ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі: |
№ 2 жалпы білім беретін мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
7 - бөлім: Синтакис. Жасөспірім және заң. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұмабай Аксана |
|||||
|
Күні: |
24.02.2025 ж. |
|||||
|
Сыныбы: 8 «Г» |
Қатысушылар саны: 24 ЕББҚ оқушы 2-топ |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасөспірім физиологиясы. Хабарлы сөйлем. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
8. 1. 2. 1 әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас үзінді) автор көзқарасы мен экспресивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әлеуметтік-қоғамдық, мәдени- тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас үзінді) автор көзқарасы мен экспресивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдайды |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (15 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын ұйымдастыру «Жақсы сөз-жанға қуат» әдісі Топқа бөлу әдісі Classroom Screen
Алдыңғы білімді бекіту. Тарсия әдісі
Бүгінгі күннің ОМ таныстыру |
Сыныпта жағымды ахуал қалыптасады. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. Classroom Screen платформасымен топқа бөлінеді Тарсия әдісі арқылы алдыңғы сабақта өткен тақырып сұрақтарына жауап береді. Барлық оқушы: оқушылар тапсырманы бірге талқылайды Дарынды оқушы: сұрақтарың жауаптарын жауап бөліктерімен сәйкестендіреді ЕББҚ оқушы: 1 сұраққа жауап береді. |
Дескриптор Жалпы ұпай -3 Барлық бөліктерді дұрыс сәйкестендіреді-1 ұпай Барлық бөлікті дұрыс қойып, қосымша түсініктеме айтады-1ұпай |
https://www.tarsiamaker.co.uk/ |
||
|
Сабақтың ортасы (30 мин)
|
ТЖ. /Топтық жұмыс/ (15 мин) 2-тапсырма. "INSERT" әдісі – мәтінді оқып, таныс ақпаратты, жаңа ақпаратты және түсініксіз жерлерді белгілеп, талдау. Жасөспірімдік кезең – адамның өміріндегі ең маңызды әрі қарқынды өзгерістерге толы кезеңдердің бірі. Бұл жас шамамен 10-19 жас аралығын қамтиды және осы уақытта ағзада дене бітімі, жыныстық жетілу, эндокриндік және жүйке жүйелерінде түбегейлі өзгерістер жүреді. Бұл өзгерістер адам ағзасының ересек өмірге бейімделуіне бағытталған. Жасөспірімдік кезеңде бойдың, салмақтың, бұлшықет массасының және ішкі ағзалардың қарқынды дамуы жүреді. Жасөспірімдік кезең – ағзада көптеген физиологиялық өзгерістер орын алатын, әрі адамның болашақ денсаулығы мен мінез-құлқының негізі қаланатын уақыт. Бұл кезеңде жасөспірімдердің физикалық және психологиялық даму ерекшеліктерін түсіну, оларға дұрыс бағыт-бағдар беру өте маңызды. Дұрыс тамақтану, белсенді өмір салты, ұйқы режимін сақтау және психологиялық қолдау – жасөспірімнің салауатты дамуы үшін қажет басты факторлар. Жасөспірімдердің физиологиялық дамуының дұрыс жүруі үшін келесі факторларды ескеру қажет:
ЖЖ /Жұптық жұмыс/ (10 мин) 3-тапсырма Жасөспірімдік кезең мәтіні мазмұны бойынша жұбыңмен диалог құр. ЖЖ /Жеке Жұмыс/ 3 – тапсырма. Берілген сөздерден
хабарлы сөйлемдер құрап, синтаксистік талдау жасаңдар. |
