Сәулетті біздің Алматы әдебиеттік оқу

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сәулетті біздің Алматы әдебиеттік оқу

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге қосымша материал ретінде қолдануға болады
Материалдың қысқаша нұсқасы



Әдебиеттік оқу 41-сабақk


Бөлім:

Сәулет өнері

Мұғалімнің аты-жөні

Садыкова К.С.

Күні:

12.12.23

Сынып: 3- «В»

Қатысушылар саны: 29

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сәулетті біздің Алматы. Мұзайдын.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.3.1 шығарманы мәнерлеп, түсініп оқып, көркем бейнелі сөздерді таба білу

3.2.1.1түрлі дерек көздерден ақпаратты таба білу, ойын сызба түрінде көрсету

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: өлеңді мәнерлеп,қатесіз оқиды

Көптеген оқушылар: берілген тақырыпты әңгімелеп, қарасөзбен өз ойын бөлісе алады.

Кейбір оқушылар: шығармашылық тапсырманы орындап,берілген тақырыпқа сай сызба салып қорғайды

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

8 мин

Ұйым/у. Псих дайынд

-Қайырлы күн оқушыларым!

-Қайырлы күн ұстаздарым!

-Көңіл- күйлерің қандай!

-Мынандай!

Қолымызды созайық!

1,2,3 көршіңді ұста

Оң,Сол Бірге-шапалақ

Флипперс әдісі

Ұяшықта кімнің аты шықса сол жауап береді.

Өткен тақырыпқа шолу:

-Астананың қазіргі атауы қандай?

-Қай жылы Астана атанды?

-Бәйтеректің биіктігі қанша?

-Астана қай өзеннің бойында орналасқан?

-Астанаға айтар тілегің?

  1. Жаттығу жасайды.












Оқу тапсырмасы жайлы сұрақтарға жауап береді.












«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!
















Флипперс

Сабақтың ортасы

15 мин

Жаңа тақырып

ты ашу .




Жаңа сабаққа дайындық




Жаңа білім

















Сергіту сәті 2 мин






Жаңа білімді тиянақтау




















Бекіту

15 мин






1.«Мюнстенберг» әдісі

-Берілген әріптер арасынан мағыналы  сөздерді табу

Раэлщнсәулеттіпдпвдщивдпщқбіздінувдпишалматыладпшс

2. Фазл құрастыру арқылы суретпен жұмыс.

3. Видео Алматының ең көрікті ғимараттары

4.Өлеңдердің авторы- А.Асылбеков туралы түсінік беру

1) «Сәулетті біздіңАлматы»,

«Мұзайдын» өлеңдерді оқып беру.

Өлең ырғақтарына зер салып, өзің де мәнерлеп оқуға жаттық.

-1-2 оқушыға толық оқыту

- тізбекпен оқыту

-теріп оқыту

- іштей оқу

5 қадам әдісі. Жұптық жұмыс

1-тапсырма дәптермен жұмыс көркем бейнелі 5 сөз жазу


Алматы әні өлеңі






2 тапсырма.

Сұрақ –жауап

-Алматы қандай қала?

-Алматыда нелер бар?

Алматы немен қоршалған?

Тауда нелер жайқалған?

-онда нелер шырқайды? Т.б.

Кестемен жұмыс.

Топпен жұмыс

:



Топтық жұмыс.Жоба қорғау «Менің Қиялымдағы қала»

1-2 топ. Сызба салу

3-4 топ. Әңгіме құрау

5-6 топ.5 жолды өлең


Тақырыпты өздері табады




- Суреттер топтамасы туралы ой бөліседі.







- Өлеңді тыңдайды, оқиды



-өлеңді қатесіз, мәнерлеп оқиды










Әуен ырғағымен билеу





.- Жұпта тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді.


1.Алматы қаласын таулар қоршап тұр.Жайқалған бауларында бұлбұлдар ән шырқайды.Субұрқақтар қалаға көрік береді

2 .Алматы қымбатты, сымбатты қала.Оған барлығы қызығы қарайды.

Бақтары құлпырып тұрады.

3.Мұзайдын.

Алматы керемет қала.Онда айырықша дара Алатау бар.көрікті жерлері өте көп.Медеуге барсаң көнілің көтеріліп қайтасың. Мұзайдында сырғанақты тебуден құмарың қанбайды:












Дескриптор:

-Негізгі ақпаратты табады –Ақпарат бойынша сызба құрастырып ортаға салады -2балл.




«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!







Дескриптор:

Көркем бейнелі сөздерді таба алады 2балл.



«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!












Дескриптор: өлеңді қарасөзбен жаза алады

-3балл.









Жоба қорғау- 3балл

-сөйлеу барысында сөздерді, сөйлемдерді дұрыс байланыстырады

-көркем,бейнелі сөздерді қолданады;

-·өз ойын әңгіме, өлең, сызба арқылы жеткізе алады








Оқулық







Оқулық










Дәптер




видео










кесте





















Тірек сөздер сызбалар

Сабақтың соңы 5 мин

Кері байланыс

Бағалау

Үй тапсырмасы


Кері байланысты «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.


Өлеңдердің қалаған біреуін жаттау.

Сабаққа кері байланыс жасайды.

Жинаған балдарына сай алматының көрікті жерлеріне баруға билет алады.

ҚБ қойылады.

Бағалау парағы




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
25.12.2023
258
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі