|
Қысқа мерзімді жоспар №1 |
|||||
|
Пән: |
Шешен шиырлар |
||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Абубакирова Т.М. |
||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шешендік өнер |
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Аялы алақан» тренингі. Оқушылар шеңберге тұрады. Оқушы көршісінің қолынан ұстап, жолға шыққанда жолаушыға сәттілік тілейді. Барлық оқушылар осы ретте жалғастырады. |
ҚБ.«Бас бармақ» |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы
|
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сұрақ-жауап
Топтық жұмыс 4 оқушыдан 3 топқа біріктірту Мәтінді оқыңыз, мазмұнын айтып беріңіз. Топтық жұмыс
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңіз. Жұптық жұмыс
1. Шешендік өнердің кезеңдерін атаңыз. 2. Шешендік нақылдар мен толғауларға анықтама беріңіз. 3. «Риторика» сөзіне анықтама беріңіз.
Жеке жұмыс Сағат тілі бойынша сұрақтарға жауап береді.
Топтық жұмыс 1.Шешендік өнердің кезеңдері мен сол кезеңде өмір сүрген тұлғалар бойынша кестені толтырыңыз
Топтық жұмыс Берілген ақпаратты пайдаланып, жұпта, топта талдап, «Шешендік сөздер» сөзіне кластер құрастырыңыздар. Жұптық жұмыс 7- тапсырма 1. Парталасыңызбен тақырып бойынша оңай, қиын сұрақтар ды пайдалана отыр ып, диалог құраңыз дар. Топтық жұмыс 8- тапсырма 2. Мәтін мазмұнына орай жоспар құрыңдар. Жеке жұмыс «ПОПС» формуласын толтырыңыз. Рефлексия. «БББ» кестесін толтырады |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді 1) Шешендік өнер деген не? 2) Риторика деген не? 3) Қазақтың шешендік өнерін кімнің есімдерімен байланыстыруға болады? Берілген мәтінді үшке бөліп, әр топ өз бөлігін оқиды. Негізгі ақпаратқа назар аударып, оқыған үзіндінің қысқаша мазмұнын айтады. 1.Қазақтың шешендік тапқырлық, нақыл сөздерін алғаш жинап жариялаушы ғалым кім ? 2.Қазақта“ Түгел сөздің түбі бір, түп атасы Майқы би” деуінің сыры неде ? 3.Би деп кімдерді айтамыз? 1. Шешендік өнердің кезеңдерін атайды 2. Шешендік нақылдар мен толғауларға анықтама береді. 3. «Риторика» сөзіне анықтама береді. Әр оқушы бір сұрақтан жауап береді, топта сағат тілі бойынша жауабын айтады. 1.Неліктен шешендік өнерді ғылыми тілде “риторика” дейді? 2. Шешендік өнер дегеніміз не және қай кезеңде қалыптасты ? 3.Шешенге қандай талаптар қойылады? 4.Шешендіктің отаны қай елдер? Оқушылар топпен кезеңдер бойынша тұлғаларды анықтап, кестені толтыру.
О Жұпта оңай және қиын сұрақтарды пайдаланып, диалогке түседі. Топта мәтін бойынша жоспар құрады. «ПОПС» формуласын толтырады 1-сөйлем Менің ойымша... 2-сөйлем Себебі мен оны былай түсіндіремін... 3-сөйлем Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын... 4-сөйлем Осыған байланысты мен мынандай қорытындыға келдім...
|
«Смайликтер» Дескриптор -мәтінді оқиды -мағынасын түсінеді -негізгі ақпаратты баяндап береді Дескриптор -Сұрақтарға жауап береді Дескриптор -кезеңдерді ататйды - нақылдар мен толғауларға анықтама береді -«Риторика» сөзіне анықтама береді Дескриптор -сұрақтарға жауап беріп Дескриптор -кезеңдер бойынша тұлғаларды анықтайды - кестені толтырады Дескриптор -ақпаратты талдайды -кластерді толтырады Дескриптор -қиын сұрақтарды құрады -оңай сұрақ тарды құрады -диалогке түседі Дескриптор -жоспар құрады Дескриптор -ойын білдіреді -ойын түсіндіреді -фактілермен дәлелдейді -қорытынды жасайды |
слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд Кесте Оқулық Слайд Кесте |
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? «ПОПС формуласы» топтық, жеке, жұптық жұмыстар, кластер әдісі, «БББ» әдістер |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. «Бас бармақ», «Смайликтер», Қалыптастырушы бағалаулар қолданамын |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||
|
Қысқа мерзімді жоспар №2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: |
«Шешендік шиырлар» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Абубакиорва Т.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ шешендік өнерінің ерекшелігі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Аялы алақан» тренингі Оқушылар шеңберге тұрады. Оқушы көршісінің қолынан ұстап, жолға шыққанда жолаушыға сәттілік тілейді. Барлық оқушылар осы ретте жалғастырады. |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Абубакирова Тогжан МанарбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз "Шешендік шиырлар" 7-сыныпқа арналған бағдарламаның күнделікті сабақ жоспары
Тақырып бойынша 11 материал табылды
"Шешендік шиырлар" 7-сыныпқа арналған бағдарламаның күнделікті сабақ жоспарыМатериал туралы қысқаша түсінік
"Шешендік шиырлар" 7-сыныпқа арналған бағдарламаның күнделікті сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


қушылар
берілген ақпаратты бір-бірлерімен талдай отырып, кластерді
толтырады.













