Scratch бағдарламасында анимациялық ертегі құрастыру.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Scratch бағдарламасында анимациялық ертегі құрастыру.

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушыларға анимация құрастыруға
Материалдың қысқаша нұсқасы

«Бекітемін»

« ___» « ___ » 2021 жыл

Аудандық оқушылар үйінің

директоры: И.Абдибекова





Сабақтың тақырыбы: Scratch бағдарламасында анимациялық ертегі құрастыру.



Сабақтың мақсаты:

1.Білімділігі: Scratch бағдарламалау ортасында білімдерін қалыптастыру, бағдарлама жазуды үйрету, практикада қолдана білуге дағдыландыру.

2.Дамытушылығы: Тақырып бойынша алған білімдерін тапсырмаларды орындау барысында пайдалана білу, қойған мақсатына жете білуге дағдылану, өз бетінше жұмыс істеу дағдысын қалыптастыра отырып, логикалық ойлау қабілетін дамыту

3.Тәрбиелігі: Оқушылардың компьютермен жұмыс жасау сауаттылығын арттыру, компьютерде жұмыс жасау арқылы халықтық тағылымдарды сурет арқылы (қоршаған ортадағы көрген дүниесін баптауға) бейнелеуге үйрету.

Сабақтың түрі: Қорытынды тәжірибе Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту Сабақтың әдісі: көрсету, түсіндіру, жаттығулар әдісі.

Көрнекілігі: ноутбуктер, интерактивті тақта, слайд.

Пәнаралық байланыс: Ағылшын тілі, орыс тілі, математика, бейнелеу.



Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі:

А)Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу

Ә)Оқушылардың сабаққа қажетті құрал- жабдықтарын түгендеу

Б) Назарын сабаққа аудару

Психологиялық дайындық.

•         Көңіл- күйлеріңіз  қалай?

•         Сабақ бастауға дайынсыздар ма?

«Ыстық алақан» тренингі (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып лебіздерін білдіреді).


Ашық аспан болсын!

Біздің әр күніміз

Сәттілікке толсын!

Информатика пәнінен

Білмегенді білейік

Үйренейік, күлейік.
Сыйлап өткен ұстазды,
Тәрбиелі боламыз,- дей отырып жақсы көңіл күйімізбен сабағымызды бастайық.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

(Кахут ойынында сұрақтарға жауап беру (қайталау сұрақтары))

  1. Основное устройство ввода информации------Енгізу құрылғысы?

  2. "Мозг" компьютера-----Компьютердің "Миы"?

  3. Устройство вывода информации-----Ақпаратты шығару құрылғысы?

  4. Устройство хранения программ и данных ---- Ақпараттарды қайда сақтаймыз

  5. 1 Мгбайт=1025 Кбайт???

  6. Устройство для печати данных -------Шығару құрылғысы?

  7. Другое название жесткого диска-------Қатқыл дисктың басқаша қалай аталады???

ІІІ. Қорытынды тәжірибе сабағы.

Ендеше, бүгінгі сабағымыз.

Программа дегеніміз – қандай да бір программалау тілінде жазылған алгоритм, компьютерге түсінікті командалардың жиынтығы.

Программалау тілдері – жасанды тілдер.

Команда – компьютер орындауға міндетті әрекеттер.

Scratch ойын программалау ортасы

Бүгінгі біздің мақсатымыз бағдарламада жасап жатқан ертегімізді жалғастырып, аяқтау. Бағдарламада әр блоктың командаларын қойып, фондар кітапханасынан спрайт алып, фон беріп программада қадам санын енгізіп, өзгерту. Scratch ортасында блоктармен конструктор жинағандай блоктарды құрастырып программа жасап, ертегіні аяқтау.

Практикалық жұмыс (жасалынған жұмыс)

А деңгейі

«Жыл басы он екі ай» тақырыбында ертегі құру.

Scrаtch программасында «Фон» нысандарын қойып аламыз.

1. Программаны іске қосады.

2. «Жайлау, қазақ үйінің іші, түн, таң ату» фондарын қояды .

В деңгейі

«Жайлау» фонына

  1. «5 ақкөгершіннің, 1 қоянның, 1 иттің, 2 кірпінің, 6 көбелектің» нысанын қою.

  2. Ә р қайсысына код енгіземіз.



С деңгейі

Н ысандарды жүргізу, анимация жасау, бағдарлама құру, дыбыс енгізу.













1. Нысандар үшін оқиғаларға бағдарлама құрады. «Қазақ үйінің іші» фоны шығады.

2. Оқиғада атаның, әженің, қыздың, ұлдың спрайттарын құрамыз, әр қайсысына дыбыс және кодтар енгіземіз.

3. Анимациялық жоба үшін шарт құрады.


















1. «Түн» фоны шығарамыз. Ертегінің басталу дыбысын қосамыз.

2. Оқиғада жылқының, түйенің, сиырдың, қойдың, иттің, қораздың спрайттарын құрамыз, әр костюмге, әр қайсысына код енгіземіз, кезекпен кезек шығарамыз (дыбыс бойынша).

3. Оқиғада барыстың, қоянның, ұлудың, жыланның, мешіннің спрайттарын құрып, кодтар енгізіп дыбысқа қарамай шығарамыз.

3. Анимациялық жоба үшін шарт құрады.

П рактикалық жұмыс (жасалынбаған жұмыс)

1. «Түн» фоны шығарамыз. Ертегінің басталу дыбысын қосамыз.

2. Оқиғада қораздың, тышқанның спрайтын құрамыз, әр костюмге, әр қайсысына код енгіземіз, кезекпен кезек шығарамыз (дыбыс бойынша).

3. Оқиғада тауықтың, доңыздың спрайттарын құрып, кодтар енгізіп дыбысқа қарамай шығарамыз.

3. Анимациялық жоба үшін шарт құрады.





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.03.2021
754
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі