|
Бөлім: |
5-бөлім. «Кәсіп – бақыттың шырағы, Еңбек – ырыстың бұлағы». С.Мұқанов «Саятшы Ораз» әңгімесі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Елесбаева А.Н. |
|
Күні: |
10.12.2025 жыл |
|
Сыныбы: 8 б, г |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? Бөлім бойынша жиынтық бағалау «Кәсіп – бақыттың шырағы, Еңбек – ырыстың бұлағы» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.3.1-оқу - еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздер мен тұрақты тіркестердің мағынасын түсіну. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Прозалық шығармадан үзінді тыңдайды, тақырыбы мен идеясын талдайды. |
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылығы |
Бірлік пен ынтымақ |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 минут |
Психологиялық ахуал жасалады «Жақсы тілек» әдісі
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының желтоқсан айындағы құндылығына тоқталады. Апта дәйексөзін айтады.
Сабақ мақсатына тоқталады. |
Бір-біріне тілекті оқиды, сәттілік тілейді |
Қолпаштау |
Тілек жазылған парақша |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушыларға «Тірек сөздер» стратегиясының негізінде алдарындағы парақтарға жұпта бірнеше сөздер жазады. |
Оқушылар кеспе қағаздарды пайдаланып, жұпта ассоциаграмма құрайды. |
Тиімділігі: өткен тақырыптарды еске түсіреді, бөлімді қорытындылайды. |
Oқулық, суреттер, интернет ресурстары |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 30 минут |
Нәтиже сабақ тапсырмалары Ойсергек. «Сұрақ-жауап» ойынын ұйымдастырады. Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қояды, пікірін айтады, сұрақтарға жауап береді . Тест тапсырмасы (Гугл тест) Сергіту Эмоцияны көрсету үшін мұғалімдерге біртіндеп суреттер ұсынады. БЖБ жұмысын орындау ңұсқаулығымен таныстырады. |
ЖИ пайдаланып ұялы телефондарынан «Саятшы Ораз» туралы ақпарат іздейді. 4 сұрақтан тұратын тестке жауап береді. Берілген суреттердегі эмоцияларды қайталайды. БЖБ-ны орындайды. |
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді 1 балл; -пікірталаста ойларын ашық айтады 1 балл; Дескриптор: -4 сұраққа жауап береді 4 балл. |
Оқулық, жұмыс дәптері, ұялы телефон Сілтеме |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Рефлекция 5 минут |
Рефлексия. Ойтаразы. Мұғалім оқушыларға «Атаулар туралы үш сұрақ» тәсілін қолданып, бөлімге қатысты тапсырманы орындауын сұрайды. Үйге тапсырма |
Бөлім бойынша берілген сөздерден біреуін таңдап алады. Сұрақтарға ауызша жауап береді. «Еңбек» тірек сөзі беріледі. 1.Бұл сөзді қай кезде кездестірдіңіз? (бала кезімде). 2. Бұл сөзді қалай қолданасыз? (жиі). 3. Болашақта бұл сөздер қандай қолданыста болады? (үнемі қолданамын). 115-бет, 4-тапсырма. Мәтінде қою әріптермен берілген сөздерге сұрақ қою. |
Ауызша кері байланыс |
Жұмыс дәптері |
|
Бөлім: |
6-бөлім. «Астана-мәдениет пен өнер ордасы» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Елесбаева А.Н. |
|
Күні: |
10.12.2025 жыл |
|
Сыныбы: 6 а |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? Бөлім бойынша жиынтық бағалау «Астана-мәдениет пен өнер ордасы» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.6.1 тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тірек сөздерге сүйеніп, сызба бойынша әңгіме құрастырады. |
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылығы |
Бірлік пен ынтымақ |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 минут |
Психологиялық ахуал жасалады «Жақсы тілек» әдісі
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының желтоқсан айындағы құндылығына тоқталады. Апта дәйексөзін айтады.
