«Бекітемін»
«№5 Мақтаарал МГ»
директоры_______Дошманов. Д. А
«Lesson Study» -дің проблемалық сұрағы: Математика сабағында өлшеу құралдарын қолдану дағдысын қалай қалыптастыруға болады?
Топ мүшелері:
Ахетова Р.Ш «№5 Мақтаарал МГ»
Амантай.Д «№5 Мақтаарал МГ»
Мусаева.Д «№5 Мақтаарал МГ»
Хожаева.Ж «№5 Мақтаарал МГ»
|
Бөлім: |
Бұрыштар. Көпбұрыштар. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахетова Раушан Шакировна |
|
Күні: |
21.04.2023ж |
|
Сыныбы: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: 18 Қатыспағандар саны: - |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.3.1.2 шеңбер, дөңгелек және олардың элементтері (центр, радиус, диаметр) ұғымдарын меңгеру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Шеңбер , дөңгелек және олардың элементтері (центр, радиус, диаметр, доға) ұғымдарын меңгереді. Радиус және диаметр арасындағы қатынасты біледі, қатынасты пайдаланып радиусты (диаметрді) есептейді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушы-лықты ояту. 5 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Шаттық шеңберде бүгінгі күнге сәттілік тілеп, «Тақтаны тазала» әдісі арқылы топқа топтасып отырады. Топ атаулары: I-«Шеңбер» II-«Дөңгелек» III- «Толық бұрыш» |
Оқушылар шаттық шеңбер бойында тұрады,өздері таңдаған сандар арқылы топтарға бөлінеді. |
|
Сандар жазылған үлестірмелі қағаздар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын пысықтау 5 мин |
(Ұ) «Random» әдісі арқылы Үй тапсырмасын тексеру арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында бұрыштардың түрлерін ажырата білу. Сұрақтар:
|
1. Оқушылар сұрақтарды таңдау арқылы жауап береді.
|
Дескриптор: 1. Оқушылар сұрақтарға дұрыс жауап береді Жалпы- 1балл |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин. |
Жаңа сабақ. Видео материал көру
Есептер шығару. Оқулықпен жұмыс. №1255. 8.6-суреттегі нүктелердің қайсысы: А) шеңбердің бойында; Ә) дөңгелекте; Б) дөңгелектің сыртында жатыр? «Торт тілігі» әдісі Жеке жұмыс. №1257 1.Шеңбердің радиусы 11 см.Шеңбердің диаметрін табыңдар. 2.Айдың диаметрі 3476 км. Айдың радиусын табыңдар. 3. Шеңбердің радиусы 10 см.Шеңбердің диаметрін табыңдар. 4.Күннің диаметрі 696 000 км. Күннің радиусын табыңдар. 5.Шеңбердің радиусы 14 см.Шеңбердің диаметрін табыңдар. 6.Жердің диаметрі 12 700 км. Жердің радиусын табыңдар.
Топтық
жұмыс. Ұлттық валютаны енгізуге 15 жылдыққа арналған салмағы номиналы 50 000 теңге алтын монетасының массасы — 1000 грамм, диаметрі — 100 мм. Монетаның радиусы нешеге тең? Жұптық жұмыс. №1263. 8.7-суретте центрі А нүктесі болатын бірінші дөңгелек және центрі В нүктесі болатын екінші дөңгелек кескінделген. Берілген нүктелердің қайсысы:
Сергіту сәті: « Тез отырамыз» әдісі Оқушылар видео роликтегі қимылдарды қайталау керек. |
Шағын видео материал көреді. Оқушылар шеңбер туралы мәліметтермен танысады.
Оқушылар ауызша жауап береді.
Оқушылар жеке тапсырмаларды орындайды.
Оқушылар жауабын анықтап,түсіндіріп береді
Оқушылар жұптық тапсырмаларды орындайды. Оқушылар видео роликтегі қимылдарды қайталайды. |
Дескриптор: 1. Шеңбер бойындағы 2. дөңгелектегі 3.дөңгелектің сыртындағы нүктелерді дұрыс анықтайды.
Дескриптор: 1. Шеңбердің диаметрін дұрыс анықтайды. 2. Айдың, күннің,жердің радиусын дұрыс анықтайды. Жалпы - 2 балл.
Дескриптор: 1. Монетаның радиусын дұрыс анықтайды. Жалпы - 1 балл.
Дескриптор: 1.Бірінші дөңгелекке де,екінші дөңгелекке де тиісті нүктелерді анықтайды 2.Бірінші дөңгелекке ғана тиісті нүктелерді анықтайды 3.Екінші дөңгелекке ғана нүктелерді анықтайды; Жалпы - 3 балл. |
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл Жұмыс дәптерлері. Оқулық Оқулық , слайд
Үлестірмелі қағаздар Оқулық , слайд
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Ахетова Раушан ШакировнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор
Тақырып бойынша 27 материал табылды
Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек секторМатериал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ үлгісі ашық сабаққа ауқымды жазылған.
Материалдың қысқаша нұсқасы «Бекітемін» «№5 Мақтаарал МГ» директоры_______Дошманов. Д. А
«Lesson Study» -дің проблемалық сұрағы: Математика сабағында өлшеу құралдарын қолдану дағдысын қалай қалыптастыруға болады?
Топ мүшелері: Ахетова Р.Ш «№5 Мақтаарал МГ» Амантай.Д «№5 Мақтаарал МГ» Мусаева.Д «№5 Мақтаарал МГ» Хожаева.Ж «№5 Мақтаарал МГ»
Сабақтың барысы
|



















