Материалдар / Слайд "Косинустар теоремасы", 9 сынып геометрия
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Слайд "Косинустар теоремасы", 9 сынып геометрия

Материал туралы қысқаша түсінік
менің жариялап отырған материалым 9 сынып геометриясындағы "Косинустар теоремасы" тақырыбы бойынша слайд. Бұл материалды жариялаудағы мақсатым, жалпы орта мектептерде математика пәнінен сабақ беретін әріптестеріммен тәжірибе алмасу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Сәуір 2019
1068
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

“Мақтажан” жалпы орта мектебі
математика пәні мұғалімі Шамшидинова Р.
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
9.1.3.6 косинустар
теоремасын білу және
қолдану;

Бағалау критерийлері:
- элементі бойынша
үшбұрыштың қалған
элементтерін шешеді;
- үшбұрыштарды шешуде
косинустар теоремасын
қолданады;
- берілген фигураның
периметрін табады.

Сабақтың
мақсаты:
Үшбұрыштарды
шешуде косинустар
теоремасын
қолданады;
Үшбұрыш бұрышы
косинусының оның
қабырғасына
тәуелділігін
ажыратады;
Элементі бойынша
үшбұрыштың
қалған
элементтерін
шешеді.

Белсенді оқыту әдістері
Сабақтың басы

«Жүректенжүрекке» әдісі
арқылы жылы
лебіз білдіру,
“Кім жылдам”
әдісі арқылы
өткен
тақырыптағы
білімдерін
қайталау,
пысықтау.

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы

Топтық жұмыс.
Жаңа сабақта
“Джигсо” әдісін
қолданамын.
Жұптық жұмыс.
“Ойлан-жұптасбөліс” әдісі
арқылы сабақты
пысықтау.

Жеке жұмыс.
«Қазына іздеу
жолында»
әдісі арқылы
тапсырма
орындатамын.

Саралау, Бағалау
Саралаудың “диалог және қолдау көрсету” тәсілі арқылы “Джигсо”
әдісін пайдалана отырып, тақырыпты ашу мақсатында тапсырма беремін.
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау арқылы бағалаймын.
Қателескен оқушыларды қолдау көрсету арқылы түзетемін.

Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай саралаудың “қарқын” тәсілі
арқылы “Ойлан-жұптас-бөліс” әдісін қолдана отырып оқулық бойнша
есептер шығартамын.
“Бағдаршам” әдісі арқылы бағалау.

“Тапсырма” тәсілін негізге ала отырып “Қазына іздеу”әдісін
қолданамын.
“Бас бармақ” әдісі арқылы бағалаймын.

Сыныпты үш топқа бөлемін.
І топ
Сүйір бұрыштар

ІІ топ
Доғал бұрыштар

ІІІ топ
Тік бұрыштар

“Кім жылдам әдісі” арқылы өткен тақырыптағы білімдерін сұрақ қойып,
еске түсіру, қайталау

Қайталау сұрақтары
1. Өзара қиылысатын екі хорданың қандай байланысы бар?
2. Шеңберге бір нүктеде жүргізілген екі қиюшының арасында
қандай байланыс бар?
3. Шеңберге бір нүктеде жүргізілген жанама мен қиюшының
арасында қандай байланыс бар?
4. Үшбұрыш бұрышының сүйір, тік не доғал болатындығын
қалай анықтайды?

№241.
а)Параллелограмның
қабырғалары 3 см және 3,5 смге, ал оның диагональдарының
біреуі 5,5 см-ге тең.
Параллелограмның екінші
диагоналін табыңдар.
Бағалау критерийлері

Элементі
бойынша
үшбұрыштың
қалған
элементтерін
шешеді

ә) Параллелограмм
диагональдары 14 см және 18 см,
ал қабырғаларының қатынасы
4:7 қатынасындай.
Параллелограмның периметрін
табыңдар.
Дескриптор

а)Сызбасын сызады;
Белгілі элементтерін жазады;
Формула бойынша белгісіз элементін табады;
ә) Сызбасын сызады;
Белгілі элементтерін жазады;
Формула бойынша белгісіз элементін табады;
Параллелограмның периметрін табады.

Рефлексия
Сабақ соңында оқушы өзін суреттегі қайсы адамға
ұқсататынын белгілеп, сабақтың басында белгілеген орыннан
қозғалыс болған-болмағанына байланысты өзінің іс-әрекетіне
қорытынды жасайды.
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!