Сабақ мақсатына тоқталады. |
Бір-біріне тілекті оқиды, сәттілік тілейді |
Қолпаштау |
Тілек жазылған парақша |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушыларға «Тірек сөздер» стратегиясының негізінде алдарындағы парақтарға жұпта бірнеше сөздер жазады. |
Оқушылар кеспе қағаздарды пайдаланып, жұпта ассоциаграмма құрайды. |
Тиімділігі: өткен тақырыптарды еске түсіреді, бөлімді қорытындылайды. |
Oқулық, суреттер, интернет ресурстары |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 30 минут |
Нәтиже сабақ тапсырмалары Тест тапсырмасы (Гугл тест) Сергіту Эмоцияны көрсету үшін мұғалімдерге біртіндеп суреттер ұсынады. БЖБ жұмысын орындау ңұсқаулығымен таныстырады. |
ЖИ пайдаланып, оқулықтың 119-бетіндегі берілген суреттер бойынша ұялы телефондарынан Астана туралы жұпта мәтін құрастырады. 4 сұрақтан тұратын тестке жауап береді. Берілген суреттердегі эмоцияларды қайталайды. БЖБ-ны орындайды. |
Дескриптор: -жұпта мәтін құрастырады 6 балл. Дескриптор: -4 сұраққа жауап береді 4 балл. |
Оқулық, жұмыс дәптері, ұялы телефон Сілтеме |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Рефлекция 5 минут |
Рефлексия. Ойтаразы. Мұғалім оқушыларға суреттер арқылы қорытынды жасауды сұрайды. Үйге тапсырма |
Рефлексия жасайды. 120-бет, 4-тапсырма. «Ару қала-Астанам» тақырыбында әңгіме құрау. |
Кері байланыс |
|
«Еңбек» тірек сөзі беріледі.
1.Бұл сөзді қай кезде кездестірдіңіз? (бала кезімде).
2. Бұл сөзді қалай қолданасыз? (жиі).
3. Болашақта бұл сөздер қандай қолданыста болады? (үнемі қолданамын).
«Еңбек» тірек сөзі беріледі.
1.Бұл сөзді қай кезде кездестірдіңіз? (бала кезімде).
2. Бұл сөзді қалай қолданасыз? (жиі).
3. Болашақта бұл сөздер қандай қолданыста болады? (үнемі қолданамын).
«Еңбек» тірек сөзі беріледі.
1.Бұл сөзді қай кезде кездестірдіңіз? (бала кезімде).
2. Бұл сөзді қалай қолданасыз? (жиі).
3. Болашақта бұл сөздер қандай қолданыста болады? (үнемі қолданамын).
«Еңбек» тірек сөзі беріледі.
1.Бұл сөзді қай кезде кездестірдіңіз? (бала кезімде).
2. Бұл сөзді қалай қолданасыз? (жиі).
3. Болашақта бұл сөздер қандай қолданыста болады? (үнемі қолданамын).
«Еңбек» тірек сөзі беріледі.
1.Бұл сөзді қай кезде кездестірдіңіз? (бала кезімде).
2. Бұл сөзді қалай қолданасыз? (жиі).
3. Болашақта бұл сөздер қандай қолданыста болады? (үнемі қолданамын).
|
Тірек сөздер бойынша кластер құрастырады. 2 балл. |
жұпта мәтін құрастырады. 4 балл.
|
4 сұрақтан тұратын тестке жауап береді 4 б. |
|
|
|
|
Нужно 6 листов
|
Тірек сөздер бойынша кластер құрастырады. 2 балл. |
жұпта мәтін құрастырады. 4 балл.
|
4 сұрақтан тұратын тестке жауап береді 4 б. |
|
|
|
|
ЖИ пайдаланып ұялы телефондарыңнан Астана туралы мәтін құрастырыңдар.
|
Тірек сөздерді қолданып, 2б. |
Сұрақтарға жауап береді 2 б.
