19-сабақ ҚМЖ
-
Пәні:
Еңбекке баулу
Күні:
27.01. 2025 ж
Бөлім:
Саяхат
Педагогтің аты- жөні:
Жунусова Гулзада Тыныштыбаевна
Сынып: 1 а
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
19-сабақ Симметриялы фигуралар
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
1.1.3.1 шығармашылық идеяларды жоспарлау және әзірлеу кезінде әртүрлі материалдармен және құралдармен жұмыс істеу дағдыларын меңгерту
1.2.3.1 материалдар және құралдармен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік техникасымен танысу
Сабақтың мақсаты
Оқушыларды симметриялы пішіндермен таныстыру, фигураларды салыстырмалы түрде ажырата білу.
Құндылықтар
Табиғатты аялау, достық, үнемшілдік, ептілікке баулу
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
-
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
Сыныппен амандасу Оқушыларды түгендеу.
«Сұхбат» ойыны
Оқушыларды 4 түрлі сурет арқылы шағын топтарға бөлу. Топта балалар өз тобына берілген сурет туралы бір-біріне толық сипаттап, сұхбат береді (бүгінгі көңіл күйі қандай, суретте не бейнеленген, ол не үшін қажет, оның пішімі қандай).
Амандасады.
Шағын топта сұхбат сияқты пікірлерін, бүгінгі көңіл күйі қандай екенін айтады. Суретте қарындаш (көк қарындаш, сырты қатты, үшкір, ...) т.б.
Ара (түсі сары, арасында қара жолақтары бар, оның тұмсығында үшкір инесі бар, ол шағады) т.б.
Мадақтау
Жарайсың! Тамаша!
Бәрекелді!

Сабақтың ортасы
- Балалар, бүгін сендер сипаттаған суреттердің барлығы да симметриялы. Олай болса, біз бүгін симметрия не екенін білеміз.
Түсіндіру
Симметрия туралы мағлұмат, түсінік береді. Симметриялы пішіндер туралы түсіндіреді.
1-тапсырма.
Оқушыларға әртүрлі пішінді фигуралар беріледі (шаршы, үшбұрыш, тіктөртбұрыш, шеңбер), солардың симметриясын табу жолдарын көрсетеді. Көбелек, қоңыз, шыбын, алма, қызанақ, алмұрт, мысық суреттерінің симметриясын табуды үйретеді.

Сергіту сәті
Оқушыларға тақырыпқа байланысты жұмбақтар жасыру.
Түсіндірме бойынша симметрия туралы түсінік алады.

Берілген пішіндерді қағазға сызып, бүктеп, симметриясын табады.
Үлестірілген суреттерді сипаттап, симметриясын табуды үйренеді.

Дескрипторы:
-
Заттардың симметриясын табады.
-
Симметрия жайлы ақпарат алады.
Жұмбақтардың жауабы арқылы практикалық жұмыстың тақырыбы
Ауызша бағалау
Жарайсың! Тамаша!
Бәрекелді!
Көбелек, қоңыз, шыбын
-
-

ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС
Қауіпсіздік ережесін еске түсіру.
2-тапсырма. Қызанақ пен қиярды мүсіндеу
Қажетті құрал-жабдық:
қызыл және жасыл түсті ермексаз.
Жұмыстың орындалу реті:
-
Үлгі бойынша қызыл ермексаздан домалақтап қызанақ пішінін жаса.
-
Қызанақтың сабағын, жапырағын жасыл түсті ермексаздан жасап, жабыстыр.
-
Жасыл ермексаздан жалпақтау, сопақша пішінді қияр жаса.
-
Қиярдың сабағын қою жасыл түсті ермексаздан шиыршықтап жаса.
Сергіту сәті
Көгөніс, жеміс-жидек туралы ән тыңдау арқылы бой сергіту
шығады.
Жұмыс бастар алдында қауіпсіздік ережесін еске түсіреді.
Д
ескрипторы:-
Ермексазбен жұмыс жасайды.
-
Қызанақ пен қиярды рет-ретімен жасап үйренеді.
-
Қол моторикасы дамиды.

Қызанақ туралы әнге қосылып, қимыл жасайды.
Мадақтау
QR код арқылы бейнежазба
Көгөніс туралы ән https://yout u.be/g- 8vvEE7Ve Q
Сабақтың соңы
«Галереяны аралау» әдісі Оқушылардың жасаған жұмыстарынан көрме ұйымдастыру.
Өзінің жасаған жұмысымен таныстырады, дайын жұмысын көрмеге қояды.
Бірін-бірі бағалау
Рефлексия
«Кемпірқосақ» әдісі
Тақтадағы кемпірқосақ суретіне өз есімі жазылған стикерді желімдейді.
Ең төмендегі қызыл түстен ең жоғары орналасқан күлгін түске стикерді желімдеу арқылы өзінің сабақтағы түсінігін (немесе көңіл күй) деңгейін білдіреді.
Бүгінгі сабақтан алған білімін, әсерлерін, қызықты өткен сәттерін кемпірқосаққа стикер жапсыру арқылы анықтайды.
Кемпірқосақ

