығарманы қайта жазатын болсаңыз нені өзгертер едіңіз? Бұл шығарма ерекше ме? Неге? 3.Автор стиліне байланысты қойылатын сұрақтар: Автор оқырманды қалай қызықтырды? Өз идеясын автор қалай дамытады? Маңызды ақпаратты автор қалай берген? 4. Адамзат бойындағы ізгілік пен зұлымдық», «жақсылық пен жамандық», «ақыл мен парасат»,«рух пен рухани күйреу» ұғымдарының маңызын анықтап, шығарманың жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беріп жазады. 5. Шашты» әңгімесіндегі ұлттық құндылықтарды табыңыз. 2-тапсырма. Әңгімедегі өзіңе ұнаған кейіпкерге хат жазу. 3-тапсырма. «Үш жақты күнделік» әдісі
|
Дескрипторлар: - ақпараттарды өз бетінше меңгергенін көрсетеді; - сөз астарын, құдіретін түсінеді; - мәселеге қатысты ойын, пікірін еркін білдіреді; - автор стиліне баға бере алады. - жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға береді -ұлттық құндылықтарды табады Ұлттық құндылықтар:Тегін
сұрау, туған жерге деген ыстық сезім, баланы туған жерге аттандыру,
салт-дәстүрі, мәрт мінездері, шабандоз, азаттық, бата
беру; Дескриптор -өзіне ұнаған кейіпкерге хат жазады -Кейіпкердің өзіне тән ерекшелігін сипаттайды; -Өмірлік мақсатын анықтайды; -Шығармадағы көтерілген мәселені талдайды. |
ҚБ Бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірін бағалайды, ұсыныстарын білдіреді. ФБ |
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«РОST IT» әдісі бойынша кері
байланыс алу. Үйге тапсырма: |
ФБ 1-10 балл |
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Шашты» әңгімесін қорытындылау
«Шашты» әңгімесін қорытындылау
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім.Парасат пайымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
23.01.2025 |
|
|
Сынып: 10 «Ә,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Шашты» әңгімесін қорытындылау БЖБ-1 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.1.1 шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау; |
|
|
Құндылықтар |
Тақырыпты түсіндіре отырып, талап бар жерде тәртіп бар екенін және құқықтық сауаттылықты бойына сіңіру. Өз мемлекетімізді,оның заңын,тілін,азаматтарын сыйлай білуге баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушыламен сәлемдесу, түгелдеу
«2 шындық, 1 өтірік»
әдісі
|
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен ортаға салады. Дескриптор -тақырып бойынша бір сұрақ дайындайды -Сұрақтарға нақты жауап береді. |
ҚБ |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. 1.Мәтін мағынасына қойылатын сұрақтар: Сіздің ойыңызда не сақталып қалды? Оқып отырғанда не туралы ойладыңыз? Шығарма оқиғасындағы ең маңызды мәселе қандай ? Осы шығармада қандай сұраққа жауап жоқ? 2.Шығарманың тақырыбына байланысты қойылатын сұрақтар: Егер сіз осы шығарманы қайта жазатын болсаңыз нені өзгертер едіңіз? Бұл шығарма ерекше ме? Неге? 3.Автор стиліне байланысты қойылатын сұрақтар: Автор оқырманды қалай қызықтырды? Өз идеясын автор қалай дамытады? Маңызды ақпаратты автор қалай берген? 4. Адамзат бойындағы ізгілік пен зұлымдық», «жақсылық пен жамандық», «ақыл мен парасат»,«рух пен рухани күйреу» ұғымдарының маңызын анықтап, шығарманың жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беріп жазады. 5. Шашты» әңгімесіндегі ұлттық құндылықтарды табыңыз. 2-тапсырма. Әңгімедегі өзіңе ұнаған кейіпкерге хат жазу. 3-тапсырма. «Үш жақты күнделік» әдісі
|
Дескрипторлар: - ақпараттарды өз бетінше меңгергенін көрсетеді; - сөз астарын, құдіретін түсінеді; - мәселеге қатысты ойын, пікірін еркін білдіреді; - автор стиліне баға бере алады. - жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға береді -ұлттық құндылықтарды табады Ұлттық құндылықтар:Тегін
сұрау, туған жерге деген ыстық сезім, баланы туған жерге аттандыру,
салт-дәстүрі, мәрт мінездері, шабандоз, азаттық, бата
беру; Дескриптор -өзіне ұнаған кейіпкерге хат жазады -Кейіпкердің өзіне тән ерекшелігін сипаттайды; -Өмірлік мақсатын анықтайды; -Шығармадағы көтерілген мәселені талдайды. |
ҚБ Бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірін бағалайды, ұсыныстарын білдіреді. ФБ |
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«РОST IT» әдісі бойынша кері
байланыс алу. Үйге тапсырма: |
ФБ 1-10 балл |
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