|
пікірталаста ойларын ашық айтады 2 б. |
4 сұрақтан тұратын тестке жауап береді 4 б. |
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С.Мұқанов «Саятшы Ораз» әңгімесі
С.Мұқанов «Саятшы Ораз» әңгімесі
|
Бөлім: |
5-бөлім. «Кәсіп – бақыттың шырағы, Еңбек – ырыстың бұлағы». С.Мұқанов «Саятшы Ораз» әңгімесі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Елесбаева А.Н. |
|
Күні: |
10.12.2025 жыл |
|
Сыныбы: 8 б, г |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? Бөлім бойынша жиынтық бағалау «Кәсіп – бақыттың шырағы, Еңбек – ырыстың бұлағы» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.3.1-оқу - еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздер мен тұрақты тіркестердің мағынасын түсіну. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Прозалық шығармадан үзінді тыңдайды, тақырыбы мен идеясын талдайды. |
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылығы |
Бірлік пен ынтымақ |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 минут |
Психологиялық ахуал жасалады «Жақсы тілек» әдісі
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының желтоқсан айындағы құндылығына тоқталады. Апта дәйексөзін айтады.
Сабақ мақсатына тоқталады. |
Бір-біріне тілекті оқиды, сәттілік тілейді |
Қолпаштау |
Тілек жазылған парақша |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушыларға «Тірек сөздер» стратегиясының негізінде алдарындағы парақтарға жұпта бірнеше сөздер жазады. |
Оқушылар кеспе қағаздарды пайдаланып, жұпта ассоциаграмма құрайды. |
Тиімділігі: өткен тақырыптарды еске түсіреді, бөлімді қорытындылайды. |
Oқулық, суреттер, интернет ресурстары |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 30 минут |
Нәтиже сабақ тапсырмалары Ойсергек. «Сұрақ-жауап» ойынын ұйымдастырады. Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қояды, пікірін айтады, сұрақтарға жауап береді . Тест тапсырмасы (Гугл тест) Сергіту Эмоцияны көрсету үшін мұғалімдерге біртіндеп суреттер ұсынады. БЖБ жұмысын орындау ңұсқаулығымен таныстырады. |
ЖИ пайдаланып ұялы телефондарынан «Саятшы Ораз» туралы ақпарат іздейді. 4 сұрақтан тұратын тестке жауап береді. Берілген суреттердегі эмоцияларды қайталайды. БЖБ-ны орындайды. |
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді 1 балл; -пікірталаста ойларын ашық айтады 1 балл; Дескриптор: -4 сұраққа жауап береді 4 балл. |
Оқулық, жұмыс дәптері, ұялы телефон Сілтеме |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Рефлекция 5 минут |
Рефлексия. Ойтаразы. Мұғалім оқушыларға «Атаулар туралы үш сұрақ» тәсілін қолданып, бөлімге қатысты тапсырманы орындауын сұрайды. Үйге тапсырма |
Бөлім бойынша берілген сөздерден біреуін таңдап алады. Сұрақтарға ауызша жауап береді. «Еңбек» тірек сөзі беріледі. 1.Бұл сөзді қай кезде кездестірдіңіз? (бала кезімде). 2. Бұл сөзді қалай қолданасыз? (жиі). 3. Болашақта бұл сөздер қандай қолданыста болады? (үнемі қолданамын). 115-бет, 4-тапсырма. Мәтінде қою әріптермен берілген сөздерге сұрақ қою. |
Ауызша кері байланыс |
Жұмыс дәптері |
|
Бөлім: |
6-бөлім. «Астана-мәдениет пен өнер ордасы» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Елесбаева А.Н. |
|
Күні: |
10.12.2025 жыл |
|
Сыныбы: 6 а |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? Бөлім бойынша жиынтық бағалау «Астана-мәдениет пен өнер ордасы» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.6.1 тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тірек сөздерге сүйеніп, сызба бойынша әңгіме құрастырады. |
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылығы |
Бірлік пен ынтымақ |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 минут |
Психологиялық ахуал жасалады «Жақсы тілек» әдісі
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының желтоқсан айындағы құндылығына тоқталады. Апта дәйексөзін айтады.
