Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Сен үшін бір басымды құрбан еттім...» Романдағы Жамал бейнесі
|
Бөлім: |
«Махаббат пен абырой» |
|
Күні: 22.01.2024 |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: 35 Қатыспағандар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
8.1.3.1.көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу; 8.3.2.1.шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашыдығына баға беру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктейді,шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашыдығына баға береді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: І.Психологиялық ахуал. «Бізден үш тілек!» әдісі. Мақсаты: сыныпта жағымды ахуал туғызу, сабаққа баспалдақ қалыптастыру. |
Оқушылар әр топтан үш тілек айту арқылы көңіл күйін көтереді, бауырмалдықтарын оятады.
|
ҚБ. Ауызша бағалау: «Жарайсыңдар!» Мақсаты: оқушыларға қолдау көрсету. |
Қолдарын ұстап, көз алдарына көпірді елестету арқылы бүгінгі сабаққа болжап, жақсы тілектер айтады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
ІІ. Үй жұмысы «Маған ұнаған роман кейіпкері » эссе жазу. |
Оқушылар романнан өздеріне ұнаған кейіпкерге эссе жазып, ойларын ортаға салады, домбыраның пернесі арқылы бағалайды. |
ҚБ. «Домбыра» Дескриптор: -ұнаған кейіпкерге эссе жазады; - кейіпкерге оң баға беріп, ой пікір ортаға салады |
1-тапсырма
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. Жаңа сабақ 1.Топқа бөліну АКТ бойынша
2.«Көрсетілім» арқылы сабақтың тақырыбын болжау жасайды.
-Балалар,бүгінгі сабағымыз қандай тақырып маңайында өрбиді? Сабақтың тақырыбын ашқаннан кейін оқулықтағы сұрақтар қойылады. 3.Топқа бөлінгеннен кейін оқушылар сөзжұмбақ арқылы топтың атын шығарады.
Оқу мақсатымен таныстырады. ІҮ. ЖЖ: «Үш жолды хат» әдісі «Кейіпкерге хат» әр топ үш жолды хат жазады.
Ү.Теориялық білім. Мұғалім тура, жанама мінездеме туралы түсінік береді. Жеке, жұпта, топта таныстырады. «1+1» әдісі
ҮІ. «Ойлан, жұптас,бөліс» «Елші» әдісі «Жамал» тобы «Сөйле сурет!» ХХ ғасыр мен ХХІ ғасырдың қоғамдағы әйелдер өмірі, тағдыры Венн диаграммасы
ҮІІ. АКТ тапсырмасы
|
АКТ бойынша 4 топқа бөлінеді. Үш рет басу арқылы іске асырылады.
Оқушылар сабақтың тақырыбын болжайды. Сұрақтараға жауап береді.
Романның «Бақытсыз Жамал» деп аталу себебі туралы не айта аласыңдар? Жамалдың бақытсыздығына, ажалына кім кінәлі деп ойлайсыңдар? Неліктен Жамал мен Ғали бақытты бола алмады?
Оқушылар дәптерге күн реті мен сабақтың тақырыбын жазады. «Сен үшін бір басымды құрбан еттім...» Романдағы Жамал бейнесі
ТЖ: Сөзжұмбақтағы жасырын сөздермен топтың атын шығару: 1-топ «Жамал», 2-топ «Ғали» 3-топ «Сәрсенбай»,4 топ «Жұман» 4 топқа бөлінеді.
ЖЖ:1-оқушы «Үш жолды хат» әдісін асыру үшін 1 жолын жазады, 2- жолын қалдырады, 3 жолын жазады, 4-жолын қалдырады, 5-жолын жазады, 6-жолын қалдырады.
Оқушылар әуелі тура мінездеу мен жанама мінездеу туралы ұғыммен танысып, жеке, жұпта, топта талқылайды. Теориялық біліммен танысқаннан кейін «1+1» әдісімен бірін-бірі толықтырады. Толықтырғаннан кейін топта оқып таныстырады.
«Ғали» тобы «Жамал трагедиясы – бүкіл халықтың трагедиясы ма, әлде бір қыз баланың бас қайғысы ма?» топта толықтыру «Т» сызбасы. «Сәрсенбай» тобы Қазіргі кездегі әйелдер теңсіздігіне қарсы ұйымдардың маңыздылығы «1 дәлел 1 Болжау, 1 Пікір» «Жұман» тобы Халықаралық SOS көмек сұрау белгісі. «Төрт баған» әдісі Оқушылар мәтіндермен жұмыс жасайды. Шығарманың композициялық құрылысына мәтіндердің сәйкестігін табады.
|
ҚБ. Ауызша бағалау: «Жарайсыңдар!» деген оқушылардың жауаптарына баға беру.
ҚБ. «Ауызша» Жауап берген оқушыларды ауызша бағалау «Жарайсыңдар!» Дескриптор: -сабақтың тақырыбын болжайды; - топтың атын өздері шығарады; -бейнефильм арқылы ой қозғайды;
ҚБ. «Ауызша» Дескриптор: -Бақытсыздық, бақытты, ажал сөздерінің мағынасын ашады;
ҚБ. «Білім заряды»: «Өте жақсы», «Тамаша» Дескриптор: -сөзжұмбақтағы сұрақтардың шешімін табады; -көлденеңнен кейіпкерді анықтайды; үш жолды әңгіме құрайды; -кейіпкер туралы ой қозғайды.
ҚБ. «Лайк»: «Өте жақсы», «Тамаша» Дескриптор: - үш жолды хат жазады; - араларынан ең үздік хатты анықтайды; -топ арасында лайкпен бағалайды.
ҚБ. «Лүпіл»: «Өте жақсы», «Тамаша» Дескриптор: -теориялық білім бойынша түсінік алады; -бірін-бірі толықтырады; -топта талқылайды, пікірлерін ортаға салады;
ҚБ. «Білім заряды»: «Өте жақсы», «Тамаша» Дескриптор: -шығармадағы материалдық және рухани құндылықтар келтіреді; - заманауи тұрғыда салыстырады; - жаңашыдығына баға береді; - елші топтарға барып, түсіндіреді.
ҚБ. «Білім заряды»: «Өте жақсы», «Тамаша» Дескриптор: -мәтінді оқу арқылы шығарма мазмұндығын игереді; - шығарманың композициялық құрылысына мәтіндердің сәйкестігін табады.
|
https://flippity.net/rp.php?
Слайд Бейне фильм
«Өзін-өзі бағалау»
Оқулық, дәптер.
Оқулық, қосымша тапсырма
Оқулық 4-тапсырма 129-бет
Оқулық 3-тапсырма 129-бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Харшыга ХавалханШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз «Сен үшін бір басымды құрбан еттім...» Романдағы Жамал бейнесі " ашық сабақ
Тақырып бойынша 11 материал табылды
«Сен үшін бір басымды құрбан еттім...» Романдағы Жамал бейнесі " ашық сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
«Бақытсыз Жамал» романының оқиғасына арқак болған мәселе де осы, ескі әдет-ғұрыптың тұтқыны болған қазақ қызының тағдыры. Сүйгеніне қосылып, бақытты өмір сүруді армандаған бойжеткеннің трагедиялық жолы.
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар Сабақтың тақырыбы: «Сен үшін бір басымды құрбан еттім...» Романдағы Жамал бейнесі
Сабақтың барысы:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














