|
Білім беру ұйымының атауы |
Елек ОМ |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бертаева Н.А |
|||||||||||||||
|
Күні: |
21.11.2024 |
|||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№54 сабақ. Симметриялы және симметриялы емес жазық фигуралар. |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.1.1 Шеңбер мен дөңгелекті,олардың (центр,радиус,диаметр) бір бірінен ажырату және атау.Симметриялы және симметриялы емес жазық фигураларды айыру және оларды қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Симметриялы және симметриялы емес фигураларды біледі. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 4 минут 3мин 4мин 5мин 7 мин 3мин 2мин 4мин 4мин 3мин 2мин 2мин |
Шаттық шеңбері “Күз” өлеңі ”
«Сұрақ-жауап» әдісі
Өткенді қайталау «Wordwoll» әдісі «Қай сөз таныс емес?» әдісі Математкада қолданылатын тірек сөздер жазылады.
Миға шабуыл Бұл сөздер не мағына беру мүмкін? Тақырыпты ашу
Бірінші бағанға жапсырылған суреттерді математикада түзуге қатысты симметриялы деп атайды.Демек бұл симметриялы заттар. Екінші бағандағы жапсырылған суреттер симметриялы емес,себебі оларды беттестіргенде екі бөлікке тең бөлінбейді.
Суретпен жұмыс «Сұрақ-жауап» әдісі
Сабақтың мақсатын айту Оқушылар,демек бүгінгі біздің мақсатымыз симметриялы және симметриялы заттардың,фигураларды білу Тақтамен жұмыс Топтық жұмыс
Түсіндіру. Оқушылар,енді барлығымыз,қиып жапсырған,жартысын бояған суреттерімізге назар аударайық.Бұл суреттердің ортасынан не көріп тұрмыз? Иә,түзу сызық Бұл түзу фигураны тең бөлікке бөліп тұрған симметрия осі деп атайды.
Жұптық жұмыс Қай фигураларға симметрия осін жүргізуге болады?Сызып көрсет.
Сергіту сәті
Жеке жұмыс Оқулық 34бет,№3
Тақтамен жұмыс Оқулықтағы 34бет,№5
Қорытынды «Айналмалы калейдоскоп» әдісі Берілген суреттердің симметриялы немесе симметриялы емес екенін айтады.
Рефлексия «Медальдар жинағы» әдісі
Бағалау Сабақ бойы алған медальдарды санайды. 10медаль – 10 балл 9 медаль- 9 балл 8 медаль – 9 балл Үйге тапсырма Оқулық 34бет,№6 |
Амандасады.
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы орындайды
Таныс емес тірек сөздерді айтады
Әр оқушы өзінің нұсқасын айтады
Оқушылар қораптан бір суреттен алады.
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Жарайсың!
Жарайсың!
|
Интерактив тақта
Сөздер жазылған қағаздар
Қорапша, қима суреттер, ватман, желім
қима суреттер,желім
Интерактивті тақта,сурет
Түрлі-түсті қағаз,қайшы,желім,ватман. Бояу қарындаштар
Суреттер
Кеспе қағаздар,маркер
Тақта,бор, оқулық
Интерактивті тақата
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Симметрия
Симметрия
|
Білім беру ұйымының атауы |
Елек ОМ |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бертаева Н.А |
|||||||||||||||
|
Күні: |
21.11.2024 |
|||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№54 сабақ. Симметриялы және симметриялы емес жазық фигуралар. |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.1.1 Шеңбер мен дөңгелекті,олардың (центр,радиус,диаметр) бір бірінен ажырату және атау.Симметриялы және симметриялы емес жазық фигураларды айыру және оларды қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Симметриялы және симметриялы емес фигураларды біледі. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 4 минут 3мин 4мин 5мин 7 мин 3мин 2мин 4мин 4мин 3мин 2мин 2мин |
Шаттық шеңбері “Күз” өлеңі ”
«Сұрақ-жауап» әдісі
Өткенді қайталау «Wordwoll» әдісі «Қай сөз таныс емес?» әдісі Математкада қолданылатын тірек сөздер жазылады.
Миға шабуыл Бұл сөздер не мағына беру мүмкін? Тақырыпты ашу
Бірінші бағанға жапсырылған суреттерді математикада түзуге қатысты симметриялы деп атайды.Демек бұл симметриялы заттар. Екінші бағандағы жапсырылған суреттер симметриялы емес,себебі оларды беттестіргенде екі бөлікке тең бөлінбейді.
Суретпен жұмыс «Сұрақ-жауап» әдісі
Сабақтың мақсатын айту Оқушылар,демек бүгінгі біздің мақсатымыз симметриялы және симметриялы заттардың,фигураларды білу Тақтамен жұмыс Топтық жұмыс
Түсіндіру. Оқушылар,енді барлығымыз,қиып жапсырған,жартысын бояған суреттерімізге назар аударайық.Бұл суреттердің ортасынан не көріп тұрмыз? Иә,түзу сызық Бұл түзу фигураны тең бөлікке бөліп тұрған симметрия осі деп атайды.
Жұптық жұмыс Қай фигураларға симметрия осін жүргізуге болады?Сызып көрсет.
Сергіту сәті
Жеке жұмыс Оқулық 34бет,№3
Тақтамен жұмыс Оқулықтағы 34бет,№5
Қорытынды «Айналмалы калейдоскоп» әдісі Берілген суреттердің симметриялы немесе симметриялы емес екенін айтады.
Рефлексия «Медальдар жинағы» әдісі
Бағалау Сабақ бойы алған медальдарды санайды. 10медаль – 10 балл 9 медаль- 9 балл 8 медаль – 9 балл Үйге тапсырма Оқулық 34бет,№6 |
Амандасады.
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы орындайды
Таныс емес тірек сөздерді айтады
Әр оқушы өзінің нұсқасын айтады
Оқушылар қораптан бір суреттен алады.
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Жарайсың!
Жарайсың!
|
Интерактив тақта
Сөздер жазылған қағаздар
Қорапша, қима суреттер, ватман, желім
қима суреттер,желім
Интерактивті тақта,сурет
Түрлі-түсті қағаз,қайшы,желім,ватман. Бояу қарындаштар
Суреттер
Кеспе қағаздар,маркер
Тақта,бор, оқулық
Интерактивті тақата
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