Сабақ мақсатына тоқталады. |
Бір-біріне тілекті оқиды, сәттілік тілейді |
Қолпаштау |
Тілек жазылған парақша |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушыларға «Тірек сөздер» стратегиясының негізінде алдарындағы парақтарға жұпта бірнеше сөздер жазады. |
Оқушылар кеспе қағаздарды пайдаланып, жұпта ассоциаграмма құрайды. |
Тиімділігі: өткен тақырыптарды еске түсіреді, бөлімді қорытындылайды. |
Oқулық, суреттер, интернет ресурстары |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 30 минут |
Нәтиже сабақ тапсырмалары Тест тапсырмасы (Гугл тест) Сергіту Эмоцияны көрсету үшін мұғалімдерге біртіндеп суреттер ұсынады. БЖБ жұмысын орындау ңұсқаулығымен таныстырады. |
ЖИ пайдаланып, оқулықтың 119-бетіндегі берілген суреттер бойынша ұялы телефондарынан Астана туралы жұпта мәтін құрастырады. 4 сұрақтан тұратын тестке жауап береді. Берілген суреттердегі эмоцияларды қайталайды. БЖБ-ны орындайды. |
Дескриптор: -жұпта мәтін құрастырады 6 балл. Дескриптор: -4 сұраққа жауап береді 4 балл. |
Оқулық, жұмыс дәптері, ұялы телефон Сілтеме |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Рефлекция 5 минут |
Рефлексия. Ойтаразы. Мұғалім оқушыларға суреттер арқылы қорытынды жасауды сұрайды. Үйге тапсырма |
Рефлексия жасайды. 120-бет, 4-тапсырма. «Ару қала-Астанам» тақырыбында әңгіме құрау. |
Кері байланыс |
|
«Еңбек» тірек сөзі беріледі.
1.Бұл сөзді қай кезде кездестірдіңіз? (бала кезімде).
2. Бұл сөзді қалай қолданасыз? (жиі).
3. Болашақта бұл сөздер қандай қолданыста болады? (үнемі қолданамын).
«Еңбек» тірек сөзі беріледі.
1.Бұл сөзді қай кезде кездестірдіңіз? (бала кезімде).
2. Бұл сөзді қалай қолданасыз? (жиі).
3. Болашақта бұл сөздер қандай қолданыста болады? (үнемі қолданамын).
«Еңбек» тірек сөзі беріледі.
1.Бұл сөзді қай кезде кездестірдіңіз? (бала кезімде).
2. Бұл сөзді қалай қолданасыз? (жиі).
3. Болашақта бұл сөздер қандай қолданыста болады? (үнемі қолданамын).
«Еңбек» тірек сөзі беріледі.
1.Бұл сөзді қай кезде кездестірдіңіз? (бала кезімде).
2. Бұл сөзді қалай қолданасыз? (жиі).
3. Болашақта бұл сөздер қандай қолданыста болады? (үнемі қолданамын).
«Еңбек» тірек сөзі беріледі.
1.Бұл сөзді қай кезде кездестірдіңіз? (бала кезімде).
2. Бұл сөзді қалай қолданасыз? (жиі).
3. Болашақта бұл сөздер қандай қолданыста болады? (үнемі қолданамын).
|
Тірек сөздер бойынша кластер құрастырады. 2 балл. |
жұпта мәтін құрастырады. 4 балл.
|
4 сұрақтан тұратын тестке жауап береді 4 б. |
|
|
|
|
Нужно 6 листов
|
Тірек сөздер бойынша кластер құрастырады. 2 балл. |
жұпта мәтін құрастырады. 4 балл.
|
4 сұрақтан тұратын тестке жауап береді 4 б. |
|
|
|
|
ЖИ пайдаланып ұялы телефондарыңнан Астана туралы мәтін құрастырыңдар.
|
Тірек сөздерді қолданып, 2б. |
Сұрақтарға жауап береді 2 б.
|
пікірталаста ойларын ашық айтады 2 б. |
4 сұрақтан тұратын тестке жауап береді 4 б. |
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













