|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№79 сабақ. Септік жалғауының емлесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 4.4.2.3*зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша шешім қабылдауды, септік жалғауының қалай жазылатынын меңгеру. |
|||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 20 минут Сергіту сәті 5 минут Қорытындыла 5 минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық Психологиялы ахуалды қалыптастыру
Өткенді пысықтау Саралау әдісі Зат есімнің септелу деген не? Зат есімде неше септік бар? Көмектес септігі қандай сұраққа жауап береді? Қандай жалғаулары бар? 73-жаттығу Балалардың әрекеті дұрыс емес. Мен олардың орнында болсам, қарбыздың қабықтарын суға лақтырмай малға берер ем( қоқыс жәшігіне тастар ем) Жаңа тақырып ФС-тапсырмасы «Миға шабуыл» әдісі Балалар мәтінді тыңдайды 74-жаттығу Топтық жұмыс
ЕҚБ-тапсырма Көмектес септігіндегі доптарды торға түсір 75-жаттығу «Ойлан,салыстыр» әдісі Жұмбақты оқып, жатқа айт, шешуін тап. Ж.с. Екі ішек бар далада, Т.с. б.с. Ауылды жалғар қалаға, Т.с. б.с. Қаланы жалғар ауылға. К.с. Екі ішекпен зулайды ел Ж.с. ж.с. Жауында да, дауылда. Видео платформа 76-жаттығу Дәптермен жұмыс Жіпті байлау, жіппен байлау; Гүлнұрға бару, Гүлнұрмен бару. Қолды жуу, қолмен жуу. Әнді айту, әнмен айту. 77- жаттығу Жұптық жұмыс 1-топ «Айфон» әдісі Ел жасымен көрікті Т Өз ойларынан Гүл- жердің көркі Батыр-елдің көркі ЕБҚ-тапсырма Таратпа қағаздар 78-жаттығу Жұптық жұмыс 2-топ Өз Отаным-маған Күн! Мен басқаны ұқпаймын. Әкем менен анамның Айтқанынан шықпаймын! 80-жаттығу Шығармашылық жұмыс Ағашты кеспе Гүлді жұлма Суды былғама Қоқыс тастама Көгалды баспа Құстардың ұясын бұзба Қорытындыла. Ойыңды айт Септік жалғауының емлесі дегенде нені түсіндің? Үй тапсырмасы 79-жаттығу Табиғатты адамнан бөліп қарауға болмайды. Суға қоқыс тастама. Құстардың ұясын бұзба. Бұл оқиғаны журналдан оқыдым. Кері байланыс орнату мақсатында сұрақ -Мен не білдім? Бір сөйлемнен тұратын ойларын қорытып айтады.
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын оқып береді Сұрақтар құрастырады Жаңа тақырып ФС-тапсырмасы «Миға шабуыл» әдісі Балалар мәтінді тыңдайды Жұмбақты шешіп, сөздердің қай септікте тұрғанын жазады Зат есімдерді септікке қойып жазады Мәтел тақтада көркем етіп жазулы тұрады, оқушылар оқып, жатқа жазады. Әркім ойынан бір мақал қосып жазады. Өлеңді толықтырып жазады Септік жалғауларын жалғап жазады Септік жалғаулары жазылған плакат Қорытындыла. Ойыңды айт Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтау,мадақтау ҚБ: «Үш шапалақ»
ҚБ: «Домбыра»әдісі Дескриптор: Сұрақтар құрастыра алады-1Б Мәтіннің мазмұнын түсінеді-1Б
ҚБ: «Домбыра»әдісі Дескриптор: Зат есімдердің қай септікте тұрғанын айтады-1Б Септік жалғауларын біледі-1Б
Дескриптор: Берілген зат есімдерді екі түрлі септікке қояды-1Б Көркем жазуға машықтанады. -1Б Дескриптор: Мәтелді жатқа жазады, Өз ойынан мәтел қоса алады-1Б ҚБ: «Домбыра»әдісі
Дескриптор: Өлеңдегі тиісті сөздерді қояды-1Б Отан туралы өз көзқарасын айтады-1Б ҚБ: «домбыра»әдісі Дескриптор: Көп нүктенің орнына септік жалғауын қояды, Сөйлемдерді көркем жазады-1Б
«Бес бармақ» әдісі |
Оқулық
Суреттер Табиғат туралы буклет
Септік жалғаулары жазылған плакат Суреттер Септік жалғаулары жазылған плакат
Септік жалғаулары жазылған плакат Платформалар
Септік жалғаулары жазылған плакат Кері байланыс парағы «Бес бармақ» әдісі |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Септік жалғауының емлесі
Септік жалғауының емлесі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№79 сабақ. Септік жалғауының емлесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 4.4.2.3*зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша шешім қабылдауды, септік жалғауының қалай жазылатынын меңгеру. |
|||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 20 минут Сергіту сәті 5 минут Қорытындыла 5 минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық Психологиялы ахуалды қалыптастыру
Өткенді пысықтау Саралау әдісі Зат есімнің септелу деген не? Зат есімде неше септік бар? Көмектес септігі қандай сұраққа жауап береді? Қандай жалғаулары бар? 73-жаттығу Балалардың әрекеті дұрыс емес. Мен олардың орнында болсам, қарбыздың қабықтарын суға лақтырмай малға берер ем( қоқыс жәшігіне тастар ем) Жаңа тақырып ФС-тапсырмасы «Миға шабуыл» әдісі Балалар мәтінді тыңдайды 74-жаттығу Топтық жұмыс
ЕҚБ-тапсырма Көмектес септігіндегі доптарды торға түсір 75-жаттығу «Ойлан,салыстыр» әдісі Жұмбақты оқып, жатқа айт, шешуін тап. Ж.с. Екі ішек бар далада, Т.с. б.с. Ауылды жалғар қалаға, Т.с. б.с. Қаланы жалғар ауылға. К.с. Екі ішекпен зулайды ел Ж.с. ж.с. Жауында да, дауылда. Видео платформа 76-жаттығу Дәптермен жұмыс Жіпті байлау, жіппен байлау; Гүлнұрға бару, Гүлнұрмен бару. Қолды жуу, қолмен жуу. Әнді айту, әнмен айту. 77- жаттығу Жұптық жұмыс 1-топ «Айфон» әдісі Ел жасымен көрікті Т Өз ойларынан Гүл- жердің көркі Батыр-елдің көркі ЕБҚ-тапсырма Таратпа қағаздар 78-жаттығу Жұптық жұмыс 2-топ Өз Отаным-маған Күн! Мен басқаны ұқпаймын. Әкем менен анамның Айтқанынан шықпаймын! 80-жаттығу Шығармашылық жұмыс Ағашты кеспе Гүлді жұлма Суды былғама Қоқыс тастама Көгалды баспа Құстардың ұясын бұзба Қорытындыла. Ойыңды айт Септік жалғауының емлесі дегенде нені түсіндің? Үй тапсырмасы 79-жаттығу Табиғатты адамнан бөліп қарауға болмайды. Суға қоқыс тастама. Құстардың ұясын бұзба. Бұл оқиғаны журналдан оқыдым. Кері байланыс орнату мақсатында сұрақ -Мен не білдім? Бір сөйлемнен тұратын ойларын қорытып айтады.
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын оқып береді Сұрақтар құрастырады Жаңа тақырып ФС-тапсырмасы «Миға шабуыл» әдісі Балалар мәтінді тыңдайды Жұмбақты шешіп, сөздердің қай септікте тұрғанын жазады Зат есімдерді септікке қойып жазады Мәтел тақтада көркем етіп жазулы тұрады, оқушылар оқып, жатқа жазады. Әркім ойынан бір мақал қосып жазады. Өлеңді толықтырып жазады Септік жалғауларын жалғап жазады Септік жалғаулары жазылған плакат Қорытындыла. Ойыңды айт Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтау,мадақтау ҚБ: «Үш шапалақ»
ҚБ: «Домбыра»әдісі Дескриптор: Сұрақтар құрастыра алады-1Б Мәтіннің мазмұнын түсінеді-1Б
ҚБ: «Домбыра»әдісі Дескриптор: Зат есімдердің қай септікте тұрғанын айтады-1Б Септік жалғауларын біледі-1Б
Дескриптор: Берілген зат есімдерді екі түрлі септікке қояды-1Б Көркем жазуға машықтанады. -1Б Дескриптор: Мәтелді жатқа жазады, Өз ойынан мәтел қоса алады-1Б ҚБ: «Домбыра»әдісі
Дескриптор: Өлеңдегі тиісті сөздерді қояды-1Б Отан туралы өз көзқарасын айтады-1Б ҚБ: «домбыра»әдісі Дескриптор: Көп нүктенің орнына септік жалғауын қояды, Сөйлемдерді көркем жазады-1Б
«Бес бармақ» әдісі |
Оқулық
Суреттер Табиғат туралы буклет
Септік жалғаулары жазылған плакат Суреттер Септік жалғаулары жазылған плакат
Септік жалғаулары жазылған плакат Платформалар
Септік жалғаулары жазылған плакат Кері байланыс парағы «Бес бармақ» әдісі |
||
шағым қалдыра аласыз



















