|
|
|
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Парасат пайымы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 ЖМБ |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Шетте жүрген бауырларға» өлеңіндегі кейіпкерлер әлемі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлең мазмұны бойынша лирикалық кейіпкердің бейнесін ашады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Тәуелсіздік және отаншылдық. Азаматтық, адамгершілік, патриоттық тәрбие беру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеу, кезекшіні тыңдау. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. «Мен саған сенемін!» Қызығушылықты ояу. Назарларын сабаққа аудару. Санамақ әдісі бойынша 4топқа бөлу. «Шетте жүрген бауырластарға» өлеңі таратылады; «Ми шабуылы» әдісі. - Сөйлеп тұрған кім? -Өлеңнің тақырыбы мен идеясын не? -Бүгінгі күнде елге қайта оралған қандастардың жай-күйі қалай? -Оларға қаншалықты жағдай жасалған? Сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
«Мен саған сенемін!» деген сөзден бастап, жағымды ахуал туғызады. Санамақ әдісі бойынша 4топқа бөлінеді. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ. «Ауызша Мадақтау» - Жарайсың!
-Керемет
шешім! -Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! -Өзін-өзі бағалау |
http://bilim-all.kz/olen/2854--SHette-zhurgen-bauyrlastarga |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут
10 минут 15 минут |
1-тапсырма. Топтық жұмыс. Концептуалдық кесте:
2-тапсырма. Зерттеңіз. Жұптық жұмыс. Кейіпкер қандай адам? Жауабыңызды тезистер мен дәлелдер арқылы жеткізіңіз. Ол үшін «1 тезис, 3 дәлел» кестесін толтырыңыз.
3-тапсырма.Жеке жұмыс. РАФТ кестесін толтырады.
|
«Концептуалдық кесте» арқылы кейіпкерлерге талдау жасайды. «1 тезис, 3 дәлел» кестесін толтырып, тезис жазады, дәлел келтіреді.«РАФТ кестесін» толтырады. |
Дескрипторлар: Кейіпкердің өмірге деген қызығушылығы мен бойындағы қасиетін жазады; Кейіпкерге баға береді. Дескрипторлар: -Кейіпкер бойындағы қасиеттерді анықтайды; -нақты 3 дәлелдер келтіреді. Дескриптор: -Тақырыпты ашады; -ішкі сезімін көрсете алады; -образға енеді; -аудиторияны өзіне қарата алады.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Сезімнен туған ойлар» стратегиясы 1 –қадам: 1 оқушы тақтаға шығып, сабақ туралы пікірін айтады, бұл пікірді, рефлексияны, ауызша емес, тақтада сурет салып, яғни суреттің бір шағын бөлшегін ғана бейнелейді. 2 – қадам: Басқа оқушылар кезек - кезек шығып, осы суретті жалғастыруы тиіс. 3 – қадам: Нәтижесінде қандай сурет салынғанын, осы суретке сәйкес қандай ой қорыту пайда болғанын алғашқы оқушының бастапқы пікірмен салыстырыңыз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Шетте жүрген бауырларға" өлеңі
"Шетте жүрген бауырларға" өлеңі
|
|
|
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Парасат пайымы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 ЖМБ |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Шетте жүрген бауырларға» өлеңіндегі кейіпкерлер әлемі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлең мазмұны бойынша лирикалық кейіпкердің бейнесін ашады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Тәуелсіздік және отаншылдық. Азаматтық, адамгершілік, патриоттық тәрбие беру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеу, кезекшіні тыңдау. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. «Мен саған сенемін!» Қызығушылықты ояу. Назарларын сабаққа аудару. Санамақ әдісі бойынша 4топқа бөлу. «Шетте жүрген бауырластарға» өлеңі таратылады; «Ми шабуылы» әдісі. - Сөйлеп тұрған кім? -Өлеңнің тақырыбы мен идеясын не? -Бүгінгі күнде елге қайта оралған қандастардың жай-күйі қалай? -Оларға қаншалықты жағдай жасалған? Сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
«Мен саған сенемін!» деген сөзден бастап, жағымды ахуал туғызады. Санамақ әдісі бойынша 4топқа бөлінеді. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ. «Ауызша Мадақтау» - Жарайсың!
-Керемет
шешім! -Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! -Өзін-өзі бағалау |
http://bilim-all.kz/olen/2854--SHette-zhurgen-bauyrlastarga |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут
10 минут 15 минут |
1-тапсырма. Топтық жұмыс. Концептуалдық кесте:
2-тапсырма. Зерттеңіз. Жұптық жұмыс. Кейіпкер қандай адам? Жауабыңызды тезистер мен дәлелдер арқылы жеткізіңіз. Ол үшін «1 тезис, 3 дәлел» кестесін толтырыңыз.
3-тапсырма.Жеке жұмыс. РАФТ кестесін толтырады.
|
«Концептуалдық кесте» арқылы кейіпкерлерге талдау жасайды. «1 тезис, 3 дәлел» кестесін толтырып, тезис жазады, дәлел келтіреді.«РАФТ кестесін» толтырады. |
Дескрипторлар: Кейіпкердің өмірге деген қызығушылығы мен бойындағы қасиетін жазады; Кейіпкерге баға береді. Дескрипторлар: -Кейіпкер бойындағы қасиеттерді анықтайды; -нақты 3 дәлелдер келтіреді. Дескриптор: -Тақырыпты ашады; -ішкі сезімін көрсете алады; -образға енеді; -аудиторияны өзіне қарата алады.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Сезімнен туған ойлар» стратегиясы 1 –қадам: 1 оқушы тақтаға шығып, сабақ туралы пікірін айтады, бұл пікірді, рефлексияны, ауызша емес, тақтада сурет салып, яғни суреттің бір шағын бөлшегін ғана бейнелейді. 2 – қадам: Басқа оқушылар кезек - кезек шығып, осы суретті жалғастыруы тиіс. 3 – қадам: Нәтижесінде қандай сурет салынғанын, осы суретке сәйкес қандай ой қорыту пайда болғанын алғашқы оқушының бастапқы пікірмен салыстырыңыз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













