Материалдар / Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор

Материал туралы қысқаша түсінік
5.3.1.2 шеңбер, дөңгелек және олардың элементтері (центр, радиус, диаметр) ұғымдарын меңгеру; 5.3.1.3 циркульдің көмегімен шеңберді салу; 5.3.1.6 дөңгелек сектор ұғымын меңгеру; Барлық оқушылар: Шеңбер және дөңгелектің элементтерін білу, шеңбер мен дөңгелекті ажырата алу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Желтоқсан 2021
999
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспарлардың тарауы: 5.4C Диаграмма

Пән мұғалімі: Бақытханқызы Б


Күні: 30.04.2021ж

Сынып: 5б


Қатысқандар:___ Қатыспағандар:___

Сабақтың тақырыбы:

Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

5.3.1.2 шеңбер, дөңгелек және олардың элементтері (центр, радиус, диаметр) ұғымдарын меңгеру;

5.3.1.3 циркульдің көмегімен шеңберді салу;

5.3.1.6 дөңгелек сектор ұғымын меңгеру;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Шеңбер және дөңгелектің элементтерін білу, шеңбер мен дөңгелекті ажырата алу.

Оқушылардың басым бөлігі: циркульдің көмегімен шеңберді салу, дөңгелек сектор ұғымын түсінеді

Кейбір оқушылар: күнделікті өмірден шеңбер, дөңгелек, секторға мысал келтіре алу.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Қолдану, талдау

Бағалау критерийі

Шеңбер және дөңгелектің элементтерін біледі, шеңбер мен дөңгелекті ажырата алады.

Циркульдің көмегімен шеңберді салады, дөңгелек сектор ұғымын түсінеді

Күнделікті өмірден шеңбер, дөңгелек, секторға мысал келтіре алады.

Тілдік мақсаттар

Оқылым: Центр, диамтр, радиус, ұзындық, пи терминдерін дұрыс оқу, және қолдана білу.

Құндылықтарға баулу

үздіксіз білім алу.

Пәнаралық байланыс

Геометрия. технология

Сабақ жоспары

Бекітемін :-------------------


Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының і сәрекеті

бағалау


Дерек көздер,

ресурстар


Сабақтың басы


(3минут)



(10мин)




(8мин)


















(15мин)

Оқушыларды түгендеу, амандасу.Психологиялық

ахуал тудыру , ынтымақтастық атмосферасын құру.



«Төңкерілген сынып» әдісі арқылы оқушылырға берген үй тапсрымасын қарау. Интерактивті тақтада



«Ойлан тап» әдіс бойынша 1257-1258 тапсырмаларды орындау.

1257.

Шарты: R=11см, D-?

Шешуі: D=2R = 2 11=22см.

Дескриптор

Шеңбердің диаметрін табады

Айдың радиусын табады

1258.

Шарты: R=3м, D-?

Шешуі: D=2R = 2 3=6м.


Дескриптор

Радиусын табады

Диамтрін табады




Саралау тапсырмасы

Ағалы – інілі Қасым мен Қайрат 11 және 6 жаста. Олар ата- анасымен спорт мастер ден веласипет сатып алмақшы. Сатушы оларға төмендегі ақпаратты ұсынды. Әр қайсысы өз жастарына лайықты веласипетті таңдады.Үйге қайтар жолда аналары бір пицца сатып алды. Үйге келіп пиццаны теңдей 8 ге бөлді.


түрі

Диаметр (дюйм)

1дюйм = 2.54см

жасы

1

3 жасқа дейінгі балалар

D

1-3

2

3-7 аралығындағы балалар

D = 12

12дюйм 30см

3-4


D = 16

16 дюйм 42см

4-6



3








7-12 жас аралығындағы балалар

D = 20

20дюйм 52см


7-9


D = 24

24дюйм 62см

9-13



1 тапсрыма. Қасым алған веласипет дөңгелегінің радиусы қанша см?


2 тапсрыма. Қайраттың алған валасипетінің дөңгелегі бір айналым жасағанда қанша арақашықтыққа барады?


3 тапсрыма . 8 ге теңдей бөлінген пиццаның әр бөлігінің градустық өлшемі қанша болады?


  1. Шарты: D = 62см

R- ?

Шешуі: R = D/2 = 62/2 =31см


  1. Шарты: D =42см

C -?

Шешуі: C = = 3.14*42 =131.88см


  1. Шарты : толық бұрышты пицца 8 ге теңдей бөлінгін

Табу керек: Бір бөлігінің градустық өлшемі?

Шешуі: 360 ͦ /8 =45 ͦ






Оқушылар мұғаліммен және сыныптастарымен амандасып, сабаққа белсенділіктерін білдіреді


Тақтадағы үй жұмыстарына қарайды



Сұрақтарға жауап береді

Тапсырымаларды алгоритімге сай орындайды

















Білім алушылар кестедегі мәліметті пайдалана отырып, тапсрыманы дәптерге орындайды.










ҚБ «Басбармақ»әдісі



ҚБ

Тақтадағы жұмыспен өзін-өзі бағалайды
















ҚБ тақтадағы дұрыс жауаппен өзін – өзі бағалайды











Математика 5 сынып оқулығы, 2 бөлім, 159 бет
















Пиза тапсрымасы

Сабақтың соңы

(5 минут)

Рефлексия

  1. Сабақтың тақырыбы қандай?

  2. Сабақтың мақсаты қандай?

  3. Бүгінгі сабақта не үйрендің?

  4. Келесі сабақта нені ескеру керек?

  5. Сыныптастарыңды қалай бағалайсы?

  6. Өзіңді қалай бағалайсың?




Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушылыарға қандай тапсырмалар бересіз? Әр тапсрымада оқушыға арнайы сұрақтар қою арқылы , оқушыны қадағалап , бағыт бағдар беремін. Басқаша қалай айтуға болады?сенің өз ойың қандай деген арнайы сұрақтар қою арқылы оқушы ойының шексіздігін бағалаймын, қадағалаймын.

Рефлексия

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайыма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарымда қандай түзетулер енгіздім және неліктен?






Пәнаралық байланыс .

Қауіпсіздік және еңбек ережелері.

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс











Абай ауылындағы №2 орта мектепКММ





Ашық сабақ


Сабақтың тақырыбы: «Шеңбер, дөңгелек, дөңгелек сектр»

Пән мұғалімі: Бақытханқызы Батигүл

Сынып: 5 «Б»
















2020-2021 оқу жылы

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!