| Пәні: сауат ашу Сыныбы : 1- сынып |
Сабақтың тақырыбы: | Табиғатқа саяхат. Ә дыбысы мен әрпі. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесе-тін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру (мұғалімнің көмегімен).1.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағы- налы сөздердің мағыналарын ажырату. |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: оқушылар ә дыбысы мен әрпін біледі, жаза алады, сөздерді буындап оқиды.Көбі: Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қояды немесе қойылған сұраққа жауап береді (мұғалімнің көмегімен).Кейбірі: қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағы налы сөздердің мағыналарын ажыратады. |
Бағалау критерийлері | Әріпті таниды, ажыратады, оқиды, жазады. Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қояды, жауап береді. Қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздерді анықтайды, оқудың түрлерін қолданады. |
Тілдік мақсаттар | Қарсы мағыналы, мәндес,көп мағыналы сөздер |
Құндылықтарды дарыту | Табиғатымызды қорғауға өз үлестерін қоса білуге баулу |
Пәнаралық байланыс | дүниетану |
АКТ қолдану дағдылары | Слайдтар, тақырыпқа байланысты суреттер |
Бастапқы білім | Ә дыбысы мен әрпі |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | ТренингСүйейік табиғатты аялайықБіз одан да жақсылықты аямайық.Анадай табиғаттың аясындаЖадырап жас балаша демалайықТопқа бөлу: Қыс мезгілінің белгілері қар, мұз,қырау |
Суреттер |
Сабақтың ортасы | Балалар жас балаша жадырап демалып, "Серпінді қар қиыршықтары" ойынын ойнайық. Бұндағы мақсатымыз бастапқы білімді пысықтап алайық.- балалар әрі қарай табиғат аясында серуендеуді жалғастырғымыз келе ме?-Табиғат дегеніміз не?-Тақтадағы суретке назар аударайық?-Бұл қай мезгіл?-Олай болса қысқы орман ішіне серуендейік.Ұжымдық тапсырма "Ағаштардағы қырауларды сөйлет"Дискрептор: -Суреттерді орнына қойып мәтін құрастырады.“Қарлы оқиғалар” әдісі Оқушылар қар туралы жарнама жасайды .-Қар қандай?-Мұз қандай?Дискрептор:Мағынасы қарама-қарсы сөздерді табады, ажыратады.Топтық жұмыс:1 -топ: Аққаланы сипаттайды 2-топ: Мұз үстінде ойналатын ойындарды атайды 3-топ: қыраудың суретін бейнелейді.Жұптық жұмыс:Сәйкестендіру тесті |
Қар қиыршығы
Қар, мұз
Суретті тест |
|
|
|
| Дискрептор:Суреттерді сәйкестендіреді, әрбір суретке тиісті атауларды атайды. |
|
Сабақтың соңы | Рефлексия"Ой толғаныс"Бүгін мен ......... білдімМыналар ........ қызықты болды.Мен ........ түсіндім.Үйде өзім ........ орындап көремін. |
|
Дифференциация оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?Сөйлеу-речи-speeches | Пәнаралық байланысДенсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.АКТ құндылықтармен байланыс |