|
Білім беру ұйымының атауы |
№118 Көкбұлақ жоббм |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері туралы не білемін ? |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ақпай Айгүл |
|||||
|
Күні: |
13.12.24ж |
|||||
|
Сынып: |
3А |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 58 сабақ Сөйлем мүшелерінің байланысы.
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату; 3.3.1.1* мәтінді немесе оның бөлімдерін мәнерлеп оқу, шолып (танысу мақсатында) оқу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемдегі сөздердің байланысын таба алады Сызбамен көрсетуді үйренеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут 2минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастық атмосфеарасын орнату. Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық Еңбек етіп ерінбей, Жақсы баға алайық «Құпия орындық» әдісі Топқа бөлу 1-топ Шаңырақ 2-топ Кереге 3-топ Уық «Кім жылдам?» Үй тапсырмасы 28-жаттығу. Сөйлемдерді талдайды Ескерткіштер қорғауға алынған. Сәулетшілерді кездесуге шақырдық. Астана сәулетті құрылысымен ерекшеленеді. Мен өскенде сәулетші болғым келеді. Өткенді пысықтау. Вордвалл жасанды интеллект 1.Сөйлем мүшелері дегеніміз не? 2.Сөйлем мүшелері нешеге бөлінеді? 3.Бастауыш дегеніміз не? 4.Баяндауыш дегеніміз не? 5.Тұрлаулы мүше дегеніміз не? 6.Тұрлаусыз мүше дегеніміз не? Жаңа сабақ «Сәйкестендіру » әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамыз. Далада жаңбыр..... жауды Маржан ән........ шырқады Жаңа сабақтың тақырыбы: Сөйлем мүшелерінің байланысы МТ: (Мұғалім түсіндірмесі) Оқушылар оқу сабақ тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырылады. «Нейрожелі «әдісі. Бейнеролик Сөйлем мүшелері мағынасына қарай өзара байланысып айтылады Олардың байланысы сұрақ қою арқылы анықталады Ұжымдық жұмыс «Теңбіл доп» әдісі 29-жаттығу Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Мен –Астана қаласының кішкентай тұрғынымын. Астана өте әдемі.Қалада неше түрлі ойын сауық орталықтары бар.Сәулетті ғимараттар өте көп.Өскенде туған қаламның өркендеуіне өз үлесімді қоссам деймін. Тақтамен жұмыс.Мен –Астана қаласының кішкентай тұрғынымын ФС тапсырмасы. Топтық жұмыс «Кинолента» әдісі 1-топ ойнады,далада,Балалар 2-топ дүкенге,Айман,барды 3-топ жайғасты,Қария,төрге Орны ауысқан сөздерден сөйлем құрап жаз,тыныс белгісін қой Сөздердің байланысын тап Ебқ тапсырмасы Үй,қар,кітап,көл,бұлт,боран,аяз,ине,күшік Берілген сөздердің ішінен табиғатқа қатысты сөздерді тап және сөйлем құра. Дәптермен жұмыс Астана-еліміздің ордасы Маған өз қалам өте ұнайды Астана қаласы көркейіп өсіп келеді Сергіту сәті Ұлттық нақыштағы ою Жұптық жұмыс «Үстел үсті асық» ойыны. Функционалдық сауаттылықты арттыру мақсатында негізделген тапсырма. Елбасымыз кім? Еліміздің астанасын ата Республика күні қашан тойланады? Неліктен Қазақстан көпұлтты мемлекет? Мемлекеттік рәміздерді ата? Астананың символы? Қазақтың ұлттық аспабы? Отан туралы тақпақ айт Құпия сұрақтар ойыны Берілген сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды,сызба арқылы байланысын көрсетеді Сурет,кітапхана,мектеп,ойын,доп,асхана,жаңбыр,туған жер Сабақты қорытындылау Бүгін қандай тақырыппен таныстық? Сөйлем туралы не білдік? Қандай ойын ұнады? Сөздерді байланыстыра аламыз ба? Кері байланыс Қолшатыр әдісі Сабақтан алған әсерін қолшатыр парағына жазып,тақтаға іледі.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Орындық астына жасырылған стикердегі сөздер арқылы топқа бөлінеді Сұрақ жауап арқылы үй тапсырмасы сұралады, сұрақтарға жауап береді Интертақтадан сөйлемді сәйкестендіру арқылы табады,жаңа сабақты біледі -Мәтінді теңбіл доп ойыны арқылы оқиды,мәтінге ат қояды,сөздердің байланысын табады -Астанадағы ғимараттарды атайды -Мәтін мазмұнымен жұмыс жасайды Тақтаға жазады Сызба арқылы сұрақ қояды, байланысқан сөздерді табады 1.