|
Бөлім: Қазақтың Қанышы |
Сынып: 10 |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сібір шамшырағында |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау;
|
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесінің кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау, жинақтау. |
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминология: Ойын жүйелі жеткізуге, кез келген тақырыпқа сұхбатқа түсуге дағдыландыру. |
|||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі |
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Жағымды психологиялық ахуал. Шаттық шеңбер «Өзіңізге тілегенді, өзгеге де тілеңіз» ойыны бойынша ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Әр оқушыға ішінен ең жақсы тілек тілеу тапсырылады. Содан кейін қарама-қарсы тұрып, жұптасып, бір-бірінің қолын алып, өзіне тілеген тілегін бір-біріне айтады. Қызығушылықты ояту кезеңі «Блум таксономиясы» бойынша сұрақтар мен тапсырмалар.
Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. |
Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару.
«Блум таксономиясы» бойынша білу, түсіну сұрақтары мен тапсырмаларын орындайды.
Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. |
Қалыптастырушы бағалау
|
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі |
||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны
тану.
1-тапсырма. Басты кейіпкер Қаныш Сәтбаев бейнесін даралайтын қасиеттерді анықтаңыз.
Қазақтың Қанышы Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма. «Блум таксономиясы» бойынша бағалау тапсырмаларын орындайды.
Бағалау деңгейі. Бекіту. «Дербес пікір» стратегиясы. Топтар кейіпкердің іс-әрекетіне байланысты дербес пікір білдіреді.
Дескриптор:
ҚБ Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау |
Оқушылар образ туралы білімді еске түсіндіреді.
Оқушылар Басты кейіпкер Қаныш Сәтбаев бейнесін даралайтын қасиеттерді анықтайды.
«Блум таксономиясы» бойынша бағалау тапсырмаларын орындайды.
«Дербес пікір» стратегиясы. Топтар кейіпкердің іс-әрекетіне байланысты дербес пікір білдіреді.
«Блум таксономиясы» бойынша бағалау тапсырмаларын орындайды. |
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі |
||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады. Мен үшін маңызды бір ақпарат... Қиындық тудырған тапсырма не сұрақ... Мен үйрендім не білдім... |
|
||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||||||
|
1. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе, неліктен? 2. Қолданылған дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал етті? 3. Сабақ кезеңдері уақытқа сай жүзеге асты ма? 4. Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды? Неліктен? 5. Сабақты жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)? |
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сібір шамшырағында ҚМЖ
Сібір шамшырағында ҚМЖ
|
Бөлім: Қазақтың Қанышы |
Сынып: 10 |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сібір шамшырағында |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау;
|
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесінің кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау, жинақтау. |
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминология: Ойын жүйелі жеткізуге, кез келген тақырыпқа сұхбатқа түсуге дағдыландыру. |
|||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі |
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Жағымды психологиялық ахуал. Шаттық шеңбер «Өзіңізге тілегенді, өзгеге де тілеңіз» ойыны бойынша ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Әр оқушыға ішінен ең жақсы тілек тілеу тапсырылады. Содан кейін қарама-қарсы тұрып, жұптасып, бір-бірінің қолын алып, өзіне тілеген тілегін бір-біріне айтады. Қызығушылықты ояту кезеңі «Блум таксономиясы» бойынша сұрақтар мен тапсырмалар.
Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. |
Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару.
«Блум таксономиясы» бойынша білу, түсіну сұрақтары мен тапсырмаларын орындайды.
Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. |
Қалыптастырушы бағалау
|
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі |
||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны
тану.
1-тапсырма. Басты кейіпкер Қаныш Сәтбаев бейнесін даралайтын қасиеттерді анықтаңыз.
Қазақтың Қанышы Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма. «Блум таксономиясы» бойынша бағалау тапсырмаларын орындайды.
Бағалау деңгейі. Бекіту. «Дербес пікір» стратегиясы. Топтар кейіпкердің іс-әрекетіне байланысты дербес пікір білдіреді.
Дескриптор:
ҚБ Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау |
Оқушылар образ туралы білімді еске түсіндіреді.
Оқушылар Басты кейіпкер Қаныш Сәтбаев бейнесін даралайтын қасиеттерді анықтайды.
«Блум таксономиясы» бойынша бағалау тапсырмаларын орындайды.
«Дербес пікір» стратегиясы. Топтар кейіпкердің іс-әрекетіне байланысты дербес пікір білдіреді.
«Блум таксономиясы» бойынша бағалау тапсырмаларын орындайды. |
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі |
||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады. Мен үшін маңызды бір ақпарат... Қиындық тудырған тапсырма не сұрақ... Мен үйрендім не білдім... |
|
||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||||||
|
1. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе, неліктен? 2. Қолданылған дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал етті? 3. Сабақ кезеңдері уақытқа сай жүзеге асты ма? 4. Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды? Неліктен? 5. Сабақты жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)? |
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз