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінді оқиды. Таныс ақпаратты, жаңа ақпаратты, түсініксіз жерлерді белгілеп, талдайды. Барлық оқушы: Таныс және жаңа ақпаратты, түсініксіз жерлерін белгілеп жазады Дарынды оқушы: Белгіленген тұстар бойынша өз пікірін дәлелдеп жазады. ЕББҚ оқушы: Мәтіндегі негізгі ойды айта алады. ЖЖ. (Жұптық жұмыс) 2-тапсырма. Барлық оқушы: Жұбымен диалог құрады Дарынды оқушы: Ұзақ әрі мағыналы диалог құрады ЕББҚ оқушы: Қарапайым сөйлемдер арқылы диалог құрады. ЖЖ. (Жеке жұмыс) 3-тапсырма. Барлық оқушы: Берілген сөздерді пайдаланып, хабарлы сөйлем құрады. Дарынды оқушы: Хабарлы сөйлемдер жазып, синтаксистік талдауды толық жасайды. ЕББҚ оқушы: Хабарлы сөйлемдер құрады. |
Дескриптор: Жалпы ұпай - 3 Білім алушы Таныс ақпаратты табады-1 Жаңа ақпаратты табады-1 Түсініксіз жерлерін белгілейді-1
Дескриптор: Жалпы ұпай-2 Диалог берілген тақырыпқа толық сәйкес келеді-1 Барлық сөйлемдер дұрыс құрылған-1 Дескриптор: Жалпы ұпай -2 Хабарлы сөйлемді дұрыс құрады-1 Сөйлемнің барлық мүшелерін дұрыс табады-1 Хабарлы сөйлемдер ғана құрады-1 ұпай |
https://translated.turbopages.org/proxy_u/ru-kk.ru.cdaad7ca-67b6ad95
|
||
|
Сабақтың соңы (5 мин)
|
Кері байланыс (5 мин)
|
Оқушылармен кері байланыс орнатылады
|
|
|
||
|
Оқыту тапсырмасы (Үй жұмысы) |
Жасөспірім кезеңіндегі денсаулықты күтуге арналған кеңестерді бейнелейтін шығармашылық жұмыс(сурет салу, комикс) |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Синтаксис. Жасөспірім және заң
Синтаксис. Жасөспірім және заң
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі: |
№ 2 жалпы білім беретін мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
7 - бөлім: Синтакис. Жасөспірім және заң. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұмабай Аксана |
|||||
|
Күні: |
24.02.2025 ж. |
|||||
|
Сыныбы: 8 «Г» |
Қатысушылар саны: 24 ЕББҚ оқушы 2-топ |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасөспірім физиологиясы. Хабарлы сөйлем. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
8. 1. 2. 1 әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас үзінді) автор көзқарасы мен экспресивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әлеуметтік-қоғамдық, мәдени- тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас үзінді) автор көзқарасы мен экспресивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдайды |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (15 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын ұйымдастыру «Жақсы сөз-жанға қуат» әдісі Топқа бөлу әдісі Classroom Screen
Алдыңғы білімді бекіту. Тарсия әдісі
Бүгінгі күннің ОМ таныстыру |
Сыныпта жағымды ахуал қалыптасады. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. Classroom Screen платформасымен топқа бөлінеді Тарсия әдісі арқылы алдыңғы сабақта өткен тақырып сұрақтарына жауап береді. Барлық оқушы: оқушылар тапсырманы бірге талқылайды Дарынды оқушы: сұрақтарың жауаптарын жауап бөліктерімен сәйкестендіреді ЕББҚ оқушы: 1 сұраққа жауап береді. |