-


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Симметриялы фигуралар
Симметриялы фигуралар
19-сабақ ҚМЖ
-
Пәні:
Еңбекке баулу
Күні:
27.01. 2025 ж
Бөлім:
Саяхат
Педагогтің аты- жөні:
Жунусова Гулзада Тыныштыбаевна
Сынып: 1 а
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
19-сабақ Симметриялы фигуралар
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
1.1.3.1 шығармашылық идеяларды жоспарлау және әзірлеу кезінде әртүрлі материалдармен және құралдармен жұмыс істеу дағдыларын меңгерту
1.2.3.1 материалдар және құралдармен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік техникасымен танысу
Сабақтың мақсаты
Оқушыларды симметриялы пішіндермен таныстыру, фигураларды салыстырмалы түрде ажырата білу.
Құндылықтар
Табиғатты аялау, достық, үнемшілдік, ептілікке баулу
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
-
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
Сыныппен амандасу Оқушыларды түгендеу.
«Сұхбат» ойыны
Оқушыларды 4 түрлі сурет арқылы шағын топтарға бөлу. Топта балалар өз тобына берілген сурет туралы бір-біріне толық сипаттап, сұхбат береді (бүгінгі көңіл күйі қандай, суретте не бейнеленген, ол не үшін қажет, оның пішімі қандай).
Амандасады.
Шағын топта сұхбат сияқты пікірлерін, бүгінгі көңіл күйі қандай екенін айтады. Суретте қарындаш (көк қарындаш, сырты қатты, үшкір, ...) т.б.
Ара (түсі сары, арасында қара жолақтары бар, оның тұмсығында үшкір инесі бар, ол шағады) т.б.
Мадақтау
Жарайсың! Тамаша!
Бәрекелді!

Сабақтың ортасы
- Балалар, бүгін сендер сипаттаған суреттердің барлығы да симметриялы. Олай болса, біз бүгін симметрия не екенін білеміз.
Түсіндіру
Симметрия туралы мағлұмат, түсінік береді. Симметриялы пішіндер туралы түсіндіреді.
1-тапсырма.
Оқушыларға әртүрлі пішінді фигуралар беріледі (шаршы, үшбұрыш, тіктөртбұрыш, шеңбер), солардың симметриясын табу жолдарын көрсетеді. Көбелек, қоңыз, шыбын, алма, қызанақ, алмұрт, мысық суреттерінің симметриясын табуды үйретеді.

Сергіту сәті
Оқушыларға тақырыпқа байланысты жұмбақтар жасыру.
Түсіндірме бойынша симметрия туралы түсінік алады.

Берілген пішіндерді қағазға сызып, бүктеп, симметриясын табады.
Үлестірілген суреттерді сипаттап, симметриясын табуды үйренеді.

Дескрипторы:
-
Заттардың симметриясын табады.
-
Симметрия жайлы ақпарат алады.
Жұмбақтардың жауабы арқылы практикалық жұмыстың тақырыбы
Ауызша бағалау
Жарайсың! Тамаша!
Бәрекелді!
Көбелек, қоңыз, шыбын
-
-

ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС
Қауіпсіздік ережесін еске түсіру.
2-тапсырма. Қызанақ пен қиярды мүсіндеу
Қажетті құрал-жабдық:
қызыл және жасыл түсті ермексаз.
Жұмыстың орындалу реті:
-
Үлгі бойынша қызыл ермексаздан домалақтап қызанақ пішінін жаса.
-
Қызанақтың сабағын, жапырағын жасыл түсті ермексаздан жасап, жабыстыр.
-
Жасыл ермексаздан жалпақтау, сопақша пішінді қияр жаса.
-
Қиярдың сабағын қою жасыл түсті ермексаздан шиыршықтап жаса.
Сергіту сәті
Көгөніс, жеміс-жидек туралы ән тыңдау арқылы бой сергіту
шығады.
Жұмыс бастар алдында қауіпсіздік ережесін еске түсіреді.
Д
ескрипторы:-
Ермексазбен жұмыс жасайды.
-
Қызанақ пен қиярды рет-ретімен жасап үйренеді.
-
Қол моторикасы дамиды.

Қызанақ туралы әнге қосылып, қимыл жасайды.
Мадақтау
QR код арқылы бейнежазба
Көгөніс туралы ән https://yout u.be/g- 8vvEE7Ve Q
Сабақтың соңы
«Галереяны аралау» әдісі Оқушылардың жасаған жұмыстарынан көрме ұйымдастыру.
Өзінің жасаған жұмысымен таныстырады, дайын жұмысын көрмеге қояды.
Бірін-бірі бағалау
Рефлексия
«Кемпірқосақ» әдісі
Тақтадағы кемпірқосақ суретіне өз есімі жазылған стикерді желімдейді.
Ең төмендегі қызыл түстен ең жоғары орналасқан күлгін түске стикерді желімдеу арқылы өзінің сабақтағы түсінігін (немесе көңіл күй) деңгейін білдіреді.
Бүгінгі сабақтан алған білімін, әсерлерін, қызықты өткен сәттерін кемпірқосаққа стикер жапсыру арқылы анықтайды.
Кемпірқосақ

-


шағым қалдыра аласыз