Топтық тапсырманы орындайды 2.Кинолента парағына орындап қорғап шығады ЕБҚ оқушы тапсырманы мұғалім сүйемелдеуі бойынша орындайды 1.Дәптермен жұмыс 1.Қимыл жаттығуын жасайды 1.Жұптық жұмыста екі оқушы үсел үсті асық ойынын,кубикті иіре отырып шеңбер астындағы сұрақтарға жауап береді Ойын тақтасындағы сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру Жұлдыздар тақтасы Тақтада тұрған оқушы суреті жанына жұлдызша ілініп отырады Дескриптор: Сөйлемдерді талдайды-1б
Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Сөйлемдердегі сөздердің байланысын табады-1б Дескриптор Көркем жазады1б Сөзбен сөзді байланыстыраы 1б Жарайсыңдар! Сөздердің байланысын біледі 1б Дескриптор: Мәтінді көркем жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б Дескриптор:1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді1б
|
https://www.educaplay.com/learning-resources/21604236-learning_resource.html https://youtu.be/zHUQ3QiPuTE?si=Zsv19YH8K3yIAC-5 интертақта Оқулық Кинолента парағы Дәптер Асық суреті https://wordwall.net/ru/resource/82819235 Кері байланыс тақтасы |
||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? Оқушылардың деңгейін ескере отырып, сабақ мақсатын сараладым.
|
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Сабақтан алған әсерін қолшатыр парағына жазып,тақтаға іледі, әрі өзара бағалау жүреді.
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау Оқушылардың денсаулығын сабақтың өн бойында жіті бақылап, ерекше көңіл бөлуді назарда ұстаймын. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтарын ескеремін |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз |
||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйле мүшелерінің байланысы
Сөйле мүшелерінің байланысы
|
Білім беру ұйымының атауы |
№118 Көкбұлақ жоббм |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері туралы не білемін ? |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ақпай Айгүл |
|||||
|
Күні: |
13.12.24ж |
|||||
|
Сынып: |
3А |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 58 сабақ Сөйлем мүшелерінің байланысы.
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату; 3.3.1.1* мәтінді немесе оның бөлімдерін мәнерлеп оқу, шолып (танысу мақсатында) оқу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемдегі сөздердің байланысын таба алады Сызбамен көрсетуді үйренеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут 2минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастық атмосфеарасын орнату. Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық Еңбек етіп ерінбей, Жақсы баға алайық «Құпия орындық» әдісі Топқа бөлу 1-топ Шаңырақ 2-топ Кереге 3-топ Уық «Кім жылдам?» Үй тапсырмасы 28-жаттығу. Сөйлемдерді талдайды Ескерткіштер қорғауға алынған. Сәулетшілерді кездесуге шақырдық. Астана сәулетті құрылысымен ерекшеленеді. Мен өскенде сәулетші болғым келеді. Өткенді пысықтау. Вордвалл жасанды интеллект 1.Сөйлем мүшелері дегеніміз не? 2.Сөйлем мүшелері нешеге бөлінеді? 3.Бастауыш дегеніміз не? 4.Баяндауыш дегеніміз не? 5.Тұрлаулы мүше дегеніміз не? 6.Тұрлаусыз мүше дегеніміз не? Жаңа сабақ «Сәйкестендіру » әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамыз. Далада жаңбыр..... жауды Маржан ән........ шырқады Жаңа сабақтың тақырыбы: Сөйлем мүшелерінің байланысы МТ: (Мұғалім түсіндірмесі) Оқушылар оқу сабақ тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырылады. «Нейрожелі «әдісі. Бейнеролик Сөйлем мүшелері мағынасына қарай өзара байланысып айтылады Олардың байланысы сұрақ қою арқылы анықталады Ұжымдық жұмыс «Теңбіл доп» әдісі 29-жаттығу Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Мен –Астана қаласының кішкентай тұрғынымын. Астана өте әдемі.