|
Бөлім: Тарих тағылымы |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ш. Мұртаза шығармашылығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ш. Мұртазаның өнегелік өмірі мен шығармашылығы туралы білу; Көпшілігі: Ш. Мұртаза шығармашылығының көп қырлылығын тану; Кейбір оқушылар: автордың шығармаларындағы бейнесін анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мәңгілік елдің құндылықтары |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. (6-құндылық) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән лексикасы және терминология::автор, шығармашылық, проза, драма Мәтін талдау барысында қолданылатын тіркестер: Менің ойымша....; себебі......; Оны мен былай дәлелдеймін..... Қорыта келе,...... |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ш. Мұртаза шығармашылығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. ІІ. Қызығушылықты ояту: Ш. Мұртаза туралы сіз не білесіз? (оқушылар жауабы тыңдалады)
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. Мағынаны тану. Енді, балалар, осы кластерде берілген тірек сөздердің әрбір тарауына тоқталып, ізденімдік жұмыс жүргіземіз.
(Оқушылар оқулықтан, қосымша ғаламтор беттерінен Ш. Мұртазаның балалық шағы туралы мәліметтер жинақтайды, тапқан мәліметтерін ауызша қорғайды).
(оқушылар ізденісіне бағыттау тірек сөздері) Дескриптор:
ҚБ
(оқушылар ізденісіне бағыттау тірек сөздері) Дескриптор:
ҚБ
(оқушылар ізденісіне бағыттау тірек сөздері) Дескриптор:
ҚБ
(оқушылар ізденісіне бағыттау тірек сөздері) Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ
Дескрипторлар
ҚБ Бекіту. Оқушылар Ш. Мұртазаның даналық сөзімен танысып, мазмұнын ашады, ой түйіндейді. Рухани әлемі кең, рухы биік ел – қайсар ел. Ондай елді ешкім жеңе алмайды. Рухы сынған, рухани жүдеген елді жеңу де жеңіл. Ш. Мұртаза Үйге тапсырма: «Тұлпар мініп, ту ұсайтын ұланыңмын!» деген тақырыпта Шерхан Мұртазаға хат жазады, өмірін үлгі түтады. |
Оқушылар оқулықтан, қосымша ғаламтор беттерінен Ш. Мұртазаның балалық шағы туралы мәліметтер жинақтайды, тапқан мәліметтерін ауызша қорғайды. Автордың балалалық шағы туралы ізденеді, қорғайды. Автордың шығармашылық жолы туралы ізденеді, қорғайды. Автордың жазушылық қыры туралы ізденеді, қорғайды; автордың аудармышылық еңбектері туралы ізденеді, қорғайды; автордың қайраткерлік қыры туралы ізденеді, қорғайды. Автордың көшбасшылық қасиеті туралы ізденеді, қорғайды. Автордың спорттық қыры туралы ізденеді, қорғайды. Автордың ел қамын ойлаудағы ерен еңбектері туралы ізденеді, қорғайды. Оқушылар Ш. Мұртазаның даналық сөзімен танысып, мазмұнын ашады, ой түйіндейді. |
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: .Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ш.МҰРТАЗА шығармашылығы
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ш.МҰРТАЗА шығармашылығыМатериал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||























