|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Синоним дегеніміз не? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 синоним,антоним, омоним ( сөздік қолдану ) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну , сөйлеу барысында қолдану 2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Синоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады Тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Дене мүшелері не үшін керек? Оқушылардың пікірін тыңдау Өткенді пысықтау «Өйткені...» әдісі Мағынасы қарама –қарсы сөздермен сөйлем құрап жазып кел . Жаңа тақырып 9-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жаз. Қарамен берілген сөздердің астын сыз. Қарамен берілген сөздерді мағынасына қарай салыстыр. Бұл сөздердің мағынасы бір-біріне жуық екенін дәлелде Ережемен жұмыс
ЕБҚ Синоним сөздер қатарын тап. Ақ-қара, ұзын-қысқа Кітап-оқулық, сұлу-әдемі Неше-қанша, қызыл-жасыл. ЕҚБ Синонимдерді пайдаланып, сөйлемдер жаз. Олардың синоним екенін дәлелде Оқылым. Айтылым. 10-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқы Өлеңнің мазмұнын айт Өлеңнің тақырыбы бойынша айтқан ойларыңды өлең мазмұнымен салыстыр. Қуат,Ерлік сөздерінің синонимін тап. Қуат –күш ,қайрат Ерлік –батырлық . Жаттығулар жасату 11-жаттығу. Синоним сөздерді тауып, оларды жұптап жаз. Абайлау, қашық, байқау, ер, биік, батыр, есті, зәулім, шалғай, аяз, қорқақ, суық, үркек, ақылды. Абайлау- байқау Қашық-шалғай Ер -батыр Биік-зәулім Есті -ақылды Аяз -суық Қорқақ -үркек 12-жаттығу. Әли мен Мерей синоним деп есептейтін сөздерді оқы. Олар синоним сөздерді дұрыс таңдады ма? Үйге тапсырма: 13-жаттығу. Ребусты шеш. Шешуіндегі сөздің синонимін тап.
ҚЖ: Саралау тапсырмасы 1-деңгей Мағынасы ұқсас 5-6 сөз жаз. 2-деңгей Синоним сөздерді жұптап жаз. Олармен сөйлем құра 3-деңгей Синоним сөздерді пайдаланып шағын шығарма жаз. Кері байланыс
|
Өз ойларын білдіреді Сөздердің антоним екенін дәлелдейді Жаңылтпаш ты жазып, қарамен жазылған сөздердің астын сызады Ережемен танысады Синонимдерді табады Жеке жұмыс жасайды Мәнерлеп оқиды Тиісті сөздердің синонимін табады Қимыл қозғалыс жасайды Тапсырманы орындайды Синоним деп есептейтін сөздерді оқиды Үй тапсырмасын алады Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс береді |
Дескриптор: Сөйлем құрап жазып келеді-1б Сөздердің антоним екенін дәлелдейді-1б Дескриптор Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Сөздердің мағынасы бір-біріне жуық екенін дәлелдейді-1б
Жарайсың!
Дескриптор : Өлеңнің мазмұнын болжайды-1б Қуат,Ерлік сөздерінің синонимін табады-1б
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Қазақ
тілі
Бөлім:
Дені саудың жаны
сау
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
2
сынып.
Сабақтың
тақырыбы:
Синоним дегеніміз
не?
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 2.2.2.1 синоним,антоним,
омоним ( сөздік қолдану ) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну ,
сөйлеу барысында қолдану
2.1.2.1 мәтіннің
тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын
болжау
Сабақтың
мақсаты
Синоним сөздерді
ажыратады және сөйлеуде қолданады Тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын
болжайды
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Дене мүшелері не үшін
керек? Оқушылардың пікірін
тыңдау Өткенді
пысықтау «Өйткені...»
әдісі Мағынасы қарама –қарсы
сөздермен сөйлем құрап жазып кел
. Жаңа
тақырып 9-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жаз. Қарамен
берілген сөздердің астын
сыз. Қарамен берілген сөздерді
мағынасына қарай салыстыр. Бұл сөздердің мағынасы бір-біріне жуық
екенін дәлелде Ережемен
жұмыс
ЕБҚ Синоним сөздер қатарын
тап. Ақ-қара,
ұзын-қысқа Кітап-оқулық,
сұлу-әдемі Неше-қанша,
қызыл-жасыл. ЕҚБ Синонимдерді пайдаланып,
сөйлемдер жаз. Олардың синоним екенін
дәлелде Оқылым.
Айтылым. 10-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп
оқы Өлеңнің мазмұнын
айт Өлеңнің тақырыбы бойынша
айтқан ойларыңды өлең мазмұнымен
салыстыр. Қуат,Ерлік сөздерінің
синонимін тап. Қуат –күш
,қайрат Ерлік –батырлық
. Жаттығулар
жасату 11-жаттығу. Синоним сөздерді тауып, оларды
жұптап жаз. Абайлау, қашық, байқау, ер,
биік, батыр, есті, зәулім, шалғай, аяз, қорқақ, суық, үркек,
ақылды. Абайлау-
байқау Қашық-шалғай Ер
-батыр Биік-зәулім Есті
-ақылды Аяз
-суық Қорқақ
-үркек 12-жаттығу. Әли мен Мерей синоним деп
есептейтін сөздерді оқы. Олар синоним сөздерді дұрыс таңдады
ма? Үйге
тапсырма: 13-жаттығу. Ребусты шеш. Шешуіндегі сөздің
синонимін тап.
ҚЖ: Саралау
тапсырмасы 1-деңгей Мағынасы ұқсас 5-6 сөз
жаз. 2-деңгей Синоним сөздерді жұптап
жаз. Олармен сөйлем
құра 3-деңгей Синоним сөздерді пайдаланып
шағын шығарма жаз. Кері
байланыс
Өз ойларын
білдіреді Сөздердің антоним екенін
дәлелдейді Жаңылтпаш ты жазып, қарамен жазылған
сөздердің астын сызады Ережемен
танысады Синонимдерді
табады Жеке жұмыс
жасайды Мәнерлеп
оқиды Тиісті сөздердің синонимін
табады Қимыл қозғалыс
жасайды Тапсырманы
орындайды Синоним деп есептейтін
сөздерді оқиды Үй тапсырмасын
алады Саралау тапсырмасын
орындайды Кері байланыс
береді
Дескриптор: Сөйлем құрап жазып
келеді-1б Сөздердің антоним екенін
дәлелдейді-1б Дескриптор Жаңылтпашты жатқа
жазады-1б Сөздердің мағынасы бір-біріне
жуық екенін
дәлелдейді-1б
Жарайсың!
Дескриптор
: Өлеңнің мазмұнын
болжайды-1б Қуат,Ерлік сөздерінің
синонимін табады-1б
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















