|
Бөлім |
II. Сауда жасай білесің бе? |
|
|
Педагогтіңаты-жөні |
Капанова Асель Сериковна |
|
|
Күні: |
26.09.2023 |
|
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны:14 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сауда жасаймын |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.6.1 тақырып бойынша бірнеше мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға беру. |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Тақырып бойынша бірнеше мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға береді. |
|
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Алып қадам» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің кіре берісіне табандар жапсырылады. Табандар екі турлі өлшемде,сөздерімен жапсырылады.1) Көңіл күйім 100%. 2)Мен әлемге ғашықпын сөздерін айта отырып,екі топқа бөлемін. |
|
Суреттер |
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут
|
Миға шабуыл Видеоматериал көрсетіледі. Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздер: айналым-оборот, кіріс-приход,шығыс-расход, табыс-доход, сапа-качество, сатылым-продажа, сауда-саттық-торговля, ұтымды-выгодное, қолма-қол-моментально, әркім-каждый, сауаттылық-грамотность 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру,синонимін табу. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздердің орысшасын айтып оқушыға доп лақтырады,оқушы қазақша баламасын айтады. |
Оқушылар видиометериалды мұқият тыңдап,тақырыпты анықтайды.
Жаңа сөздерді оқимыз, аударамыз, мұғалім айтқан жаңа сөздің аудармасын айтады. Оқушылар жаңа сөздерге синоним сөздер табады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 33 бет
сөздік слайд |
|
10 минут |
Екі топ «Венн диаграммасын» толтырады.
|
Оқушылар мәтінді оқып,тапсырманы топпен орындайды. Мәтіндердің ұқсастығы мен айырмашылығын анықтап диаграмманы толтырады. |
Дескриптор: -Мәтінді мұқият оқиды. - негізгі ақпаратты тауып,кестені толтырады. Бонус беріліп отырады. |
|
|
Сергіту сәті. 3 минут |
нейрожаттығу |
Түрлі-түсті бояумен жазылған түстерді қазақша аудармасын тауып жылдам айтып шығады. |
|
|
|
4 минут |
Мәтіналды жұмыс. Диалогтегі сұрақтар мен жауаптарын «Tarsia» әдісі яғни пирамида ойыны арқылы оқушыларға тапсырма беру. |
Диалогтегі сұрақтар мен оның жауаптарын тауып қиып, сәйкестендіріп, рөлге бөліп оқиды. |
Бонус беріліп отырады |
|
|
7 минут |
Жағдаят: оқушыларға қорапта тауар ұсынылады. |
Тауарды сатып алушылар мен сатушының арасында қызу диалог жасалуы қажет. |
Бонус беріліп отырады |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия «Банкомат» әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақты түсінгенін жасыл банкоматына,жартылай түсінгенін көк банкоматқа,түсінбеген жағдайда қызыл банкоматқа апарып карточкаларын іліп кетеді. |
|
Бонустары саналып,жеңімпаз анықталады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы: 8 тапсырма 36 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сауда жасай білесің бе?
Сауда жасай білесің бе?
|
Бөлім |
II. Сауда жасай білесің бе? |
|
|
Педагогтіңаты-жөні |
Капанова Асель Сериковна |
|
|
Күні: |
26.09.2023 |
|
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны:14 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сауда жасаймын |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.6.1 тақырып бойынша бірнеше мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға беру. |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Тақырып бойынша бірнеше мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға береді. |
|
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Алып қадам» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің кіре берісіне табандар жапсырылады. Табандар екі турлі өлшемде,сөздерімен жапсырылады.1) Көңіл күйім 100%. 2)Мен әлемге ғашықпын сөздерін айта отырып,екі топқа бөлемін. |
|
Суреттер |
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут
|
Миға шабуыл Видеоматериал көрсетіледі. Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздер: айналым-оборот, кіріс-приход,шығыс-расход, табыс-доход, сапа-качество, сатылым-продажа, сауда-саттық-торговля, ұтымды-выгодное, қолма-қол-моментально, әркім-каждый, сауаттылық-грамотность 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру,синонимін табу. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздердің орысшасын айтып оқушыға доп лақтырады,оқушы қазақша баламасын айтады. |
Оқушылар видиометериалды мұқият тыңдап,тақырыпты анықтайды.
Жаңа сөздерді оқимыз, аударамыз, мұғалім айтқан жаңа сөздің аудармасын айтады. Оқушылар жаңа сөздерге синоним сөздер табады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 33 бет
сөздік слайд |
|
10 минут |
Екі топ «Венн диаграммасын» толтырады.
|
Оқушылар мәтінді оқып,тапсырманы топпен орындайды. Мәтіндердің ұқсастығы мен айырмашылығын анықтап диаграмманы толтырады. |
Дескриптор: -Мәтінді мұқият оқиды. - негізгі ақпаратты тауып,кестені толтырады. Бонус беріліп отырады. |
|
|
Сергіту сәті. 3 минут |
нейрожаттығу |
Түрлі-түсті бояумен жазылған түстерді қазақша аудармасын тауып жылдам айтып шығады. |
|
|
|
4 минут |
Мәтіналды жұмыс. Диалогтегі сұрақтар мен жауаптарын «Tarsia» әдісі яғни пирамида ойыны арқылы оқушыларға тапсырма беру. |
Диалогтегі сұрақтар мен оның жауаптарын тауып қиып, сәйкестендіріп, рөлге бөліп оқиды. |
Бонус беріліп отырады |
|
|
7 минут |
Жағдаят: оқушыларға қорапта тауар ұсынылады. |
Тауарды сатып алушылар мен сатушының арасында қызу диалог жасалуы қажет. |
Бонус беріліп отырады |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия «Банкомат» әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақты түсінгенін жасыл банкоматына,жартылай түсінгенін көк банкоматқа,түсінбеген жағдайда қызыл банкоматқа апарып карточкаларын іліп кетеді. |
|
Бонустары саналып,жеңімпаз анықталады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы: 8 тапсырма 36 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||
шағым қалдыра аласыз