Қалада неше түрлі ойын сауық орталықтары бар.Сәулетті ғимараттар өте көп.Өскенде туған қаламның өркендеуіне өз үлесімді қоссам деймін. Тақтамен жұмыс.Мен –Астана қаласының кішкентай тұрғынымын ФС тапсырмасы. Топтық жұмыс «Кинолента» әдісі 1-топ ойнады,далада,Балалар 2-топ дүкенге,Айман,барды 3-топ жайғасты,Қария,төрге Орны ауысқан сөздерден сөйлем құрап жаз,тыныс белгісін қой Сөздердің байланысын тап Ебқ тапсырмасы Үй,қар,кітап,көл,бұлт,боран,аяз,ине,күшік Берілген сөздердің ішінен табиғатқа қатысты сөздерді тап және сөйлем құра. Дәптермен жұмыс Астана-еліміздің ордасы Маған өз қалам өте ұнайды Астана қаласы көркейіп өсіп келеді Сергіту сәті Ұлттық нақыштағы ою Жұптық жұмыс «Үстел үсті асық» ойыны. Функционалдық сауаттылықты арттыру мақсатында негізделген тапсырма. Елбасымыз кім? Еліміздің астанасын ата Республика күні қашан тойланады? Неліктен Қазақстан көпұлтты мемлекет? Мемлекеттік рәміздерді ата? Астананың символы? Қазақтың ұлттық аспабы? Отан туралы тақпақ айт Құпия сұрақтар ойыны Берілген сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды,сызба арқылы байланысын көрсетеді Сурет,кітапхана,мектеп,ойын,доп,асхана,жаңбыр,туған жер Сабақты қорытындылау Бүгін қандай тақырыппен таныстық? Сөйлем туралы не білдік? Қандай ойын ұнады? Сөздерді байланыстыра аламыз ба? Кері байланыс Қолшатыр әдісі Сабақтан алған әсерін қолшатыр парағына жазып,тақтаға іледі.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Орындық астына жасырылған стикердегі сөздер арқылы топқа бөлінеді Сұрақ жауап арқылы үй тапсырмасы сұралады, сұрақтарға жауап береді Интертақтадан сөйлемді сәйкестендіру арқылы табады,жаңа сабақты біледі -Мәтінді теңбіл доп ойыны арқылы оқиды,мәтінге ат қояды,сөздердің байланысын табады -Астанадағы ғимараттарды атайды -Мәтін мазмұнымен жұмыс жасайды Тақтаға жазады Сызба арқылы сұрақ қояды, байланысқан сөздерді табады 1.Топтық тапсырманы орындайды 2.Кинолента парағына орындап қорғап шығады ЕБҚ оқушы тапсырманы мұғалім сүйемелдеуі бойынша орындайды 1.Дәптермен жұмыс 1.Қимыл жаттығуын жасайды 1.Жұптық жұмыста екі оқушы үсел үсті асық ойынын,кубикті иіре отырып шеңбер астындағы сұрақтарға жауап береді Ойын тақтасындағы сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру Жұлдыздар тақтасы Тақтада тұрған оқушы суреті жанына жұлдызша ілініп отырады Дескриптор: Сөйлемдерді талдайды-1б
Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Сөйлемдердегі сөздердің байланысын табады-1б Дескриптор Көркем жазады1б Сөзбен сөзді байланыстыраы 1б Жарайсыңдар! Сөздердің байланысын біледі 1б Дескриптор: Мәтінді көркем жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б Дескриптор:1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді1б
|
https://www.educaplay.com/learning-resources/21604236-learning_resource.html https://youtu.be/zHUQ3QiPuTE?si=Zsv19YH8K3yIAC-5 интертақта Оқулық Кинолента парағы Дәптер Асық суреті https://wordwall.net/ru/resource/82819235 Кері байланыс тақтасы |
||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? Оқушылардың деңгейін ескере отырып, сабақ мақсатын сараладым.
|
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Сабақтан алған әсерін қолшатыр парағына жазып,тақтаға іледі, әрі өзара бағалау жүреді.
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау Оқушылардың денсаулығын сабақтың өн бойында жіті бақылап, ерекше көңіл бөлуді назарда ұстаймын. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтарын ескеремін |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз |
||
![]()
шағым қалдыра аласыз














