|
Пәні: |
жаратылыстану |
||||
|
Ортақ тақырып |
Жануарлар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Чукуева Лаззат Толегеновна |
||||
|
Күні: |
15.10.24 |
||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сенің өлкеңде қандай жануарлар бар? Қандай жануарлар жойылып бара жатыр? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.2.1 өз өлкесіндегі жануарларды жіктеу; 4.2.2.7 жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз өлкесіндегі жануарларды жіктейді |
Білу, түсіну |
|||
|
Жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіреді |
Қолдану |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын құру «Иә, солай» әні «Семантикалық карта» ОДД:білу «Миға шабуыл» тәсілі Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Ән айтады Өткен тақырыптар бойынша карта толтырады Ойын арқылы жануарларды анықтап қандай топқа жататынын айтады. |
«Асықпен бағалау» Оқушылар бірін-бірі бағалау 1 балл |
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
«Зертте» тәсілі (тоты құс, түлкі, тасбақа) Бағалау критерийі: Жануарларды жеке топтарға жіктейді ОДД:білу, түсіну Бейнежазба көрсетеді, таныстырылым арқылы түсіндірме жасайды. «Ойлан, жұптас» тәсілі Қандай жануарды сақтап қалар едім? Бағалау критерийі: Сирек кездесетін жануарға мысал келтіріп, пікір білдіреді ОДД: қолдану ЕҚБ : өз өлкесіндегі жануарлар туралы мәлімет |
Тапсырманы топпен орындайды Жұппен тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: Үй жануары немесе жабайы жануар екендігін жазады-1б Омыртқалы немесе омыртқасыз екендігін жазады-1б Қандай жануар түрін жататындығын жазады-2 б Тіршілік ортасын жазады-1 б Дескриптор: Сирек кездесетін жануар суретін салады-1 балл Жануарды сипаттайды-1 балл Жойылу себебін анықтайды -1 балл Сирек кездесетін жануар суретін салады-1 балл Жойылудан қалай сақтауға болатынындығына пікір айтады-1б |
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы:38-41 бет оқу, модель жасау Рефлексия: «Табыс баспалдағы» Бағалау |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сенің Сенің өлкеңде қандай жануарлар бар? Қандай жануарлар жойылып бара жатыр?
|
Пәні: |
жаратылыстану |
||||
|
Ортақ тақырып |
Жануарлар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Чукуева Лаззат Толегеновна |
||||
|
Күні: |
15.10.24 |
||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сенің өлкеңде қандай жануарлар бар? Қандай жануарлар жойылып бара жатыр? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.2.1 өз өлкесіндегі жануарларды жіктеу; 4.2.2.7 жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз өлкесіндегі жануарларды жіктейді |
Білу, түсіну |
|||
|
Жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіреді |
Қолдану |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын құру «Иә, солай» әні «Семантикалық карта» ОДД:білу «Миға шабуыл» тәсілі Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Ән айтады Өткен тақырыптар бойынша карта толтырады Ойын арқылы жануарларды анықтап қандай топқа жататынын айтады. |
«Асықпен бағалау» Оқушылар бірін-бірі бағалау 1 балл |
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
«Зертте» тәсілі (тоты құс, түлкі, тасбақа) Бағалау критерийі: Жануарларды жеке топтарға жіктейді ОДД:білу, түсіну Бейнежазба көрсетеді, таныстырылым арқылы түсіндірме жасайды. «Ойлан, жұптас» тәсілі Қандай жануарды сақтап қалар едім? Бағалау критерийі: Сирек кездесетін жануарға мысал келтіріп, пікір білдіреді ОДД: қолдану ЕҚБ : өз өлкесіндегі жануарлар туралы мәлімет |
Тапсырманы топпен орындайды Жұппен тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: Үй жануары немесе жабайы жануар екендігін жазады-1б Омыртқалы немесе омыртқасыз екендігін жазады-1б Қандай жануар түрін жататындығын жазады-2 б Тіршілік ортасын жазады-1 б Дескриптор: Сирек кездесетін жануар суретін салады-1 балл Жануарды сипаттайды-1 балл Жойылу себебін анықтайды -1 балл Сирек кездесетін жануар суретін салады-1 балл Жойылудан қалай сақтауға болатынындығына пікір айтады-1б |
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы:38-41 бет оқу, модель жасау Рефлексия: «Табыс баспалдағы» Бағалау |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


