|
Бөлім |
3 бөлім |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Т.Букушев Е.Жаскайрат |
||||
|
Күні |
20.11.25 |
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Снарядтағы жаттығулар кезіндегі өзін-өзі реттеу. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.4.1 қимыл-қозғалысорындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын түсіну және түсіндіре білу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Снарядтарда акробатикалық жаттығулардын элементтерінің жинағын жекелеп орындап көрсетеді. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік және жауапкершілік: достыққа адал болу, жақсылық пен жамандықты, өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау, заттар мен мүлікті ұқыпты ұстау. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 10 мин |
«Тақырып көлеміндегі әрекеттер» Саптық жаттығуларды орындату:
бұрылып саппен жүру, Жүру жаттығулары: Қолды белге қойып, аяқтың ұшымен, аяқтың өкшесімен, табанның ішкі қырымен, табанның сыртқы қырымен жүру. Жүгіру жаттығулары: Екі қолды белге таяп, аяқтарын алға кезек – кезек сермеп жүгіру.
Оң қапталмен қолды алға айналдыру.
Тізені алға көтеріп жүгіру.
Толық отырып жүру. Бағалау: Оқушылар тарапынан берілген ақпаратқа мадақтау арқылы қолдау көрсету. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау |
Қол шапалақ |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар |
|
|
Ортасы 25 мин |
Оқушылар дайындық жаттығуларын орындайды. Түрлі отырған қалыптан, арқада жатқан қалыптан топтасу. Тіреле отырған қалыптан, тізеде тұрған қалыптан алға аунау. лға домалау:Орындау техникасы. Матқа жақындау; тізені бүгіп, денені алға еңгейту, алақанды маттың шетіне қою. Саусақтар алға бағытталуы тиіс; иек кеудеге жанасып тұрады. Одан кейін шынтақты бүгіп, аяқпен аздап серпіліп, баспен аунайды – матқа желкені, мойынды, жауырынды, белді ретімен қою. Егер дене бүгіліп тұрса, жұмсақ аунап түседі. Үйрету реттілігі:
Жауырынға тұру: Орындау техникасы.Жауырынмен тұру топтамада артқа аунап орындалады. Иыққа дейін аударылып, шынтақты денеге жақындатып, төсенішке қойыңыз, сол мезетте денені тік қалпында ұстап тұрыңыз, содан кейін қолдың буынын арқаға жауырынға жақындатып қойыңыз, сирақты тік ұстаңыз. Үйрету реттілігі:
|
Біріккен әрі тиімді жұмыс көрсетеді Жаттығу кезінде әр-түрлі физикалық әрекеттерде дағдыларды түсініп қолданады Жаттығуларды орындау кезінде аяқтың қолдың белдің дұрыс бағытта қозғалуын дұрыс орындайды қатаң түрде сақталуын ескереді |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау Топ белсендісі анықталып, топ басшысы болып тағайындалуы |
Гимнастикалық орындықтар, Гимнастикалық маттар(төсеніш), гимнастикалық таяқтар. |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Олимпиадалық рефлексия» Мұғалім оқушыларына «Олимпиадалық рефлексия» әдісі арқылы кері байланыс орнатады. Оқушылар өзіндік бағалау арқылы парақшасын толтырады. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Снарядтағы жаттығулар кезіндегі өзін-өзі реттеу.
|
Бөлім |
3 бөлім |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Т.Букушев Е.Жаскайрат |
||||
|
Күні |
20.11.25 |
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Снарядтағы жаттығулар кезіндегі өзін-өзі реттеу. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.4.1 қимыл-қозғалысорындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын түсіну және түсіндіре білу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Снарядтарда акробатикалық жаттығулардын элементтерінің жинағын жекелеп орындап көрсетеді. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік және жауапкершілік: достыққа адал болу, жақсылық пен жамандықты, өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау, заттар мен мүлікті ұқыпты ұстау. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 10 мин |
«Тақырып көлеміндегі әрекеттер» Саптық жаттығуларды орындату:
бұрылып саппен жүру, Жүру жаттығулары: Қолды белге қойып, аяқтың ұшымен, аяқтың өкшесімен, табанның ішкі қырымен, табанның сыртқы қырымен жүру. Жүгіру жаттығулары: Екі қолды белге таяп, аяқтарын алға кезек – кезек сермеп жүгіру.
Оң қапталмен қолды алға айналдыру.
Тізені алға көтеріп жүгіру.
Толық отырып жүру. Бағалау: Оқушылар тарапынан берілген ақпаратқа мадақтау арқылы қолдау көрсету. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау |
Қол шапалақ |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар |
|
|
Ортасы 25 мин |
Оқушылар дайындық жаттығуларын орындайды. Түрлі отырған қалыптан, арқада жатқан қалыптан топтасу. Тіреле отырған қалыптан, тізеде тұрған қалыптан алға аунау. лға домалау:Орындау техникасы. Матқа жақындау; тізені бүгіп, денені алға еңгейту, алақанды маттың шетіне қою. Саусақтар алға бағытталуы тиіс; иек кеудеге жанасып тұрады. Одан кейін шынтақты бүгіп, аяқпен аздап серпіліп, баспен аунайды – матқа желкені, мойынды, жауырынды, белді ретімен қою. Егер дене бүгіліп тұрса, жұмсақ аунап түседі. Үйрету реттілігі:
Жауырынға тұру: Орындау техникасы.Жауырынмен тұру топтамада артқа аунап орындалады. Иыққа дейін аударылып, шынтақты денеге жақындатып, төсенішке қойыңыз, сол мезетте денені тік қалпында ұстап тұрыңыз, содан кейін қолдың буынын арқаға жауырынға жақындатып қойыңыз, сирақты тік ұстаңыз. Үйрету реттілігі:
|
Біріккен әрі тиімді жұмыс көрсетеді Жаттығу кезінде әр-түрлі физикалық әрекеттерде дағдыларды түсініп қолданады Жаттығуларды орындау кезінде аяқтың қолдың белдің дұрыс бағытта қозғалуын дұрыс орындайды қатаң түрде сақталуын ескереді |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау Топ белсендісі анықталып, топ басшысы болып тағайындалуы |
Гимнастикалық орындықтар, Гимнастикалық маттар(төсеніш), гимнастикалық таяқтар. |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Олимпиадалық рефлексия» Мұғалім оқушыларына «Олимпиадалық рефлексия» әдісі арқылы кері байланыс орнатады. Оқушылар өзіндік бағалау арқылы парақшасын толтырады. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
шағым қалдыра аласыз
Артқа домалау:Орындау техникасы.Артқа домалап түсуде әуелі
шалқалап жатып, қолды иықтан асыра тіреу арқылы артқа тербетілуден
бастаған жөн, жауырынға тұрған қалыптан артқа қарай аударылып,
қолды иықтан асыра еденге тигізіп, қайтадан жүрелеп отыру. Егер
дене бүгіліп тұрса, жұмсақ аунап түседі. Үйрету реттілігі:
Көпірге
тұру(мостик):Көпір жасап тұру үшін екі аяқты алшақ қойып,
жамбасты ілгері жіберіп шалқайғанда, бас пен екі қолды артқа қарай
қатар иіп, қолды жерге тіреу керек.