Дескриптор Жалпы ұпай -3 Барлық бөліктерді дұрыс сәйкестендіреді-1 ұпай Барлық бөлікті дұрыс қойып, қосымша түсініктеме айтады-1ұпай |
https://www.tarsiamaker.co.uk/ |
||
|
Сабақтың ортасы (30 мин)
|
ТЖ. /Топтық жұмыс/ (15 мин) 2-тапсырма. "INSERT" әдісі – мәтінді оқып, таныс ақпаратты, жаңа ақпаратты және түсініксіз жерлерді белгілеп, талдау. Жасөспірімдік кезең – адамның өміріндегі ең маңызды әрі қарқынды өзгерістерге толы кезеңдердің бірі. Бұл жас шамамен 10-19 жас аралығын қамтиды және осы уақытта ағзада дене бітімі, жыныстық жетілу, эндокриндік және жүйке жүйелерінде түбегейлі өзгерістер жүреді. Бұл өзгерістер адам ағзасының ересек өмірге бейімделуіне бағытталған. Жасөспірімдік кезеңде бойдың, салмақтың, бұлшықет массасының және ішкі ағзалардың қарқынды дамуы жүреді. Жасөспірімдік кезең – ағзада көптеген физиологиялық өзгерістер орын алатын, әрі адамның болашақ денсаулығы мен мінез-құлқының негізі қаланатын уақыт. Бұл кезеңде жасөспірімдердің физикалық және психологиялық даму ерекшеліктерін түсіну, оларға дұрыс бағыт-бағдар беру өте маңызды. Дұрыс тамақтану, белсенді өмір салты, ұйқы режимін сақтау және психологиялық қолдау – жасөспірімнің салауатты дамуы үшін қажет басты факторлар. Жасөспірімдердің физиологиялық дамуының дұрыс жүруі үшін келесі факторларды ескеру қажет:
ЖЖ /Жұптық жұмыс/ (10 мин) 3-тапсырма Жасөспірімдік кезең мәтіні мазмұны бойынша жұбыңмен диалог құр. ЖЖ /Жеке Жұмыс/ 3 – тапсырма. Берілген сөздерден
хабарлы сөйлемдер құрап, синтаксистік талдау жасаңдар. |
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінді оқиды. Таныс ақпаратты, жаңа ақпаратты, түсініксіз жерлерді белгілеп, талдайды. Барлық оқушы: Таныс және жаңа ақпаратты, түсініксіз жерлерін белгілеп жазады Дарынды оқушы: Белгіленген тұстар бойынша өз пікірін дәлелдеп жазады. ЕББҚ оқушы: Мәтіндегі негізгі ойды айта алады. ЖЖ. (Жұптық жұмыс) 2-тапсырма. Барлық оқушы: Жұбымен диалог құрады Дарынды оқушы: Ұзақ әрі мағыналы диалог құрады ЕББҚ оқушы: Қарапайым сөйлемдер арқылы диалог құрады. ЖЖ. (Жеке жұмыс) 3-тапсырма. Барлық оқушы: Берілген сөздерді пайдаланып, хабарлы сөйлем құрады. Дарынды оқушы: Хабарлы сөйлемдер жазып, синтаксистік талдауды толық жасайды. ЕББҚ оқушы: Хабарлы сөйлемдер құрады. |
Дескриптор: Жалпы ұпай - 3 Білім алушы Таныс ақпаратты табады-1 Жаңа ақпаратты табады-1 Түсініксіз жерлерін белгілейді-1
Дескриптор: Жалпы ұпай-2 Диалог берілген тақырыпқа толық сәйкес келеді-1 Барлық сөйлемдер дұрыс құрылған-1 Дескриптор: Жалпы ұпай -2 Хабарлы сөйлемді дұрыс құрады-1 Сөйлемнің барлық мүшелерін дұрыс табады-1 Хабарлы сөйлемдер ғана құрады-1 ұпай |
https://translated.turbopages.org/proxy_u/ru-kk.ru.cdaad7ca-67b6ad95
|
||
|
Сабақтың соңы (5 мин)
|
Кері байланыс (5 мин)
|
Оқушылармен кері байланыс орнатылады
|
|
|
||
|
Оқыту тапсырмасы (Үй жұмысы) |
Жасөспірім кезеңіндегі денсаулықты күтуге арналған кеңестерді бейнелейтін шығармашылық жұмыс(сурет салу, комикс) |
|||||
шағым қалдыра аласыз

















